See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Södra Sörse, nybyggnation parkeringshus & bostäder
Beschreibung: Entreprenaden avser nybyggnation av flerbostadshus med ca 126 lägenheter, en option på ytterligare 95 lägenheter, utemiljöer samt ett parkeringshus med 300-500 parkeringsplatser som tillgodoser stora delar av parkeringsbehovet för projektet, både avseende i anspråktagna platser för befintligt område samt för nyproduktionen. Projektet avses att delas upp i etapper.
Interne Kennung: 2026:33
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45211300 Bau kompletter Wohnhäuser
5. Los
Los: LOT-0000