663991-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Verschiedene Ersatzteile – furnizare de „materiale de laborator ,reactivi, enzime, piese de schimb “ in cadrul proiectului „Sprijin pentru cresterea performantei si inovarii in cercetarea doctorala medicala de excelenta”, acronim INNODOC-MED , cod Mysmis 351058
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: furnizare de „materiale de laborator ,reactivi, enzime, piese de schimb “ in cadrul proiectului „Sprijin pentru cresterea performantei si inovarii in cercetarea doctorala medicala de excelenta”, acronim INNODOC-MED , cod Mysmis 351058
Beschreibung: Contract de furnizare „materiale de laborator ,reactivi, enzime, piese de schimb “ in cadrul proiectului „Sprijin pentru cresterea performantei si inovarii in cercetarea doctorala medicala de excelenta”, acronim INNODOC-MED , cod Mysmis 351058, conform caietului de sarcini si listelor de cantitati atasate. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor conform art. 160-161 din Legea 98/2016 si art. 8 din HG 419, termenul incluzand si termenul prevazut pentru verificarea ANAP a propunerilor de raspuns. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 18 zile. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub)
Interne Kennung: 4701100/2026/8897
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34913000 Verschiedene Ersatzteile
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: set enzime in cadrul proiectului „Sprijin pentru cresterea performantei si inovarii in cercetarea doctorala medicala de excelenta”, acronim INNODOC-MED , cod Mysmis 351058
Beschreibung: Set enzime in cadrul proiectului „Sprijin pentru cresterea performantei si inovarii in cercetarea doctorala medicala de excelenta”, acronim INNODOC-MED , cod Mysmis 351058 format din: 1. CHOLINESTERASE, ACETYL TYPE V-SFROM ELEC TRIC EEL tip Sigma, 500UN-1 buc 2. CHOLINESTERASE, ACETYL TYPE V-SFROM ELEC TRIC EEL tip Sigma 1KU-1 buc 3. ACETYLTHIOCHOLINE IODIDE, flacon 5 g, tip Sigma-1 buc 4. S-BUTYRYLTHIOCHOLINE IODIDE, flacon 5 g, tip Fluka-1 buc 5. BUTYRYLCHOLINESTERASE FROM EQUINE SERUM tip Sigma 1KU-1buc 6. Sodium hyaluronate, 95% Hyaluronic acid sodium salt from Streptococcus equi bacterial glycosaminoglycan polysaccharide, 1g tipFluka-1 buc 7. Elastase from porcine pancreas Type I, ≥4.0 units/mg protein, Type IV, Protein 50-90 %, lyophilized powder, ≥4.0 units/mg protein (biuret), tip Sigma Flacon 50 mg-1 buc 8. N-succinyl-Ala-Ala-Ala-p-nitroanilide, elastase substrate, chromogenic, ≥98% (HPLC), powder Flacon 100 mg -1buc 9. N-[3-(2-Furyl)acryloyl]-Leu-Gly-Pro-Ala, collagenase substrate, chromogenic tip Sigma Flacon 25 mg-1buc 10. Collagenase from Clostridium histolyticum, for general use, Type I, flacon 125 CDU/mg solid Type IA, 0.5-5.0 FALGPA units/mg solid, ≥125 CDU/mg solid, For, 500mg -1buc 11. Hyaluronidase, 50 mg, ≥1000 U/mg, lyophilized, flacon 100 mg Type VIII, lyophilized powder, 300-1,000 U/mg tip Sigma-2buc Valoare contract: 14.391,24 lei
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 24965000 Enzyme
Los: LOT-0002
Titel: Consumabile medicale de laborator in cadrul proiectului „Sprijin pentru cresterea performantei si inovarii in cercetarea doctorala medicala de excelenta”, acronim INNODOC-MED , cod Mysmis 351058
Beschreibung: „Consumabile medicale de laborator in cadrul proiectului „Sprijin pentru cresterea performantei si inovarii in cercetarea doctorala medicala de excelenta”, acronim INNODOC-MED , cod Mysmis 351058 formate din: 1. Varfuri pipeta ISOLAB, universale, gradate, nesterile, transparente, cu filtru, 100 μl, 1000 buc -3 pachete 2. Varfuri pipeta ISOLAB, universale, gradate, nesterile, transparente, fara filtru, 1000 μl, 1000 buc-3 pachete 3. Varfuri pipete tip ExpellPlus 200μl, clear, bag, 30x1000 pcs-1 pachet 4. Varfuri pipete tip Expell 300μl, hinged racks, 5x10x96 pcs.-1 pachet 5. Varfuri pipete tip AHN myTip® T 1-300 μl, clear, case / 10 x 1000 tips-1 pachet 6. Flacoane transparente tip ROTH Rotilabo pentru mostre, din sticla borosilicata, 2 ml, 100 buc, cu capac inclus-3 pachete 7. Flacoane transparente tip ROTH Rotilabo pentru mostre, din sticla borosilicata, 4 ml, 100 buc, cu capac inclus-1 pachet 8. Tuburi sterile tip ISOLAB pentru centrifuga, 15 ml, 50 buc-1 pachet 9. Tuburi sterile tip ISOLAB pentru centrifuga, 50 ml, 50 buc-1 pachet 10. Filtre seringa nesterile tip ISOLAB din CA, dimensiune pori 0.22 μm, 100 buc-1 pachet 11. Rezervoare sterile tip ISOLAB de unica folosinta pentru reactivi, 110 ml, 10 buc-3 pachete 12. Stand pipete tip AHN myPette® Pro Carousel stand for 6 pipets – compatibil cu modele diferite de pipete-1 buc
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38437110 Pipettenspitzen, 38437120 Pipettenständer
Los: LOT-0003
Titel: Reactivi de laborator in cadrul proiectului „Sprijin pentru cr esterea performantei si inovarii in cercetarea doctorala medicala de excelenta”, acronim INNODOC-MED , cod Mysmis 351058
Beschreibung: „Reactivi de laborator in cadrul proiectului „Sprijin pentru cresterea performantei si inovarii in cercetarea doctorala medicala de excelenta”, acronim INNODOC-MED , cod Mysmis 351058 formate din: 1. 2,2-Diphenyl-1-picrylhydrazyl (free radical), 95% 1g -1 buc 2. Sodium Dodecyl Sulfate (SDS), ≥95%, tip CAS: 151-21-3 | C12H25NaO4S-1 buc 3. Copper(I) chloride, 97%500 g, tip CAS 7758-89-6 Molecular Formula Cl Cu-1buc 4. ACID FORMIC 80% PA, 1l- 2 buc 5. ACID ACETIC glacial PA, 1l-1 buc 6. 2-Thiobarbituric acid, 250 g, ≥95 %, tip CAS No. 504-17-6-1buc 7. Methanol, 1L tip ROTISOLV® ≥99,95 %, LC-MS Grade tip CAS No. 67-56-1- 1 buc 8. Acetonitrile, 1L tipROTISOLV® ≥99,95 %, LC-MS Grade tip CAS No. 75-05-8- 1 buc 9. Water, 1 L, flacon plastic tip ROTISOLV® LC-MS GradeCAS No. 7732-18-5- 2 buc 10. ACETONA PA, 1L- 1 buc 11. n-Hexane, 1 L, glass flacon sticla tip ROTIPURAN® ≥99 %, p.a., ACSCAS No. 110-54-3-1 buc 12. 2-Propanol, 1L tip ROTISOLV® ≥99,95 %, LC-MS GradeCAS No. 67-63-0 -1 buc
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Los: LOT-0004
Titel: Sonda 3 SC_RS – Sistem ecografic portabil Vivid T8 V205:in cadrul proiectului „Sprijin pentru cresterea performantei si inovarii in cercetarea doctorala medicala de excelenta”, acronim INNODOC-MED , cod Mysmis 351058
Beschreibung: Sonda 3 SC_RS – Sistem ecografic portabil Vivid T8 V205“ 2 buc in cadrul proiectului „Sprijin pentru cresterea performantei si inovarii in cercetarea doctorala medicala de excelenta”, acronim INNODOC-MED , cod Mysmis 351058
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Consumabile medicale in cadrul proiectului „Sprijin pentru cr esterea performantei si inovarii in cercetarea doctorala medicala de excelenta”, acronim INNODOC-MED , cod Mysmis 351058
Beschreibung: „Consumabile medicale” in cadrul proiectului „Sprijin pentru cresterea performantei si inovarii in cercetarea doctorala medicala de excelenta”, acronim INNODOC-MED , cod Mysmis 351058 compatibilr Compatibil UHPLC (1000 bar) formate din: 1. Coloana Phenomenex Kinetex 2.6 µm Polar C18 100 Å 100 x 2.1 mm sau similar-1 buc 2. Coloana Kinetex 2.6 µm HILIC 100 Å 100 x 2.1 mm sau similar-1 buc 3. Coloana Kinetex 2.6 µm C8 100 Å 100 x 2.1 mm sau similar-1buc 4. Coloana Kinetex 2.6 µm Phenyl-Hexyl 100 Å 100 x 2.1 mm sau similar -1 buc 5. Coloana Kinetex 2.6 µm C18 100 Å 150 x 2.1 mm sau similar-1buc 6. Coloana Kinetex 2.6 µm EVO C18 100 Å 100 x 2.1 mm sau similar-1 buc 7. Kit de coloane de garda pentru coloanele de la pozitiile 1-6 si suport pentru coloanele de garda-1 buc 8. Coloana Waters Acquity BEH C18 (2,1 mm × 50 mm, 1,7 μm) sau similar-1 buc 9. Microseringa 500 μL pentru pompa 500μL SYRINGE FN GT (0.41) 50MM CTC-1 buc 10. Ulei de pompa Inland 45 recomandat pentru spectrometre de masa 2 buc x 1 litru Filtre pentru seringa , din nylon nesterile, diametru 25 mm, porozitate 0.22 um, 100 bucati/pachet 3buc
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 38432200 Chromatografen