See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziționare consumabile medicale (80 loturi)
Beschreibung: Achiziționare consumabile medicale (80 loturi) În cadrul procedurii se vor achiziționa consumabile medicale, în urma defalcării obiectului procedurii de achiziție publică pe 80 loturi, cu respectarea conditiilor prevazute in cadrul Caietului de sarcini. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a-11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 3519879_2024_PAAPD1485799
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Cateter venos central
Beschreibung: Conform Caietului de sarcini si Anexa nr. 1 la acesta
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Set steril cateterizare centrală TIP 7
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Trusă pentru administrare gravitațională
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Filtru antibacterian și antiviral
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Filtre antibacteriene/antivirale copii
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Masca nebulizatoare în T
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Circuite de anestezie si ventilatie
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Circuit de ventilație si anestezie
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Cateter arterial
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Aleze super core ultra absorbante
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Spray cu argint coloidal și acid hyaluronic
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Masca ventilatie noninvaziva, oro-nazală
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Masca NIV total-face, unică folosință, cot standard
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Pansamente
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Burete medical cu ph 5.5 si aloe vera
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Bețișoare igienă orală
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Bazin de spălare si plosca
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Recipient cu apă sterilă – 1000ml, cu capac prin înșurubare
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Spuma emolientă hidratantă 500ml
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Cablu EKG
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Senzori si cabluri
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Cateter Mount
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Lama si maner Larigoscop nr 0, 1, 2, 3, 4, 5
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Tubulatură de unică folosință
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Senzori si cabluri compatibile cu ventilatorul ZOOL
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Furtun si reductor
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Punga extralargă pentru ploscă cu pad absorbant și gelifiant rapid
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Set clismă steril
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Set paracenteză cu sac colector 8l sau 12l
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Pungă recoltare urină copii
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Sonda Foley 3 căi
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Vată medicinală
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Sondă nazo – gastrică
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Mansete presiune invaziva
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Mască facială pentru anestezie, de unică folosință, ambalată individual steril, cu inel de fixare
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Rola etichete termice eprubete 50x 25 mm Imprimantă Zebra ZD410, GK 420
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Recipiente pentru urină sterile, cu capac prin înșurubare 60 ml, ambalare individuală
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Recipiente pentru urină nesterile, cu capac prin înșurubare alb, 60 ml
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Tampon recoltare exudat faringian în tub, steril
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Coprorecoltor
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Suport PVC pungă urinară
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Recipiente pentru urină nesterile, cu capac prin înșurubare, 120 ml
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Căpăcel dezinfectant antimicrobian 3M – CUROS pentru branule și catetere
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Circuit de ventilatie
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Celule de monitorizare si cablu
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Filtru aspirator secreții
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Cutit Oftamologic
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Consumabile oxigenoterapie
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Ace spinale
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Set terapii
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Stimulator si defibrilator cardiac
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Set introducator peelaway 7/9f
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Ghid scurt hidrofil, Terumo, cu varf angulat
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Masti pentru terapie
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Kit pentru monitorizare debit cardiac inclusiv cateter arterial pentru artera axilara, brahiala, femurala sau radiala cu calibrare prin termodilutie prin tehnologia PICCO
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Role plane si pungi autoadezive
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Role si hartie de sterilizare
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Lampa cu lupă
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: SET TEACA INTRODUCTOARE FEMURALA DE 11cm SI 23cm (5F - 6F - 7F - 8F - 9F-11F)
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: CATETER ABLATIE 4 mm, tip A
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: CATETER ABLATIE 4 MM IRIGAT, BIDIRECTIONAL
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: CATETER ABLATIE 4 MM NEIRIGAT NAVIGATIONAL
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: CATETER DIAGNOSTIC CVADRIPOLAR, CURBA FIXA
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: CATETER DIAGNOSTIC DECAPOLAR DEFLECTABIL
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: CATETER DE ABLATIE CU SENSOR DE PRESIUNE SI IRIGATIE EXTERNA PRIN MICROPORI NAVIGATIONAL
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: CATETER DIAGNOSTIC DUO-DECAPOLAR DE TIP LASSO CU CURBA AJUSTABILA NAVIGATIONAL
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: AC PUNCTIE TRANSSEPTALA
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: TEACA DEFLECTABILA NAVIGATIONALA
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: CATETER MULTIPOLAR, DEFLECTABIL, DE MAPPING TRIDIMENSIONAL CU 5 BRATE
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: SONDE DE ECOGRAFIE INTRACARDIACA (ICE)
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: TEACA DEFLECTABILA TRANSEPTALA
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: TEACA TRANSSEPTALA CU CURBURA FIXA
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: SONDA DE STIMULARE TEMPORARA
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Kit patch-uri pentru sistemul de mapping electroanatomic compatibila cu sistemul tridimensional Carto 3, aflat in dotare
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: SET TUBULATURA COMPATIBIL CU POMPA COOL-FLOW
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: PACHET CAMP STERIL STUDIU ELECTROFIZIOLOGIC
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: Stimulatoare cardiace
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Defibrilatoare cardiace interne
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Pachet sonda de stimulare permanenta hisiana cu cateter si slitter compatibil cu teaca
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Pachet campuri sterile dedicate pentru implant dispozitive cardiace
Interne Kennung: 80