663397-2026 - Ergebnis
Rumänien – Insulin – Acord cadru furnizare medicamente pentru PROGRAMUL NATIONAL DE DIABET ZAHARAT
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru furnizare medicamente pentru PROGRAMUL NATIONAL DE DIABET ZAHARAT
Beschreibung: Acord cadru de furnizare medicamente pentru PROGRAMUL NATIONAL DE DIABET ZAHARAT. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si ale contractelor subsecvente sunt prevazute in Caietul de sarcini. Valoarea estimata minima a acordului cadru, valoarea estimata maxima a acordului cadru, cat si valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent sunt prevazute in Caietul de sarcini. Contractele subsecvente se vor incheia in baza acordului cadru de furnizare, in functie de fondurile bugetare alocate cu aceasta destinatie, cel mai mare contract subsecvent, estimand ca va fi lunar sau pe orice perioada acoperita de disponibilul bugetar.
Interne Kennung: 725
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33615100 Insulin
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: EMPAGLIFLOZINUM 10 mg
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 90 cp. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 495,27 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 1080 cp. Valoare estimata minima acord cadru 5.943,24 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 2.250 cp. Valoare estimata maxima acord cadru 12.381,75 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: METFORMINUM 1000 MG
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 800 cp. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 146,40 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 14.400 cp. Valoare estimata minima acord cadru 2.635,20 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 20.000 cp.Valoare estimata maxima acord cadru 3.660,00 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: METFORMINUM 1000 MG - CP. ELIB. PREL.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: TRESIBA – Insulina degludec solutie injectabila in stilou injector preumplut 100 UI/ml*3ml
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 200 stil. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 10.180,00 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 2.400 stil. Valoare estimata minima acord cadru 122.160,00 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 5.000 stil. Valoare estimata maxima acord cadru 254.500,00 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: FIASP –Insulina aspart cu actiune rapida solutie injectabila in stilou injector preumplut 100 UI/ml*3ml
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 80 stil. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 2.449,28 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 1200 stil. Valoare estimata minima acord cadru 36.739,20 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 2.100 stil. Valoare estimata maxima acord cadru 64.293,60 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: SULIQUA -Insulin glargin + lixisenatida 100 UI+50mcg/ml * 3 ml
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 10 stil. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 1.341,72 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 120 stil. Valoare estimata minima acord cadru 16.100,64 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 240 stil. Valoare estimata maxima acord cadru 32.201,28lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: DAPAGLIFLOZIN 10 MG
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 370 cp. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 1.992,45 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 4500 cp. Valoare estimata minima acord cadru 24.232,50 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 9000 cp.Valoare estimata maxima acord cadru 48.465,00 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: EMPAGLIFLOZIUNUM + METFORMINUM 5 MG /1000 MG
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 30 cp. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 88,86 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 720 cp. Valoare estimata minima acord cadru 2.132,64 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 900 cp.Valoare estimata maxima acord cadru 2.665,80 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: DAPAGLIFLOZIUNUM + METFORMINUM 5 MG /1000 MG
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 250 cp. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 740,75 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 2880 cp. Valoare estimata minima acord cadru 8.533,44 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 6.000 cp.Valoare estimata maxima acord cadru 17.778,00 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: SEMAGLUTIDUM 3 MG
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 180 cp. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 2.621,70 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 2250 cp. Valoare estimata minima acord cadru 32.771,25 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 4.500 cp.Valoare estimata maxima acord cadru 65.542,50 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: SEMAGLUTIDUM 7 MG
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 60 cp. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 833,88 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 1080 cp. Valoare estimata minima acord cadru 15.009,84 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 1440 cp.Valoare estimata maxima acord cadru 20.013,12 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: SEMAGLUTIDUM 14 MG
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Semaglutidum 0.25 mg Cutie*1 stilou injector preumplut + 4 ace
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 25 stil. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 8.776,75 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 360 stil. Valoare estimata minima acord cadru 126.385,20 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 600 cp.Valoare estimata maxima acord cadru 210.642,00 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Semaglutidum 0.5 mg Cutie* 3 stilouri injectoare preumplute + 12 ace
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 25 stil. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 9.229,57 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 300 stil. Valoare estimata minima acord cadru 110.754,90 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 600 stil. Valoare estimata maxima acord cadru 221.509,80 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Semaglutidum 1 mg Cutie*3 stilouri injectoare preumplute + 12 ace
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 18 stil. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 6.645,29 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 150 stil. Valoare estimata minima acord cadru 55.377,45 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 450 stil. Valoare estimata maxima acord cadru 166.132,35 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: VILDAGLIPTINUM 50 MG
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 60 cp. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 69,66 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 720 cp. Valoare estimata minima acord cadru 835,92 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 1440 cp.Valoare estimata maxima acord cadru 1.671,84 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: VILDAGLIPTINUM + METFORMINUM 1000 mg /50 mg
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 60 cp. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 76,02 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 720 cp. Valoare estimata minima acord cadru 912,24 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 1440 cp. Valoare estimata maxima acord cadru 1.824,48 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: TOUJEO SOLOSTAR-Insulinum glargine Cutie*5 stilouri injectoare 300UI/ml * 1.5 ml
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 80 stil. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 4.373,76 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 1200 stil. Valoare estimata minima acord cadru 65.606,40 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 2000.Valoare estimata maxima acord cadru 109.344,00 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: XULTOPHY – Insulina degludec + Liraglutid 100UI /ml + 3.6mg/ ml Sol. Injectabila in stilou injector * 3 ml
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 25 stil. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 3.752,35 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 400 stil. Valoare estimata minima acord cadru 60.037,60 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 600 stil. Valoare estimata maxima acord cadru 90.056,40 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: HUMULIN R Kwikpen – Insulina umana solubila 100UI/ ml in stilou injector preumplut * 3 ml
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 100 stil. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 1.947,30 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 1500 stil. Valoare estimata minima acord cadru 29.209,50 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 2400 stil. Valoare estimata maxima acord cadru 46.735,20 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: SITAGLIPTINUM 100 mg
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 160 cp. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 216,80 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 168 cp. Valoare estimata minima acord cadru 227,64 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 4032 cp.Valoare estimata maxima acord cadru 5.463,36 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: SITAGLIPTINUM / METFORMINUM 50 mg/1000 mg
Beschreibung: Cantitate estimata cel mai mare contract subsecvent 160 cp. Valoare estimata cel mai mare contract subsecvent 92,96 lei fara TVA. Cantitatea estimata minima acord cadru 56 cp. Valoare estimata minima acord cadru 32,53 lei fara TVA. Cantitatea estimata maxima acord cadru 4032 cp.Valoare estimata maxima acord cadru 2.342,59 lei fara TVA. Comenzile se vor transmite in functie de stoc si necesar.
Interne Kennung: 22