663253-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 5 200 000 zł na finansowanie deficytu.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 5 200 000 zł na finansowanie deficytu.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 5 200 000 zł na finansowanie deficytu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia; 2.1. Kwota kredytu 5 200 000,00 zł (słownie pięć milionów dwieście tysięcy i 00/100). 2.2. Wykorzystania kredytu do dnia 31.12.2025 r. 2.3. Okres kredytowania (spłata kredytu) – od dnia zawarcia umowy do 31 grudnia 2035 r. 2.4. Karencja w spłacie kapitału do 31 grudnia 2025 r. 2.5. Kredytobiorcy będzie przysługiwać prawo do wykorzystania niepełnej kwoty kredytu oraz prawo do wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowych kosztów. 2.6. Uruchomienie kredytu – w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych od wydania dyspozycji przez Zamawiającego. 2.7. Dzień podpisania umowy będzie dniem postawienia kredytu do dyspozycji zamawiającego w terminach i transzach dostosowanych do potrzeb Zamawiającego z wykorzystaniem kredytu do dnia 31.12.2025 r. na podstawie pisemnych dyspozycji Zamawiającego. Wymagane transze kredytu będą przekazywane na rachunek prowadzony w banku wybranym do obsługi budżetu gminy, w dniu następnym po złożeniu dyspozycji. 2.8. Spłata kapitału – w 40 ratach kwartalnych, w terminach do: 31 marca, 30 czerwca, 30 września i 31 grudnia każdego roku, w latach 2026-2035 wg. poniższego harmonogramu: a) 2026 – 100 000,00 zł w czterech równych ratach po 25 000,00 zł b) 2027 – 100 000,00 zł w czterech równych ratach po 25 000,00 zł c) 2028 – 100 000,00 zł w czterech równych ratach po 25 000,00 zł d) 2029 – 200 000,00 zł w czterech równych ratach po 50 000,00 zł e) 2030 – 200 000,00 zł w czterech równych ratach po 50 000,00 zł f) 2031 – 240 500,00 zł w czterech równych ratach po 60 125,00 zł g) 2032 – 1 060 000,00 zł w czterech równych ratach po 265 000,00 zł h) 2033 – 1 100 000,00 zł w czterech równych ratach po 275 000,00 zł i) 2034 – 1 100 000,00 zł w czterech równych ratach po 275 000,00 zł j) 2035 – 999 500,00 w czterech równych ratach po 249 875,00 zł 2.9. Spłata odsetek w okresach miesięcznych, tylko od kwoty faktycznie uruchomionego kredytu. 2.10. Odsetki naliczane będą za rzeczywistą liczbę dni wykorzystania kredytu przy założeniu, że każdy rok liczy 365 dni lub 366 dni. 2.11. Odsetki od wykorzystanego kredytu naliczane w miesięcznych okresach obrachunkowych i płatne do 10 dnia następnego miesiąca. Odsetki naliczane będą od dnia wypłaty transzy kredytu. 2.12. W całym okresie kredytowania marża Wykonawcy pozostaje na niezmienionym poziomie. 2.13. Bazowa stopa oprocentowania oparta będzie na stawce WIBOR 3M powiększona o marżę wykonawcy. 2.14. Zamawiający zastrzega sobie możliwość przedterminowej spłaty całości lub części kredytu, po uprzednim zawiadomieniu banku o zamiarze takiej spłaty, w terminie 7 dni przed jej realizacją oraz możliwość zmiany kwot spłaty rat kapitałowych kredytu w ramach ustalonych lat kredytowania, bez naliczania przez Wykonawcę z tego tytułu prowizji rekompensacyjnej. Oprocentowanie liczone będzie wówczas za okres faktycznego korzystania z kredytu. 2.15. Zamawiający zastrzega sobie prawo niewykorzystania kredytu w całości bez konieczności zapłaty z tego tytułu odsetek i innych obciążeń. Odsetki, prowizje oraz inne opłaty banku będą naliczane wyłącznie od wykorzystanej kwoty kredytu. 2.16. Jedynym kosztem kredytu jest jego oprocentowanie. Kredyt nie może być obciążony żadnymi innymi opłatami. 2.17. Wszelkie rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą będą prowadzone w walucie polskiej (PLN). 2.18. Zabezpieczenie kredytu - weksel własny in blanco. Formą zabezpieczenia kredytu jest weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową, wystawiony przez Zamawiającego. 2.19. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia zabezpieczenia w formie oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 kpc. 2.20. Dokumenty dotyczące sytuacji finansowej Gminy Stary Zamość, stanowią załącznik nr 8 do SWZ oraz znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Stary Zamość – link: https://ugstaryzamosc.bip.lubelskie.pl/index.php?id=441 https://ugstaryzamosc.bip.lubelskie.pl/index.php?id=442
Interne KennungFO.1.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensArt. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych - składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001