2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Nowiny oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Gminy Nowiny od dnia 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2027 r.”
Beschreibung: Przedmiot zamówienia dotyczy świadczenia usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy gminy, z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, oraz odpadów zebranych podczas zbiórek obwoźnych na terenie Gminy Nowiny. Łączna ilość odpadów przewidzianych do odbioru i zagospodarowania wynosi 8568 Mg . Zakres zamówienia obejmuje: 1) Odbiór i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych w ilości 3536 Mg, 2) Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych segregowanych (z wyłączeniem bioodpadów) w ilości 3548 Mg, 3) Odbiór i zagospodarowanie bioodpadów (odpadów spożywczych, kuchennych i ulegających biodegradacji) w ilości 1113 Mg, 4) Odbiór i zagospodarowanie odpadów zebranych podczas zbiórki obwoźnej z terenu gminy w okresie wiosennym i jesiennym (teren wszystkich osiedli i sołectw) obejmującej: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony z samochodów osobowych, motocykli i rowerów w ilości 371 Mg. Ilości poszczególnych rodzajów odpadów są podane w sposób szacunkowy w celu wyliczenia przez Wykonawców ceny oferty. Rozliczenie za wykonaną usługę będzie odbywać się na podstawie rzeczywistej ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów.
Interne Kennung: RNO.271.14.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia dotyczy świadczenia usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy gminy, z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, oraz odpadów zebranych podczas zbiórek obwoźnych na terenie Gminy Nowiny. Łączna ilość odpadów przewidzianych do odbioru i zagospodarowania wynosi 8568 Mg. Zakres zamówienia obejmuje: 1) Odbiór i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych w ilości 3536 Mg, 2) Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych segregowanych (z wyłączeniem bioodpadów) w ilości 3548 Mg, 3) Odbiór i zagospodarowanie bioodpadów (odpadów spożywczych, kuchennych i ulegających biodegradacji) w ilości 1113 Mg, 4) Odbiór i zagospodarowanie odpadów zebranych podczas zbiórki obwoźnej z terenu gminy w okresie wiosennym i jesiennym (teren wszystkich osiedli i sołectw) obejmującej: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony z samochodów osobowych, motocykli i rowerów w ilości 371 Mg. Ilości poszczególnych rodzajów odpadów są podane w sposób szacunkowy w celu wyliczenia przez Wykonawców ceny oferty. Rozliczenie za wykonaną usługę będzie odbywać się na podstawie rzeczywistej ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów. Zakres zamówienia obejmuje: 1) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2027 r. z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Nowiny, tj. z miejscowości: Bolechowice, Kowala, Kowala Mała, Szewce, Zawada, Wola Murowana, Zgórsko, Zagrody, Trzcianki, Sitkówka, Słowik, Nowiny, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji, oraz zgodnie z zapisami aktualnie obowiązującego Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami oraz zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Nowiny, 2) wyposażenie nieruchomości zamieszkałych w pojemniki i w worki do gromadzenia odpadów, 3) odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Gminy Nowiny, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z określonymi przepisami prawa w tym zakresie, 4) organizacja i przeprowadzenie dwa razy w danym roku w trakcie trwania umowy (w okresie wiosennym i jesiennym) zbiórki odpadów wielkogabarytowych, odpadów komunalnych niebezpiecznych, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów z odzieży i tekstyliów z całego terenu gminy Nowiny, 5) organizacja i przeprowadzenie dwa razy w danym roku w trakcie trwania umowy (w okresach ustalonych z Zamawiającym) dodatkowych zbiórek odpadów wielkogabarytowych, odpadów komunalnych niebezpiecznych, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów z odzieży i tekstyliów z terenów zabudowy wielomieszkaniowej (z bloków mieszkalnych) w miejscowości Nowiny, Zgórsko i Sitkówka na terenie gminy Nowiny, 6) prowadzenie szczegółowej dokumentacji związanej z realizacją przedmiotowego świadczenia, wraz z prowadzeniem ewidencji odpadów komunalnych w systemie teleinformatycznym Baza Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami (BDO), 7) w zależności od deklaracji złożonej w Formularzu Ofertowym, przedmiot umowy obejmuje również: mycie i dezynfekcję pojemników na odpady (dwukrotnie lub czterokrotnie) w trakcie trwania umowy, oraz sprzątanie wiat śmietnikowych w zabudowie wielomieszkaniowej w momencie świadczenia usługi odbioru odpadów, polegające na zamiataniu i zbieraniu wszystkich odpadów leżących poza pojemnikami na odpady bez względu na przepełnienie pojemników.