See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utsjokisuun koulun koulukuljetusten hankinta
Beschreibung: Hankinnan kohteena ovat Utsjoen kunnan Utsjokisuun koulun koulukuljetukset. Koulukuljetuksissa on kysymys kodin ja koulun välisistä kuljetuksista. Kuljetukset ajetaan lukuvuosittain vahvistettuina koulupäivinä. Koulujen lomakausien aikana koulukuljetuksia ei ajeta. Myös mahdollisten poikkeusolojen etäopetuksen tai muun erityisjärjestelyn aikana koulukuljetuksia ei välttämättä ajeta. Reiteistä sovitaan tarkemmin Hankintayksikön ja valittavan palveluntuottajan kesken ennen liikennöinnin aloittamista. Hankintamenettelyn lopputuloksena hankintayksikkö valitsee palveluntuottajan, jonka kanssa se tekee hankintasopimuksen. Sopimus on voimassa kaksi (2) vuotta ja siihen sisältyy kaksi yhden (1) vuoden optiota. Palveluntuottajalla tulee olla valmius aloittaa palveluiden tuottaminen 1.8.2026 alkaen. Hankintayksikkö ei sitoudu tiettyihin hankintamääriin, vaan Palvelua hankintaan Hankintayksikön tarpeen mukaan. Sopimus ei tuota Palveluntuottajalle yksinoikeutta hankinnan kohteena olevien palvelujen suorittamiseen. Optiossa on kyse Hankintayksikön oikeudesta, ei velvollisuudesta. Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä liitteineen.
Interne Kennung: 609364
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa on kyse julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista annetun lain (hankintalaki, 1397/2016) 26 §:n mukaisesta EU-kynnysarvon ylittävästä hankinnasta. Hankinta toteutetaan hankintalain 32 §:n mukaisena avoimena menettelynä. Avoimessa menettelyssä hankintayksikkö julkaisee hankintailmoituksen ja asettaa saataville tarjouspyynnön, joiden perusteella kaikki halukkaat voivat tehdä tarjouksen. Tarjouksen tekemisestä ei makseta palkkiota.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
5. Los
Los: LOT-0000