2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ulkoalueiden hoito ja kiinteistöpäivystys
Beschreibung: Ulkoalueiden hoito ja kiinteistöpäivystys osa 1 Lappeenranta - Ylämaa ja osa 2 Joutseno - Nuijamaa. Lappeenrannan seurakuntayhtymän kiinteistöhoito suorittaa kohteiden teknisen hoidon ja kiinteistöpäivystyksen työpäivinä maanantaista torstaihin klo 7.00 - 15.30 ja perjantaisin klo 7.00 - 13.45. Kiinteistöpäivystys tapahtuu tämän ajan ulkopuolella. Sopimuskausi on kaksi (2) vuotta sopimuskauden alkamispäivästä lukien. Tilaajalla on oikeus jatkaa sopimusta kahdella (2) kerrallaan yhden (1) vuoden mittaisella optiolla varsinaisen sopimuskauden päättymisestä lukien. Tilaajan kiinteistöhallinnan ohjelmistona käytetään Granlund Manager -järjestelmää.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70330000 Immobilienverwaltung gegen Einzelhonorar oder auf Vertragsbasis
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ulkoalueiden hoito ja kiinteistöpäivystys osa 1 Lappeenranta - Ylämaa
Beschreibung: Ulkoalueiden hoito ja kiinteistöpäivystys osa 1 Lappeenranta - Ylämaa
Interne Kennung: 2026-056770-LOT-0001
Los: LOT-0002
Titel: Ulkoalueiden hoito ja kiinteistöpäivystys osa 2 Joutseno - Nuijamaa
Beschreibung: Ulkoalueiden hoito ja kiinteistöpäivystys osa 2 Joutseno - Nuijamaa.
Interne Kennung: 2026-056770-LOT-0002
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 70330000 Property management services of real estate on a fee or contract basis
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 2026-056770-LOT-0001
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2026-056770-LOT-0002