663208-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Geräte – Contract de furnizare aparatură și echipamente medicale 2
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Contract de furnizare aparatură și echipamente medicale 2
Beschreibung: Contract de furnizare care va fi incheiat, in principiu, pentru 90 zile. Valoarea estimata totala a procedurii este de 1.664.700 lei fara TVA. Garanția oferită produselor este de minim 24 de luni/2 ani. Garantia de participare este de 1% din valoarea estimata. Numar zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: va fi in a 9-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari în a 5-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Criteriul de atribuire este cel mai bun raport calitate-pret și cel mai mic preț. Termenul de livrare ofertat va rămâne ferm. In cazul in care, din motive obiective, termenul de livrare si receptia produsului depaseste data de 31.12.2025 plata se va face prin Trezoreria Statului conform prevederilor art.34, 36 din OUG 57/ 2015, și art. 4 din OUG 33/2022 respectiv din acreditivul deschis, pe baza de contract, factură fiscală, proces verbal de recepţie, proces-verbal de punere în funcţiune şi proces verbal de instructaj. Toate comisioanele si taxele aferente plăţii prin acreditive vor fi suportate de furnizor.
Interne Kennung: A12-367/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Justificarea urgenței o reprezintă termenul de livrare de 90 de zile și posibilitatea semnării contractului până la 31.12.2025. Plata se va realiza în anul 2026 conform prevederilor art.34, 36 din OUG 57/ 2015, și art. 4 din OUG 33/2022 respectiv din acreditivul deschis, pe baza de contract, factură fiscală, proces verbal de recepţie, proces-verbal de punere în funcţiune şi proces verbal de instructaj. Toate comisioanele si taxele aferente plăţii prin acreditive vor fi suportate de furnizor.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ecograf cu două sonde dedicat radiologie
Beschreibung: Conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
Los: LOT-0013
Titel: Ecograf cu două sonde dedicat medicină internă
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0014
Titel: Ecograf cu două sonde dedicat urologie
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0015
Titel: Ecograf portabil cu 3 sonde
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Masă electrică intervenții gastrologie
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33192210 Untersuchungstische
Los: LOT-0016
Titel: Microscop operator
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Motor ortopedic cu acumulator pentru osteosinteză
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 33183300 Ausrüstung für Osteosynthese
Los: LOT-0008
Titel: Tinitool multilaser ORL
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie
Los: LOT-0009
Titel: Trusa cataracta
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 33122000 Ophtalmologische Geräte
Los: LOT-0010
Titel: Trusă fire pleoape/ pterigion/ ivt/ salazion
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Lentilă gonio
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Set de lentile pentru evaluarea glaucomului
Interne Kennung: 12