663827-2026 - Ergebnis
Ungarn – Systemunterstützung – Alállomási telemechanikai készülékek beszerzése 2
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Alállomási telemechanikai készülékek beszerzése 2
Beschreibung: Alállomási telemechanikai berendezések beszerzése 2025-2026. évre az MVM Émász Áramhálózati Kft. és az MVM Démász Áramhálózati Kft. alállomásaira vonatkozóan. Ajánlatkérő a jelen közbeszerzési eljárásban a már üzemben lévő, Prolan-Power gyártmányú alállomási telemechanikai berendezések cseréjére és bővítésére kíván szerződést kötni két részben.
Vorherige Bekanntmachung: 585122-2026
Interne Kennung: EKR001212402026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárást a Kbt. szabályai szerint folytatja le, továbbá irányadóak a 307/2015. (X.27.) Korm. rendelet szabályai is.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72253200 Systemunterstützung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Alállomási telemechanikai készülékek-Démász
Beschreibung: Jelen specifikáció tárgya a Megrendelő szolgáltatási területén lévő NAF/KÖF (nagyfeszültségű/ középfeszültségű) és KÖF/KÖF (középfeszültségű / középfeszültségű) alállomásaiban, KÖF hálózatán, valamint az Üzemirányitó Központokban üzemelő Prolan-Power gyártmányú alállomási telemechanikai berendezések, valamint alállomási helyi megjelenítők szállítása, bővítése, módosítása és az alállomási berendezések telemechanikai rendszerbe integrálása az MVM Démász Áramhálózati Kft. 2025-26-es beruházási munkáihoz kapcsolódóan. Az ezekhez kapcsolódó alállomási telemechanikai fejgép, helyi megjelenítő adatbázis módosítások és SCADA irányleíró file-ok is az ajánlat részét képezik. Az üzembe helyezéseken való részvétel, az üzemeltetéshez szükséges információ átadása, az üzemeltetéshez szükséges oktatások megtartása is az Ajánlattevő feladata. Az beszerzés tárgyát képező felszerelt technikai elemek: • A: komplett alállomási telemechanikai rendszerek: - alállomási irányítástechnikai fejgépek rendszerintegrálása a meglévő berendezés helyére, helyszíni telepítéssel és üzembe helyezéssel (részletezve 3.2.) • B: komplett alállomási telemechanikai fejgépek, mezőgépek bővítése, módosítása: - az alállomási irányítástechnikai fejgépek, mezőgépek bővítése: - az irányítástechnikai fejgépek, mezőgépek, helyi megjelenítők adatbázisainak a módosítása a megrendelő által átadott tervek alapján - helyi megjelenítő eszköz szállítása, adatbázis elkészítése és üzembehelyezés • C: a meglévő irányítástechnikai berendezések bővítéséhez, módosításához pótalkatrészek Az ajánlatkérő által kért szolgáltatások DÉMÁSZ: Db. A ProField-H fejgép csere, teljes irányítástechnikai adatbázis konverzióval (részletezve 3.2 pont) 6 B ProField-H vagy ProField-HE fejgép bővítés/adatbázis módosítás (részletezve 3.2 pont): 1 NAF távvezetéki mező irányítástechnikai rendszerintegrálása (mezőgép+védelmek) 13 2 NAF transzformátor mező irányítástechnikai rendszerintegrálása (mezőgép+védelmi emeletek (4-6 db eszköz)) 9 3 NAF gyűjtősínvédelmi mező irányítástechnikai rendszerintegrálása (OGYD+leág. készülékek) 5 4 KÖF mező irányítástechnikai rendszerintegrálása (védelmek) 33 5 Komplett KÖF gyűjtősín irányítástechnikai rendszerintegrálása (csoportos KÖF védelem (20+ darabszámú védelem)) 2 6 Egyéb irányítástechnikai (SEÜZ, AAK, HFKV, stb.) berendezés irányítástechnikai rendszerintegrálása 61850 10 7 Alállomási TMOK központi egység (KNC, Radeg) irányítástechnikai rendszerintegrálása (TMOK-kal) 2 8 Egyéb védelmi (METRA, DRL, DTSZ stb.) berendezés irányítástechnikai rendszerintegrálása 15 9 KÖF hálózati berendezés (TMOK, TMKK) irányítástechnikai rendszerintegrálása (GPRS) 20 10 KÖF hálózati berendezés (Recloser, egyéb) irányítástechnikai rendszerintegrálása (GPRS) 20 11 KÖF hálózati irányitástechnikai berendezés irányítástechnikai rendszerintegrálása (GPRS) 1 12 KÖF hálózati védelmi berendezés irányítástechnikai rendszerintegrálása (GPRS) 1 13 Prolan-Power protokollú helyi megjelenítő 6 Pótalkatrész (1. számú melléklet) 1 Bővebb információ a közbeszerzési dokumentáció részét képező, azzal egyidejűleg közzétett műszaki leírásban található! A közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében Ajánlatkérő jelen Ajánlattételi felhívásban és a Közbeszerzési Dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre hivatkozhat. Minden ilyen esetben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt. Ajánlatot jelen Ajánlattételi felhívásban és a Közbeszerzési Dokumentumokban előírt, vagy az azzal – az adott termék vonatkozásában a Műszaki Leírásban szereplő, egyenértékűségi műszaki paraméterek tekintetében – egyenértékű termékre lehet tenni. A műszaki tartalom bírálata során az egyenértékűséget Ajánlatkérőnek kell megítélni, amely eldöntéséhez minden adatot Ajánlattevőnek kell megadnia. Ajánlattevő kötelezettsége tehát annak bizonyítása az ajánlatban, hogy a megajánlott termék Ajánlatkérő által meghatározott termékkel egyenértékű. Az esetleges el nem fogadást Ajánlatkérő tényszerűen megindokolja. Egyenértékűnek Ajánlatkérő a funkcionális, teljesítmény, megbízhatósági, minőségi és jótállási paraméterek tekintetében azonos vagy - jobb tulajdonságokkal rendelkező terméket érti, mint amely tulajdonságokat, műszaki paramétereket a Műszaki leírásban elvárásként meghatározott. Az ajánlatban szükséges csatolni az alábbi dokumentumokat: - irányítástechnikai berendezés belső logikai funkcióinak leírása - megajánlott berendezések gyártói adatlapja - paraméterező szoftver felhasználói szintű magyar leírása - Gyártói nyilatkozat a szabványoknak való megfelelőségről Szakmai ajánlat: Ajánlati ártábla. Ajánlattevőnek ajánlatában szakmai ajánlata részeként az ajánlati ártáblában fel kell tüntetni az általa megajánlott eszköz gyártóját, típusát. Az AK felhívja a figyelmet, hogy a gyártó és a típus feltüntetésének teljes hiánya nem hiánypótolható hiányosság. A szakmai ajánlat egészének be nem nyújtása az ajánlat érvénytelenségét vonja maga után! AK tájékoztatja a T.Ajánlattevőket, hogy amennyiben az ajánlatból nem állapítható meg egyértelműen a berendezések gyártója és pontos típusa, akkor az az ajánlat érvénytelenségét vonja maga után. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy a megajánlott eszközöknek újaknak kell lenniük. Használt, bontott vagy sérült eszköz nem ajánlható meg. Szállításkor csatolandó dokumentumok: - a megajánlott készülékekre vonatkozóan OVRAM engedély - üzemeltetési dokumentáció - karbantartási utasítás
Interne Kennung: EKR001212402026/1
Los: LOT-0002
Titel: Alállomási telemechanikai készülékek-Émász
Beschreibung: Jelen specifikáció tárgya a Megrendelő szolgáltatási területén lévő NAF/KÖF (nagyfeszültségű/ középfeszültségű) és KÖF/KÖF (középfeszültségű / középfeszültségű) alállomásaiban, KÖF hálózatán, valamint az Üzemirányitó Központokban üzemelő Prolan-Power gyártmányú alállomási telemechanikai berendezések, valamint alállomási helyi megjelenítők szállítása, bővítése, módosítása és az alállomási berendezések telemechanikai rendszerbe integrálása az MVM Émász Áramhálózati Kft. 2025-26-es beruházási munkáihoz kapcsolódóan. Az ezekhez kapcsolódó alállomási telemechanikai fejgép, helyi megjelenítő adatbázis módosítások és SCADA irányleíró file-ok is az ajánlat részét képezik. Az üzembe helyezéseken való részvétel, az üzemeltetéshez szükséges információ átadása, az üzemeltetéshez szükséges oktatások megtartása is az Ajánlattevő feladata. Az beszerzés tárgyát képező felszerelt technikai elemek: • A: komplett alállomási telemechanikai rendszerek: - alállomási irányítástechnikai fejgépek rendszerintegrálása a meglévő berendezés helyére, helyszíni telepítéssel és üzembe helyezéssel (részletezve 3.2.) • B: komplett alállomási telemechanikai fejgépek, mezőgépek bővítése, módosítása: - az alállomási irányítástechnikai fejgépek, mezőgépek bővítése: - az irányítástechnikai fejgépek, mezőgépek, helyi megjelenítők adatbázisainak a módosítása a megrendelő által átadott tervek alapján - helyi megjelenítő eszköz szállítása, adatbázis elkészítése és üzembehelyezés • C: a meglévő irányítástechnikai berendezések bővítéséhez, módosításához pótalkatrészek Az ajánlatkérő által kért szolgáltatások ÉMÁSZ: Db. A ProField-H fejgép csere, teljes irányítástechnikai adatbázis konverzióval (részletezve 3.2 pont) 4 B ProField-H vagy ProField-HE fejgép bővítés/adatbázis módosítás (részletezve 3.2 pont): 1 NAF távvezetéki mező irányítástechnikai rendszerintegrálása (mezőgép+védelmek) 8 2 NAF transzformátor mező irányítástechnikai rendszerintegrálása (mezőgép+védelmi emeletek (4-6 db eszköz)) 2 3 NAF gyűjtősínvédelmi mező irányítástechnikai rendszerintegrálása (OGYD+leág. készülékek) 1 4 KÖF mező irányítástechnikai rendszerintegrálása (védelmek) 10 5 Komplett KÖF gyűjtősín irányítástechnikai rendszerintegrálása (csoportos KÖF védelem (20+ darabszámú védelem)) 3 6 Egyéb irányítástechnikai (SEÜZ, AAK, HFKV, stb.) berendezés irányítástechnikai rendszerintegrálása 61850 6 7 Alállomási TMOK központi egység (KNC, Radeg) irányítástechnikai rendszerintegrálása (TMOK-kal) 0 8 Egyéb védelmi (METRA, DRL, DTSZ stb.) berendezés irányítástechnikai rendszerintegrálása 6 9 KÖF hálózati berendezés (TMOK, TMKK) irányítástechnikai rendszerintegrálása (GPRS) 0 10 KÖF hálózati berendezés (Recloser, egyéb) irányítástechnikai rendszerintegrálása (GPRS) 0 11 KÖF hálózati irányitástechnikai berendezés irányítástechnikai rendszerintegrálása (GPRS) 0 12 KÖF hálózati védelmi berendezés irányítástechnikai rendszerintegrálása (GPRS) 0 13 Prolan-Power protokollú helyi megjelenítő 4 Pótalkatrész (1. számú melléklet) 1 Bővebb információ a közbeszerzési dokumentáció részét képező, azzal egyidejűleg közzétett műszaki leírásban található! A közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében Ajánlatkérő jelen Ajánlati felhívásban és a Közbeszerzési Dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre hivatkozhat. Minden ilyen esetben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt. Ajánlatot jelen Ajánlati felhívásban és a Közbeszerzési Dokumentumokban előírt, vagy az azzal – az adott termék vonatkozásában a Műszaki Leírásban szereplő, egyenértékűségi műszaki paraméterek tekintetében – egyenértékű termékre lehet tenni. A műszaki tartalom bírálata során az egyenértékűséget Ajánlatkérőnek kell megítélni, amely eldöntéséhez minden adatot Ajánlattevőnek kell megadnia. Ajánlattevő kötelezettsége tehát annak bizonyítása az ajánlatban, hogy a megajánlott termék Ajánlatkérő által meghatározott termékkel egyenértékű. Az esetleges el nem fogadást Ajánlatkérő tényszerűen megindokolja. Egyenértékűnek Ajánlatkérő a funkcionális, teljesítmény, megbízhatósági, minőségi és jótállási paraméterek tekintetében azonos vagy - jobb tulajdonságokkal rendelkező terméket érti, mint amely tulajdonságokat, műszaki paramétereket a Műszaki leírásban elvárásként meghatározott. Az ajánlatban szükséges csatolni az alábbi dokumentumokat: - irányítástechnikai berendezés belső logikai funkcióinak leírása - megajánlott berendezések gyártói adatlapja - paraméterező szoftver felhasználói szintű magyar leírása - Gyártói nyilatkozat a szabványoknak való megfelelőségről Szakmai ajánlat: Ajánlati ártábla. Ajánlattevőnek ajánlatában szakmai ajánlata részeként az ajánlati ártáblában fel kell tüntetni az általa megajánlott eszköz gyártóját, típusát. Az AK felhívja a figyelmet, hogy a gyártó és a típus feltüntetésének teljes hiánya nem hiánypótolható hiányosság. A szakmai ajánlat egészének be nem nyújtása az ajánlat érvénytelenségét vonja maga után! AK tájékoztatja a T.Ajánlattevőket, hogy amennyiben az ajánlatból nem állapítható meg egyértelműen a berendezések gyártója és pontos típusa, akkor az az ajánlat érvénytelenségét vonja maga után. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy a megajánlott eszközöknek újaknak kell lenniük. Használt, bontott vagy sérült eszköz nem ajánlható meg. -Szállításkor csatolandó dokumentumok: - a megajánlott készülékekre vonatkozóan OVRAM engedély - üzemeltetési dokumentáció - karbantartási utasítás
Interne Kennung: EKR001212402026/2