See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zarządzanie budynkami i lokalami użytkowymi Gminy Miejskiej Świdnik
Beschreibung: Zarządca zobowiązuje się do zapewnienia prawidłowego, zgodnego z obowiązującym stanem prawnym i przeznaczeniem funkcjonowania budynków i lokali użytkowych będących własnością Gminy Miejskiej Świdnik. Zarządca jest zobowiązany m. in. do: 1. Bieżącego administrowania oraz właściwej eksploatacji budynków i lokali użytkowych, o których mowa w §3 ust. 1 zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz posiadaną dokumentacją; 2. Wykonywania czynności i obowiązków przewidzianych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.) oraz przepisach wykonawczych związanych z zarządzaniem nieruchomościami; 3. Wykonywania czynności zarządzania budynkami i lokalami użytkowymi ze szczególną starannością oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1145 z późn. zm.), ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1071 z późn. zm.), ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.) a ponadto przepisami etyki zawodowej; 4. Zapewnienia obsługi interesantów w siedzibie Zarządcy, zapewniając dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami, o której mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1411 z późn. zm.); 5. Zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji zarządzanych nieruchomości; 6. Aktualizowania wymaganych przepisami prawa instrukcji i regulaminów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania budynków i lokali użytkowych; 7. Wykonywania czynności, które ciążą na Zamawiającym w stosunkach pomiędzy Zamawiającym a Najemcą: 1) przekazywania lokali Najemcom i przejmowania ich od Najemców po zakończeniu stosunku najmu a także zabezpieczania lokali przed samowolnym zajęciem; 2) przekazanie oraz przejęcie lokalu od Najemcy nastąpi na podstawie podpisanego przez obie strony protokołu zawierającego opis stanu lokalu; 3) zapewnienia dostawy mediów (c.o., energia elektryczna, woda i ścieki, wywóz nieczystości i inne) dla budynków położonych przy ul. Jarzębinowej 4, ul. gen. J. Hallera 9, ul. kard. S. Wyszyńskiego 12 oraz lokali użytkowych położonych przy ul. Kolejowej 4 i ul. Niepodległości 19 a także zawierania właściwych umów w tym zakresie; 4) rozliczania zużycia mediów, o których mowa w pkt 3) na poszczególnych Najemców; 5) rozliczania zużycia mediów, o których mowa w pkt 3) przypadających na Zamawiającego w przypadku występowania pustostanów; 6) rozliczania na Zamawiającego zużycia energii elektrycznej niezbędnej do oświetlenia terenu przy budynku Przychodni Zdrowia „Brzeziny” przy ul. Jarzębinowej 4 w Świdniku; 7) informowania Zamawiającego w przypadkach przewidzianych przepisami prawa a w szczególności, gdy Najemca: a) używa lokalu w sposób sprzeczny z umową lub niezgodnie z przeznaczeniem, b) zaniedbuje obowiązki Najemcy dopuszczając do powstania szkód albo niszczy urządzenia przeznaczone do wspólnego korzystania przez wszystkich użytkowników, c) wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko porządkowi domowemu czyniąc uciążliwym korzystanie z innych lokali, d) zwleka z zapłatą opłat za media, w przypadku Najemców lokali położonych w budynkach przy ul. gen. J. Hallera 9, ul. Jarzębinowej 4, ul. kard. S. Wyszyńskiego 12 oraz lokali użytkowych przy ul. Niepodległości 19, e) podnajął albo oddał lokal lub jego część do bezpłatnego używania bez zgody Zamawiającego; 8) prowadzenia wyodrębnionej ewidencji księgowej i dokumentacji umożliwiającej prawidłowe zarządzanie budynkami i lokalami użytkowymi; 9) opiniowania oraz przekazywania do akceptacji Zamawiającego wniosków składanych przez Najemców na wprowadzenie ulepszeń w lokalach przez nich wynajmowanych; 10) reprezentowania Zamawiającego w czynnościach dozoru technicznego dźwigu osobowego znajdującego się w budynku Przychodni Zdrowia „Brzeziny” przy ul. Jarzębinowej 4 w Świdniku oraz podpisywania protokołów z wizji, odbioru decyzji i ich realizacji; 8. Wykonywania czynności związanych z zarządzaniem i bieżącym funkcjonowaniem budynków i lokali użytkowych: 1) sprawowania dozoru “pustostanów” (tj. plombowania, przechowywania kluczy, opróżniania, udostępniania lokali do obejrzenia osobom kierowanym do zawarcia umowy najmu i inne), oraz przedkładania kosztorysu wraz ze specyfikacją niezbędnych do wykonania prac remontowych; 2) przekazywania odpisów uchwał Wspólnot Mieszkaniowych zarządzanych przez Zarządcę, w których Zamawiający posiada lokale, dotyczących wysokości zaliczek na poczet utrzymania nieruchomości wspólnych; 3) niezwłocznego informowania Zamawiającego o dokonanych samowolnych zajęciach lokalu oraz usunięcia ich przez Zarządcę przy pomocy odpowiednich organów; 4) prowadzenia niezbędnej ewidencji i dokumentacji umożliwiającej zarządzanie budynkami i lokalami użytkowymi oraz właściwe rozliczanie się z kosztów związanych z zarządzaniem nieruchomościami; 9. Prowadzenia spraw związanych z utrzymaniem budynków i lokali użytkowych we właściwym stanie technicznym oraz realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa budowlanego. Do obowiązków Zarządcy należy także wykonywanie innych obowiązków związanych z zarządzaniem budynkami i lokalami użytkowymi, opisanych szczegółowo w umowie.
Interne Kennung: RIZP 271.25.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70330000 Immobilienverwaltung gegen Einzelhonorar oder auf Vertragsbasis
5. Los
Los: LOT-0001