663193-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Wartung von Aufzugsanlagen – Serviceaftale for elevatorer til Fyns Almennyttige Boligselskab, pulje 2
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Serviceaftale for elevatorer til Fyns Almennyttige Boligselskab, pulje 2
Beschreibung: Udbuddet omfatter udførelsen af en serviceaftale for elevatorer, angående pulje 2. Aftalen rummer blandt andet gennemgang og service af elevatorer, udskiftning af alarmer og udarbejdelse af tilstandsrapport. For en nærmere beskrivelse af aftalen henvises der til udbudsmaterialet, herunder Bilag 1 – Ydelsesbeskrivelse.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Nærværende udbud om serviceaftale for elevatorer til Fyns Almennyttige Boligselskab, pulje 2, gennemføres som udbud med forhandling efter offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse. Udbuddet gennemføres i henhold til udbudsloven.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50750000 Wartung von Aufzugsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Serviceaftalens forventede ordinære varighed er fra 22. feb. 2027 til 16. feb. 2031. Serviceaftalen kan forlængelse ud over den ordinære varighed med en periode på 2x12 måneder 2033.
663193-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50750000 Lift-maintenance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options: