663611-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial – Furnizare materiale sanitare
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare materiale sanitare
Beschreibung: Acordul-cadru se incheie in vederea achizitionarii de consumabile medicale sterile, de unica folosinta, esentiale pentru desfasurarea actului chirurgical in conditii de maxima siguranta. Orice operator economic are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit in anuntul de participare, respectiv 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la acest termen. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP (https://e-licitatie.ro/pub).
Interne Kennung: 4354540_2026_4
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Acordul-cadru se incheie in vederea achizitionarii de consumabile medicale sterile, de unica folosinta, esentiale pentru desfasurarea actului chirurgical in conditii de maxima siguranta, conform precizarilor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
663611-2026 - Competition
Romania – Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables – Furnizare materiale sanitare
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare materiale sanitare
Internal identifier: 4354540_2026_4
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33141000 Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1