663155-2026 - Planung
Finnland – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Tarjouspyyntö materiaalit luettavaksi / Toimittajahallintajärjestelmän (SRM) hankinta istekille 2026
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung nur zu Informationszwecken - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tarjouspyyntö materiaalit luettavaksi / Toimittajahallintajärjestelmän (SRM) hankinta istekille 2026
Beschreibung: 1 JOHDANTO Tämän tietopyynnön tarkoituksena on kartoittaa markkinoilla saatavilla olevia SRM (Supplier Relationship Management) -järjestelmäratkaisuja sekä kerätä tietoa niiden ominaisuuksista, toteutusvaihtoehdoista ja toimittajista tulevan hankinnan valmistelun tueksi. Tietopyynnön avulla hankintayksikkö pyrkii muodostamaan kokonaiskuvan markkinatarjonnasta sekä arvioimaan hankinnan toteuttamiseen liittyviä vaihtoehtoja. Hankinnan kohde on kuvattu alustavalla tasolla tämän tietopyynnön liitteissä. Hankinnan kohteen alustava kuvaus sekä hankintayksikön tämänhetkinen näkemys tarpeista on esitetty tietopyynnön liiteissä 1-5. Kysymykset materiaaleista on esitetty tietopyynnön liiteessä 6. Hankinta toteutetaan oletusarvoisesti Moderni tietotyö, Microsoft Power Platform, Microsoft Dynamics 365 ja Microsoft Windows laitehallinta: asiantuntijapalvelu, konsultointi ja valmisratkaisut 2025 -2029 (DPS) kori 2 kautta. Toimittajia kehotetaan liitymään kyseiseen DPS-järjestelmään tarjouksen jättämistä varten. 2 MARKKINAVUOROPUHELUN JÄRJESTÄMINEN JA TIETOPYYNTÖÖN VASTAAMINEN Toimittajia pyydetään ilmoittamaan halukkuutensa osallistua tähän tietopyyntöön / tekniseen vuoropuheluun ennakkoilmoituksella sähköpostitse osoitteeseen hankinnat@istekki.fi viimeistään 28.9.2026. Mikäli tarjoaja on ilmoittautunut tätä hankintaa koskevaan aijempaan tietopyyntö julkaisuun "TIETOPYYNTÖ – Hankinnasta maksuun -prosessin työkalut" ilmoittautumista ei tarvitse tehdä erikseen. Vastaukset kaikkiin tietopyynnön materiaaleihin ja esitettyihin kysymyksiin tulee toimittaa viimeistään 30.09.2026 sähköpostitse osoitteeseen hankinnat@istekki.fi. Ennakko ilmoittautumisessa pitää olla seuraavat tiedot: - Tarjoajan nimi - Sähköpostiosoite loppujen materiaalien toimittamista varten Ennakkoilmoittautumisen tarkoituksena on tukea teknisen vuoropuhelun valmistelua ja mahdollistaa vuoropuheluun liittyvien täydentävien aineistojen toimittaminen osallistuville toimittajille. Hankintayksikkö toimittaa myöhemmin ilmoittautuneille toimittajille hankintaa koskevan sopimusluonnoksen kommentoitavaksi. Tämä tietopyyntö toteutetaan teknisenä vuoropuheluna. 3 MUUT HUOMIOITAVAT ASIAT Tietopyyntö ei ole hankintailmoitus, tarjouspyyntö eikä kutsu tarjouskilpailuun. Tietopyyntöön vastaaminen ei sido vastaajaa eikä hankintayksikköä myöhempään hankintamenettelyyn. Hankintayksikkö hyödyntää saatuja vastauksia mahdollisen tulevan hankinnan suunnittelussa ja tarjouspyynnön valmistelussa. On hyvä huomioida, että tämä tietopyyntö ei velvoita Istekki Oy:tä toteuttamaan hankintaa tässä asiakirjassa tai sen liitteissä esitetyllä tavalla. Mahdollinen tarjouskilpailu voidaan myös jättää järjestämättä. Tietopyyntöön vastaamisesta tai esittelytilaisuuksiin osallistumisesta ei makseta erillistä korvausta. Kyseessä on tietopyyntö, ei ennakkoilmoitus, hankintailmoitus tai tarjouspyyntö. Tietopyynnön tarkoituksena on tutustua markkinatilanteeseen ja kerätä hankinnan kohteeseen liittyvää tietoa tulevan kilpailutuksen suunnittelun tueksi. Tietopyyntöön vastaaminen on vapaaehtoista, eikä se ole edellytys mahdolliseen tarjouskilpailuun osallistumiselle eikä sido Istekkiä julkaisemaan tarjouskilpailua. Huomioithan, että tässä tietopyynnössä esitetyt tiedot, kuvaukset ja arviot kilpailutuksen aikataulusta ovat alustavia ja suuntaa antavia. Lopulliset aikataulut tarkentuvat valmistelun edetessä. Arvostamme kovin toimittajien antamaa tietoa, sillä se auttaa meitä rakentamaan tulevasta kilpailutuksesta mahdollisimman toimivan ja selkeän kokonaisuuden.
Interne Kennung: 306/02.08.03/2026
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung