663229-2025 - Wettbewerb
Polen – Polizeifahrzeuge – Zakup policyjnych pojazdów samochodowych oznakowanych segmentu C , SUV i Combi-Van – umowa ramowa
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup policyjnych pojazdów samochodowych oznakowanych segmentu C , SUV i Combi-Van – umowa ramowa
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą oznakowanych pojazdów samochodowych na potrzeby garnizonu śląskiego w ramach umowy ramowej z podziałem na 4 zadania. Zamawiający zawrze umowę ramową na każde zadanie odrębnie maksymalnie z sześcioma (6) Wykonawcami, których oferty spełniają wszystkie wymagania SWZ oraz ustawy Pzp oraz otrzymają najwyższą liczbę punktów na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w sekcji XX SWZ. W przypadku, gdy zostanie złożonych mniej ofert, ale nie mniej niż dwie (2) oferty nie podlegające odrzuceniu, Zamawiający zawrze umowę ramową ze wszystkimi Wykonawcami na dane zadanie, którzy spełniają wszystkie wymagania SWZ oraz ustawy Pzp. Jeżeli wpłynie mniej niż dwie oferty niepodlegające odrzuceniu na dane zadanie Zamawiający unieważni postępowanie na podstawie art. 258 ust. 4 ustawy Pzp. Zamawiający informuje, że zamówień cząstkowych (wykonawczych) po zawarciu umowy ramowej będzie udzielał sukcesywnie w miarę potrzeb oraz pozyskanych środków finansowych na realizację, zgodnie z warunkami zamówienia określonymi w umowie ramowej, po przeprowadzenia procedury konkurencyjnej na podstawie art. 314 ust. 4 w związku z art. 314 ust. 1 pkt 3 Pzp tj. po przeprowadzeniu aukcji elektronicznej. Szczegóły sekcja IV ust. 3 SWZ. Na etapie realizacji zamówień wykonawczych w oparciu o umowę ramową zaoferowane ceny jednostkowe asortymentu nie mogą być wyższe niż w ofercie złożonej przez Wykonawcę w postępowaniu prowadzonym w celu zawarcia umowy ramowej, z zastrzeżeniem § 7 projektowanych postanowień umowy. Zamawiający dopuszcza podwykonawców tylko w zakresie wykonania przedziału dla zatrzymanych, oznakowania i uprzywilejowania pojazdów, montażu radiostacji w pojazdach. W przypadku gdy Wykonawca będzie korzystał z podwykonawców Zamawiający żąda wskazania o ile są już znane, nazw firm podwykonawców wraz z danymi kontaktowymi (załącznik nr 1 do SWZ – formularz ofertowy). Zapisy dotyczące podwykonawców znajdują się w sekcji XI SWZ i w projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 2 do SWZ). Wykonawca zapewni ochronę przekazywanych danych osobowych, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych i Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (dalej RODO). Obowiązek poinformowania podwykonawców, podmiotów trzecich i członków konsorcjum o przetwarzaniu danych osobowych spoczywa na Wykonawcy. Oświadczenie Wykonawcy o wypełnieniu obowiązków wynikających z art. 13 lub art. 14 RODO wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskał w celu ubiegania się o niniejsze zamówienie złożone w załączniku nr 1 do SWZ – formularz ofertowy. Wartość umowy będzie opiewać na kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia podaną w ogłoszeniu o zamówieniu, a rozliczenie za zrealizowane dostawy będzie następować sukcesywnie na podstawie odrębnie zawieranych umów wykonawczych po przeprowadzeniu procedury konkurencyjnej. Jednocześnie Zamawiający informuje, że w przypadku gdy na danym zadaniu pozostanie kwota, która nie będzie stanowić pełnej ceny jednostkowej pojazdu to Zamawiający może zwiększyć wartość umowy do wyrównania ceny jednostkowej pojazdu umożliwiającą jego zakup. Zaoferowana cena oferty brutto oraz parametry techniczne zgodnie dyspozycją sekcji XX SWZ, wpisane do załącznika nr 1 do SWZ - formularza ofertowego posłuży Zamawiającemu do wyboru maksymalnie sześciu najwyżej ocenionych ofert jednak nie mniej niż dwóch.
Interne KennungZP-2380-429/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten Verfahrensart. 138 ust. 4 ustawy Pzp
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej pod adresem: https://slaska-policja.eb2b.com.pl. Podmiotowe środki dowodowe, przedmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski. Dokument sporządzony w języku obcym wraz z tłumaczeniem na język polski stanowią komplet. Zamawiający nie wyraża zgody, w przypadkach, o których mowa w art. 20 ust. 3 ustawy (§ 5 rozporządzenia w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie Dz.U. z 2020 poz. 2452). Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem https://slaska-policja.eb2b.com.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Załączniki”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem https://slaska-policja.eb2b.com.pl. do konkretnego Wykonawcy. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. 2020r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na https://slaska-policja.eb2b.com.pl. tj.:a) Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;b) Komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych – MS Windows 7, Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje; c) Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0;d) Włączona obsługa JavaScript;e) Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.f) Dopuszczalny format przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 50 MB w formatach: .pdf;g) Plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, jest w Systemie zaszyfrowany. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu składania ofert;h) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi przypiętą do dokumentu elektronicznego datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss), znajdującą się po lewej stronie dokumentu w kolumnie „Data przesłania”. Poniżej została określona instrukcja korzystania z Platformy, tj.: a) zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu. Po wprowadzeniu danych użytkownika tj. adresu e-mail oraz hasła zgłoszenie jest automatycznie akceptowane przez system;b) w zakładce „Postępowania”, „Lista postępowań otwartych” należy wybrać niniejsze postępowanie oraz korzystając z polecenia „zgłoś się do udziału w postępowaniu” przejść do Formularza rejestracyjnego – w przypadku, gdy Wykonawca nie posiada konta na Platformie lub panelu logowania użytkownika do Systemu;c) po wypełnieniu Formularza rejestracyjnego Wykonawca otrzyma e-maila informującego, że może dokonać pierwszego logowania do Platformy. Formaty plików wykorzystywanych przez Wykonawców powinny być zgodne z Obwieszczeniem Prezesa Rady Ministrów z 09.11.2017r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .xls .jpg (.j RODO. KLAUZULA INFORMACYJNA KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W KATOWICACH dla uczestników postępowań o udzielenie zamówień publicznych, Wykonawców oraz innych osób których dane osobowe pozyskano w związku z ubieganiem się o udzielenie zamówienia bądź w związku z realizacją zamówienia przez Wykonawcę. Klauzula informacyjna znajduje się pod adresem: https://slaska.bip.policja.gov.pl/ KWK/rodo/wydzial-zamowien-publicznych/44266,Wydzial-Zamowien-Publicznych.html. Pouczenie wynikające z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119).
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114200 Polizeifahrzeuge
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1 – Zakup wraz z dostawą policyjnych pojazdów samochodowych osobowych oznakowanych segment C o nadwoziu typu combi.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą oznakowanych pojazdów samochodowych osobowych segment C o nadwoziu typu combi. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3.1 do SWZ. Parametry techniczne asortymentu opisane w załącznikach stanowią minimalne wymagania Zamawiającego. Niespełnienie wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty. Zamawiający wymaga aby oferowany pojazd był fabrycznie nowy, gatunku I-go, nieużywany, nierejestrowany, wyprodukowany nie wcześniej niż w roku poprzedzającym umowę wykonawczą, wolny od wad fabrycznych i prawnych, maksymalny przebieg samochodu nie większy niż 30 km, dopuszczony do obrotu, spełniał normy jakościowe i użytkowe wymagane przepisami oraz wskazane przez Zamawiającego w załączniku nr 3.1 do SWZ. Zamawiający wymaga wskazania przez Wykonawcę marki, modelu, wersji, symbolu lub innych dodatkowych danych umożliwiających jednoznaczną identyfikację oferowanego pojazdu w załączniku nr 1 do SWZ (formularz ofertowy). Brak wpisania danych w miejscach wykropkowanych w formularzu ofertowym skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp – jako niezgodnej z warunkami zamówienia, jeżeli z żadnego dokumentu składanego wraz z ofertą w terminie składania ofert nie będzie można ich określić. Zamawiający wymaga udzielenia minimalnej gwarancji na poszczególne elementy określonej w załączniku nr 3.1 do SWZ sekcja VI punkt 2. Zaoferowanie okresu gwarancji poniżej minimalnej będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp, jako niezgodnej z warunkami zamówienia. Gwarancja liczona będzie od dnia protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia przez zamawiającego. Jeżeli Wykonawca zaoferuje gwarancję wyższą niż minimalna określona w załączniku nr 3.1 do SWZ sekcja VI punkt 2 przez Zamawiającego, Zamawiający wymaga wskazania w formularzu ofertowym długości gwarancji na poszczególne elementy tj. na powłokę lakierniczą, na perforację elementów nadwozia, na całość zabudowy i wyposażenie pojazdu, na oznakowanie pojazdu, na uprzywilejowanie pojazdu, na instalację i sprzęt łączności. Gwarancja liczona będzie od dnia protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia przez zamawiającego. Zamawiający wymaga, aby przeglądy okresowe oraz naprawy w ramach zaoferowanej gwarancji realizowane były w autoryzowanych stacjach obsługi. Zamawiający żąda wskazania w formularzu ofertowym autoryzowanych stacji obsługi dla oferowanej marki pojazdu w formularzu ofertowym (minimum dwie na terenie województwa śląskiego).Zamawiający żąda, aby dostarczane pojazdy miały wykonane przez Wykonawcę i na jego koszt przeglądy zerowe, co musi być potwierdzone w dokumentacji każdego z pojazdów. Zamawiający wymaga, aby w okresie udzielonej gwarancji wszystkie koszty związane z obsługą gwarancyjną w tym transport, ponosił Wykonawca. Zamawiający wyraża zgodę na zmianę dostarczonego pojazdu na inny niż ten, który został zaoferowany w formularzu ofertowym w przypadkach wykazania przez Wykonawcę, iż zaoferowany pojazd został wycofany ze sprzedaży lub zaprzestano jego produkcji lub brak jest dostępu do niego na rynku polskim (potwierdzone przez producenta lub przedstawiciela handlowego na rynek polski). Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania i dostarczenia innego pojazdu/ów pod warunkiem, iż jego/ich parametry techniczne spełniają warunki zamówienia wskazane w opisie przedmiotu zamówienia, a cena nie jest wyższa od zaoferowanej w formularzu ofertowym w okresie do 6 miesięcy od daty zawarcia umowy. Po upływie tego okresu ma zastosowanie waloryzacja cen jednostkowych zgodnie z § 7 projektowanych postanowień umowy. Szczegóły sekcja IV ust. 14.1-14.7 SWZ. Umowa ramowa obowiązuje od dnia zawarcia przez okres 24 miesięcy z zastrzeżeniem, że może zostać zrealizowana w terminie krótszym jeżeli Zamawiający złoży ostatnie zamówienie w terminie wcześniejszym uwzględniając termin na realizację poszczególnych dostaw cząstkowych w ramach zamówień wykonawczych. Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia terminu realizacji umowy ramowej w stosunku do terminu określonego w pkt 1 w przypadku nie wykorzystania środków przeznaczonych na realizację zamówienia, do czasu wykorzystania tych środków. W takim przypadku wydłużenie terminu realizacji umowy ramowej zostanie wprowadzone aneksem do umowy, z zastrzeżeniem, że wydłużenie terminu realizacji umowy ramowej nie przekroczy 12 miesięcy. Realizacja zamówień cząstkowych w ramach zamówień wykonawczych będzie realizowana w przypadku zadania nr 1 w terminie do 150 dni, z zastrzeżeniem że termin na przedstawienie prototypu pojazdu nie może być dłuższy niż 60 dni, terminy liczone od dnia następnego po dniu zawarcia umowy wykonawczej.
Interne KennungZP-2380-429/2025 zadanie nr 1
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2 – Zakup wraz z dostawą policyjnych pojazdów samochodowych osobowych oznakowanych o nadwoziu typu SUV.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą oznakowanych pojazdów samochodowych osobowych o nadwoziu typu SUV. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3.2 do SWZ. Parametry techniczne asortymentu opisane w załącznikach stanowią minimalne wymagania Zamawiającego. Niespełnienie wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty. Zamawiający wymaga aby oferowany pojazd był fabrycznie nowy, gatunku I-go, nieużywany, nierejestrowany, wyprodukowany nie wcześniej niż w roku poprzedzającym umowę wykonawczą, wolny od wad fabrycznych i prawnych, maksymalny przebieg samochodu nie większy niż 30 km, dopuszczony do obrotu, spełniał normy jakościowe i użytkowe wymagane przepisami oraz wskazane przez Zamawiającego w załączniku nr 3.2 do SWZ. Zamawiający wymaga wskazania przez Wykonawcę marki, modelu, wersji, symbolu lub innych dodatkowych danych umożliwiających jednoznaczną identyfikację oferowanego pojazdu w załączniku nr 1 do SWZ (formularz ofertowy). Brak wpisania danych w miejscach wykropkowanych w formularzu ofertowym skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp – jako niezgodnej z warunkami zamówienia, jeżeli z żadnego dokumentu składanego wraz z ofertą w terminie składania ofert nie będzie można ich określić. Zamawiający wymaga udzielenia minimalnej gwarancji na poszczególne elementy określonej w załączniku nr 3.2 do SWZ sekcja VI punkt 2. Zaoferowanie okresu gwarancji poniżej minimalnej będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp, jako niezgodnej z warunkami zamówienia. Gwarancja liczona będzie od dnia protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia przez zamawiającego. Jeżeli Wykonawca zaoferuje gwarancję wyższą niż minimalna określona w załączniku nr 3.1 do SWZ sekcja VI punkt 2 przez Zamawiającego, Zamawiający wymaga wskazania w formularzu ofertowym długości gwarancji na poszczególne elementy tj. na powłokę lakierniczą, na perforację elementów nadwozia, na całość zabudowy i wyposażenie pojazdu, na oznakowanie pojazdu, na uprzywilejowanie pojazdu, na instalację i sprzęt łączności. Gwarancja liczona będzie od dnia protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia przez zamawiającego. Zamawiający wymaga, aby przeglądy okresowe oraz naprawy w ramach zaoferowanej gwarancji realizowane były w autoryzowanych stacjach obsługi. Zamawiający żąda wskazania w formularzu ofertowym autoryzowanych stacji obsługi dla oferowanej marki pojazdu w formularzu ofertowym (minimum dwie na terenie województwa śląskiego).Zamawiający żąda, aby dostarczane pojazdy miały wykonane przez Wykonawcę i na jego koszt przeglądy zerowe, co musi być potwierdzone w dokumentacji każdego z pojazdów. Zamawiający wymaga, aby w okresie udzielonej gwarancji wszystkie koszty związane z obsługą gwarancyjną w tym transport, ponosił Wykonawca. Zamawiający wyraża zgodę na zmianę dostarczonego pojazdu na inny niż ten, który został zaoferowany w formularzu ofertowym w przypadkach wykazania przez Wykonawcę, iż zaoferowany pojazd został wycofany ze sprzedaży lub zaprzestano jego produkcji lub brak jest dostępu do niego na rynku polskim (potwierdzone przez producenta lub przedstawiciela handlowego na rynek polski). Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania i dostarczenia innego pojazdu/ów pod warunkiem, iż jego/ich parametry techniczne spełniają warunki zamówienia wskazane w opisie przedmiotu zamówienia, a cena nie jest wyższa od zaoferowanej w formularzu ofertowym w okresie do 6 miesięcy od daty zawarcia umowy. Po upływie tego okresu ma zastosowanie waloryzacja cen jednostkowych zgodnie z § 7 projektowanych postanowień umowy. Szczegóły sekcja IV ust. 14.1-14.7 SWZ. Umowa ramowa obowiązuje od dnia zawarcia przez okres 24 miesięcy z zastrzeżeniem, że może zostać zrealizowana w terminie krótszym jeżeli Zamawiający złoży ostatnie zamówienie w terminie wcześniejszym uwzględniając termin na realizację poszczególnych dostaw cząstkowych w ramach zamówień wykonawczych. Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia terminu realizacji umowy ramowej w stosunku do terminu określonego w pkt 1 w przypadku nie wykorzystania środków przeznaczonych na realizację zamówienia, do czasu wykorzystania tych środków. W takim przypadku wydłużenie terminu realizacji umowy ramowej zostanie wprowadzone aneksem do umowy, z zastrzeżeniem, że wydłużenie terminu realizacji umowy ramowej nie przekroczy 12 miesięcy. Realizacja zamówień cząstkowych w ramach zamówień wykonawczych będzie realizowana w przypadku zadania nr 2 w terminie do 150 dni, z zastrzeżeniem że termin na przedstawienie prototypu pojazdu nie może być dłuższy niż 60 dni, terminy liczone od dnia następnego po dniu zawarcia umowy wykonawczej.
Interne KennungZP-2380-429/2025 zadanie nr 2
LosLOT-0003
TitelZadanie nr 3 – Zakup wraz z dostawą policyjnych pojazdów samochodowych osobowych oznakowanych segmentu C typu SUV z napędem hybrydowym typu HEV wyposażonego w przedział dla zatrzymanych.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą oznakowanych pojazdów samochodowych osobowych segmentu C typu SUV z napędem hybrydowym typu HEV wyposażonego w przedział dla zatrzymanych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3.3 do SWZ. Parametry techniczne asortymentu opisane w załącznikach stanowią minimalne wymagania Zamawiającego. Niespełnienie wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty. Zamawiający wymaga aby oferowany pojazd był fabrycznie nowy, gatunku I-go, nieużywany, nierejestrowany, wyprodukowany nie wcześniej niż w roku poprzedzającym umowę wykonawczą, wolny od wad fabrycznych i prawnych, maksymalny przebieg samochodu nie większy niż 30 km, dopuszczony do obrotu, spełniał normy jakościowe i użytkowe wymagane przepisami oraz wskazane przez Zamawiającego w załączniku nr 3.3 do SWZ. Zamawiający wymaga wskazania przez Wykonawcę marki, modelu, wersji, symbolu lub innych dodatkowych danych umożliwiających jednoznaczną identyfikację oferowanego pojazdu w załączniku nr 1 do SWZ (formularz ofertowy). Brak wpisania danych w miejscach wykropkowanych w formularzu ofertowym skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp – jako niezgodnej z warunkami zamówienia, jeżeli z żadnego dokumentu składanego wraz z ofertą w terminie składania ofert nie będzie można ich określić. Zamawiający wymaga udzielenia minimalnej gwarancji na poszczególne elementy określonej w załączniku nr 3.3 do SWZ sekcja VI punkt 2. Zaoferowanie okresu gwarancji poniżej minimalnej będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp, jako niezgodnej z warunkami zamówienia. Gwarancja liczona będzie od dnia protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia przez zamawiającego. Jeżeli Wykonawca zaoferuje gwarancję wyższą niż minimalna określona w załączniku nr 3.3 do SWZ sekcja VI punkt 2 przez Zamawiającego, Zamawiający wymaga wskazania w formularzu ofertowym długości gwarancji na poszczególne elementy tj. na powłokę lakierniczą, na perforację elementów nadwozia, na całość zabudowy i wyposażenie pojazdu, na oznakowanie pojazdu, na uprzywilejowanie pojazdu, na instalację i sprzęt łączności. Gwarancja liczona będzie od dnia protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia przez zamawiającego. Zamawiający wymaga, aby przeglądy okresowe oraz naprawy w ramach zaoferowanej gwarancji realizowane były w autoryzowanych stacjach obsługi. Zamawiający żąda wskazania w formularzu ofertowym autoryzowanych stacji obsługi dla oferowanej marki pojazdu w formularzu ofertowym (minimum dwie na terenie województwa śląskiego).Zamawiający żąda, aby dostarczane pojazdy miały wykonane przez Wykonawcę i na jego koszt przeglądy zerowe, co musi być potwierdzone w dokumentacji każdego z pojazdów. Zamawiający wymaga, aby w okresie udzielonej gwarancji wszystkie koszty związane z obsługą gwarancyjną w tym transport, ponosił Wykonawca. Zamawiający wyraża zgodę na zmianę dostarczonego pojazdu na inny niż ten, który został zaoferowany w formularzu ofertowym w przypadkach wykazania przez Wykonawcę, iż zaoferowany pojazd został wycofany ze sprzedaży lub zaprzestano jego produkcji lub brak jest dostępu do niego na rynku polskim (potwierdzone przez producenta lub przedstawiciela handlowego na rynek polski). Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania i dostarczenia innego pojazdu/ów pod warunkiem, iż jego/ich parametry techniczne spełniają warunki zamówienia wskazane w opisie przedmiotu zamówienia, a cena nie jest wyższa od zaoferowanej w formularzu ofertowym w okresie do 6 miesięcy od daty zawarcia umowy. Po upływie tego okresu ma zastosowanie waloryzacja cen jednostkowych zgodnie z § 7 projektowanych postanowień umowy. Szczegóły sekcja IV ust. 14.1-14.7 SWZ. Umowa ramowa obowiązuje od dnia zawarcia przez okres 24 miesięcy z zastrzeżeniem, że może zostać zrealizowana w terminie krótszym jeżeli Zamawiający złoży ostatnie zamówienie w terminie wcześniejszym uwzględniając termin na realizację poszczególnych dostaw cząstkowych w ramach zamówień wykonawczych. Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia terminu realizacji umowy ramowej w stosunku do terminu określonego w pkt 1 w przypadku nie wykorzystania środków przeznaczonych na realizację zamówienia, do czasu wykorzystania tych środków. W takim przypadku wydłużenie terminu realizacji umowy ramowej zostanie wprowadzone aneksem do umowy, z zastrzeżeniem, że wydłużenie terminu realizacji umowy ramowej nie przekroczy 12 miesięcy. Realizacja zamówień cząstkowych w ramach zamówień wykonawczych będzie realizowana w przypadku zadania nr 3 w terminie do 180 dni, z zastrzeżeniem że termin na przedstawienie prototypu pojazdu nie może być dłuższy niż 60 dni, terminy liczone od dnia następnego po dniu zawarcia umowy wykonawczej.
Interne KennungZP-2380-429/2025 zadanie nr 3
LosLOT-0004
TitelZadanie nr 4 – Zakup wraz z dostawą policyjnych pojazdów samochodowych osobowych oznakowanych typu Combi-Van wyposażonego w przedział dla zatrzymanych.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą oznakowanych pojazdów samochodowych osobowych typu Combi-Van wyposażonego w przedział dla zatrzymanych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3.4 do SWZ. Parametry techniczne asortymentu opisane w załącznikach stanowią minimalne wymagania Zamawiającego. Niespełnienie wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty. Zamawiający wymaga aby oferowany pojazd był fabrycznie nowy, gatunku I-go, nieużywany, nierejestrowany, wyprodukowany nie wcześniej niż w roku poprzedzającym umowę wykonawczą, wolny od wad fabrycznych i prawnych, maksymalny przebieg samochodu nie większy niż 30 km, dopuszczony do obrotu, spełniał normy jakościowe i użytkowe wymagane przepisami oraz wskazane przez Zamawiającego w załączniku nr 3.4 do SWZ. Zamawiający wymaga wskazania przez Wykonawcę marki, modelu, wersji, symbolu lub innych dodatkowych danych umożliwiających jednoznaczną identyfikację oferowanego pojazdu w załączniku nr 1 do SWZ (formularz ofertowy). Brak wpisania danych w miejscach wykropkowanych w formularzu ofertowym skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp – jako niezgodnej z warunkami zamówienia, jeżeli z żadnego dokumentu składanego wraz z ofertą w terminie składania ofert nie będzie można ich określić. Zamawiający wymaga udzielenia minimalnej gwarancji na poszczególne elementy określonej w załączniku nr 3.4 do SWZ sekcja VI punkt 2. Zaoferowanie okresu gwarancji poniżej minimalnej będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp, jako niezgodnej z warunkami zamówienia. Gwarancja liczona będzie od dnia protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia przez zamawiającego. Jeżeli Wykonawca zaoferuje gwarancję wyższą niż minimalna określona w załączniku nr 3.4 do SWZ sekcja VI punkt 2 przez Zamawiającego, Zamawiający wymaga wskazania w formularzu ofertowym długości gwarancji na poszczególne elementy tj. na powłokę lakierniczą, na perforację elementów nadwozia, na całość zabudowy i wyposażenie pojazdu, na oznakowanie pojazdu, na uprzywilejowanie pojazdu, na instalację i sprzęt łączności. Gwarancja liczona będzie od dnia protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia przez zamawiającego. Zamawiający wymaga, aby przeglądy okresowe oraz naprawy w ramach zaoferowanej gwarancji realizowane były w autoryzowanych stacjach obsługi. Zamawiający żąda wskazania w formularzu ofertowym autoryzowanych stacji obsługi dla oferowanej marki pojazdu w formularzu ofertowym (minimum dwie na terenie województwa śląskiego).Zamawiający żąda, aby dostarczane pojazdy miały wykonane przez Wykonawcę i na jego koszt przeglądy zerowe, co musi być potwierdzone w dokumentacji każdego z pojazdów. Zamawiający wymaga, aby w okresie udzielonej gwarancji wszystkie koszty związane z obsługą gwarancyjną w tym transport, ponosił Wykonawca. Zamawiający wyraża zgodę na zmianę dostarczonego pojazdu na inny niż ten, który został zaoferowany w formularzu ofertowym w przypadkach wykazania przez Wykonawcę, iż zaoferowany pojazd został wycofany ze sprzedaży lub zaprzestano jego produkcji lub brak jest dostępu do niego na rynku polskim (potwierdzone przez producenta lub przedstawiciela handlowego na rynek polski). Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania i dostarczenia innego pojazdu/ów pod warunkiem, iż jego/ich parametry techniczne spełniają warunki zamówienia wskazane w opisie przedmiotu zamówienia, a cena nie jest wyższa od zaoferowanej w formularzu ofertowym w okresie do 6 miesięcy od daty zawarcia umowy. Po upływie tego okresu ma zastosowanie waloryzacja cen jednostkowych zgodnie z § 7 projektowanych postanowień umowy. Szczegóły sekcja IV ust. 14.1-14.7 SWZ. Umowa ramowa obowiązuje od dnia zawarcia przez okres 24 miesięcy z zastrzeżeniem, że może zostać zrealizowana w terminie krótszym jeżeli Zamawiający złoży ostatnie zamówienie w terminie wcześniejszym uwzględniając termin na realizację poszczególnych dostaw cząstkowych w ramach zamówień wykonawczych. Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia terminu realizacji umowy ramowej w stosunku do terminu określonego w pkt 1 w przypadku nie wykorzystania środków przeznaczonych na realizację zamówienia, do czasu wykorzystania tych środków. W takim przypadku wydłużenie terminu realizacji umowy ramowej zostanie wprowadzone aneksem do umowy, z zastrzeżeniem, że wydłużenie terminu realizacji umowy ramowej nie przekroczy 12 miesięcy. Realizacja zamówień cząstkowych w ramach zamówień wykonawczych będzie realizowana w przypadku zadania nr 4 w terminie do 180 dni, z zastrzeżeniem że termin na przedstawienie prototypu pojazdu nie może być dłuższy niż 60 dni, terminy liczone od dnia następnego po dniu zawarcia umowy wykonawczej.
Interne KennungZP-2380-429/2025 zadanie nr 4