663125-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Łomianki w roku 2026 w ramach gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Łomianki w roku 2026 w ramach gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług: odbierania, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Gminy Łomianki oraz odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, ul Brukowa 2E. Świadczenie usługi winno odbywać się w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. 2. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania podczas trwania umowy przepisów prawnych w szczególności: 1) zapisów ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, 2) zapisów ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, 3) zapisów ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska, 4) zapisów Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, 5) zapisów Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów, 6) zapisów Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Mazowieckiego, 7) obowiązującej uchwały Rady Miejskiej w Łomiankach w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Łomianki, 8) innych aktów prawa, które zostały wytworzone i obowiązują w czasie trwania realizacji usług. 3. Zamówienie obejmuje następujące zadania: 1) odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w tym odbiór, transport i zagospodarowanie poświątecznych choinek od właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, 2) odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych gromadzonych na terenie Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (GPSZOK), 3) odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z Punktów Selektywnej Zbiórki Przeterminowanych Leków, 4) dostarczanie i rozdysponowywanie worków i pojemników na odpady, 5) dostarczenie kontenerów i pojemników do obsługi GPSZOK, Zamawiający dopuszcza stosowanie „prasokontenerów”, 6) odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów gromadzonych w zestawach pojemników do segregacji zlokalizowanych na terenach ogólnodostępnych, 7) utrzymanie czystości i porządku wokół pojemników, 8) prowadzenie akcji edukacyjnych dla mieszkańców w zakresie segregacji odpadów.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungRZP.271.34.2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden