2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramavtal för Vegetationsunderhåll och slamsugning i vattendrag, våtmarksmiljöer och dammar
Beschreibung: Upphandlingen omfattar en stående vegetationsbeskärning i Fyrisån på uppdrag av Fyrisåns vattenförbund. Utöver detta omfattar upphandlingen beställningar av vegetationsbekämpning i ex. sjöar, vattendrag och våtmarker som ägs och förvaltas av Uppsala kommun.
Interne Kennung: GSN-2026-01115
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77312000 Unkrautjäten
5. Los
Los: LOT-0000
663369-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: GSN-2026-01115
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77312000 Weed-clearance services
5. Lot
Lot: LOT-0000