See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prestare servicii de mentenanță aparatură medicală, de stomatologie și laborator
Beschreibung: În cadrul acestei proceduri se doreşte achiziţionarea de servicii de mentenanță aparatură medicală, de stomatologie și laborator, cu specificaţiile tehnice minime din Caietul de sarcini și Anexa nr. 1 și în cantitățile prevăzute în Anexa nr. 2 la acesta. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub). În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea contractantă - Achizitorul stabilește termenul limită în care operatorii economici pot adresa solicitări de clarificare, respectiv în care aceasta va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare / informațiilor suplimentare, după cum urmează: 1. Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 20 de zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. 2. Autoritatea contractantă - Achizitorul va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Termenul de răspuns la clarificări a fost stabilit, în conformitate cu prevederile art. 161 din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, astfel încât operatorii economici să aibă o perioadă adecvată pentru analizarea documentaţiei de atribuire şi, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma răspunsurilor oferite de Autoritatea contractantă - Achizitor. Solicitările de clarificări vor fi transmise în format editabil, în SEAP, semnate cu semnătură electronică extinsă. Autoritatea contractantă - Achizitorul nu este obligat să răspundă solicitărilor de clarificări / informațiilor suplimentare care nu au fost adresate în termenul stabilit la secțiunea I.3 din Fișa de date.
Interne Kennung: 37/13624359/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: A-DEC 200 unit dentar cu compresor și pompă de aspirație
Beschreibung: În cadrul acestei proceduri se doreşte achiziţionarea de servicii de mentenanță aparatură medicală de stomatologie și laborator, cu specificaţiile tehnice minime din Anexa nr. 1 la Caietul de sarcini și în cantitățile prevăzute în Anexa nr. 2 la Caietul de sarcini, în baza unui acord-cadru încheiat cu un singur operator economic. Modalitatea de încheiere a contractelor subsecvente se va face conform clauzelor 3.1.3. – 3.1.4. din acordul-cadru. Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: conform Anexei nr. 2 la caietul de sarcini. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: conform Anexei nr. 2 la caietul de sarcini. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): anual Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția Beneficiarului-plătitor, nu un angajament ferm din partea acestuia cu privire la atribuirea Contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente / circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: A-DEC 500 unit dentar cu compresor și pompă de aspirație
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: SterilClave autoclav
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Europa B EVO 24 autoclav
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Steroclave autoclav
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: 3111 incubator cu CO2, manta de apa și Inventer C
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: TC 50 incubator 50 litri
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: RAZOR Ex aparat de determinare în teren a agentului biologic
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: BD 53 Termostat
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: ED 115 Etuvă
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: 168M3-SS100 sistem de filtrare cu pompă vacuum
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: CX40 microscop
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: NOVA 60 Spectroquant fotometru
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: DR1900 spectrofotometru portabil
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: SW23 baie de apa termostatată
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: RK514H Sonorex Super aparat cu ultrasunete
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: WPL-RO-UP-15-UV aparat pentru obținerea apei ultrapure
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Bio Activia 180 hotă cu flux laminor
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Bio Activia 120 hotă cu flux laminor
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: VK / VKV nişă chimică cu exhaustare
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: HM70 EVO ecograf portabil
Interne Kennung: 21