663398-2025 - Wettbewerb
Polen – Feuerwehrfahrzeuge – Dostawa fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x2
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x2
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x2 wraz z wyposażeniem
Interne KennungBG.271.09.2025.MAL
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający skorzystał z uprawnienia wynikającego z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych i podjął decyzję o skróceniu terminu składania ofert ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Pilność ta wynika z konieczności niezwłocznego przekazania pojazdu straży pożarnej oraz rozliczenia dotacji z rezerwy celowej budżetu państwa, przeznaczonej na dofinansowanie zadania polegającego na zakupie sprzętu specjalistycznego – samochodu ratowniczo-gaśniczego. Dotacja ta dotyczy pojazdu, którego utrata lub trwałe uszkodzenie nastąpiły w wyniku działań ratowniczych lub pomocowych prowadzonych podczas powodzi we wrześniu 2024 r. Z uwagi na konieczność zakończenia realizacji i rozliczenia zadania do dnia 31 grudnia 2025 r., zachodzi uzasadniona i pilna potrzeba udzielenia zamówienia w możliwie najkrótszym terminie. Mając na względzie czas niezbędny do przeprowadzenia procedury przetargowej, zasadne jest skrócenie terminu składania ofert.
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Złożenie oferty odbywa się poprzez wypełnienie zdefiniowanego przez Zamawiającego w systemie - Elektronicznego Formularza Ofertowego (EFO - Załącznik nr 2 do SWZ). W EFO wykonawca podaje m.in. cenę, oferowany okres gwarancji, a także markę i model pojazdu oraz rok produkcji. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale X pkt 4 SWZ – Załącznik nr 3 do SWZ (także podmiotu udostępniającego zasoby, jeżeli dotyczy; w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. dokument składa każdy z Wykonawców); 2) Specyfikacja techniczna oferowanego pojazdu (RCO) stanowiące Załącznik nr 2a do SWZ; 3) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (jeżeli dotyczy), stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ; 4) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w Rozdziale XII pkt 5 SWZ (jeżeli dotyczy), stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ; 5) dowód wniesienia wadium; 6) odpis lub informacja, o której mowa poniżej; 7) stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument, o którym mowa poniżej (jeżeli dotyczy). W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu powyżej, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskaże dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. Jeżeli w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 4, Wykonawca jest zobowiązany dołączyć do oferty stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania odpowiednio Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby. 3. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował kryteriami oceny ofert opisanymi w Rozdziale XIX SWZ. 4. Zgodnie z art. 257 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 5. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć przedmiotowy środek dowodowy, tj. Specyfikacje techniczne – Zał. nr 2a do SWZ. Formularz jest niezbędnym elementem oferty potrzebnym do badania oferty pod kątem jej zgodności z treścią SWZ. Do wskazanych powyżej przedmiotowych środków dowodowych znajdują zastosowanie przepisy art. 107 ust. 2 i 4 ustawy PZP. 6. Realizacja zamówienia objęta jest dotacją z rezerwy celowej budżetu państwa na dofinansowanie zadania związanego z zakupem sprzętu specjalistycznego–samochodu ratowniczo-gaśniczego, którego utrata lub trwałe uszkodzenie nastąpiły na skutek działań ratowniczych lub działań pomocowych prowadzonych w trakcie powodzi we wrześniu 2024 roku. 7. Zamawiający skorzystał z uprawnienia wynikającego z art. 138 ust. 2 pkt 2 p.z.p. i skrócił termin składania ofert z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. 8. Termin realizacji zamówienia: do 15 grudnia 2025 r. Określenie terminu realizacji datą kalendarzową podyktowane jest koniecznością rozliczenia dotacji na pojazd do dnia 31 grudnia 2025 r.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
LosLOT-0001