663372-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Topografische Ausrüstung – Echipamente didactice specifice pentru bitumuri necesare derularii proiectului UPGRADE - UPT – Modernizarea și echiparea infrastructurii educaționale pentru îmbunătățirea accesului la educație în cadrul UPT, Facultatea de Construcții și Facultatea de Arhitectură și Urbanism;
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Echipamente didactice specifice pentru bitumuri necesare derularii proiectului UPGRADE - UPT – Modernizarea și echiparea infrastructurii educaționale pentru îmbunătățirea accesului la educație în cadrul UPT, Facultatea de Construcții și Facultatea de Arhitectură și Urbanism;
Beschreibung: Echipamente didactice specifice pentru bitumuri necesare derularii proiectului UPGRADE - UPT – Modernizarea și echiparea infrastructurii educaționale pentru îmbunătățirea accesului la educație în cadrul UPT, Facultatea de Construcții și Facultatea de Arhitectură și Urbanism - conform caiet de sarcini; Nota: Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 18 zile. Termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare va fi in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4269282_2026_PAAPD1638273
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38295000 Topografische Ausrüstung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Echipamente didactice specifice pentru bitumuri necesare derularii proiectului UPGRADE - UPT – Modernizarea și echiparea infrastructurii educaționale pentru îmbunătățirea accesului la educație - UPT, Facultatea de Construcții și Facultatea de Arhitectură și Urbanism compus din: - Nivelă optică - 3 buc; - Nivelă digitală - 1 buc; - Nivelă laser rotativă - 1 buc; - Detector de rețele - 1 buc; - Teodolit electronic/digital - 5 buc; - Stație totală manuală - 6 buc; - Stație totală robotizată - 2 buc; - Receptor GNSS - 3 buc; -Stand experimental de scanare pentru măsurători rapide și exacte și analiză 3D - 1 buc; - Stație de lucru pentru procesare fotogrametrică și LiDAR cu monitor inclus - 12 buc.
Interne Kennung: 1
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4269282_2026_PAAPD1638273
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38295000 Topography equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1