664140-2026 - Ergebnis
Ungarn – Architekturentwurf – Békéscsaba Helyközi Tömegközlekedési Csomópont
Bekanntmachung der Wettbewerbsergebnisse
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Békéscsaba Helyközi Tömegközlekedési Csomópont
Beschreibung: A Közlekedési és Beruházási Minisztérium, mint Kiíró, nyílt építészeti tervpályázatot hirdetett a „Békéscsaba – Helyközi Tömegközlekedési Csomópont kialakítása” tervezésére vonatkozóan.
Vorherige Bekanntmachung: 123501-2026
Interne Kennung: EKR001379462026
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: A Bírálóbizottság a beérkező pályaműveket az alábbi szempontok szerint értékelte. A) URBANISZTIKA - településképi megjelenés minősége - épített környezetbe való harmonikus illeszkedés - szellemi és épített örökség megőrzése, fejlesztése - építészeti minőség - közösségi terek minősége - funkcionális kapcsolatrendszer átgondoltsága - innovatív megoldások B) KÖZLEKEDÉS - gyalogos, kerékpáros és autóbuszos közlekedés kapcsolatainak átgondoltsága - kapcsolódás a szűkebb és tágabb környezet közösségi és egyéni közlekedési hálózataihoz - közösségi közlekedés megoldásai - föld alatti közlekedési lehetőségek vizsgálata - parkolás átgondoltsága - biztonságos gyalogos megoldások - biztonságos kerékpáros megoldások - akadálymentesítés C) ÉPÍTÉSZET ÉS TÖMEGALKOTÁS - egyedi, „csabai” karakter megtalálása - eredeti, innovatív építészeti megoldások - „városkapu” jelleg elősegítése - meglévő funkciók integrálhatósága - térarányok kiegyensúlyozottsága, térfalak harmonikus megformálása - nyugodt, határozott, múló divatoktól mentes formálásával példát ad a takarékos, környezetével hosszú távon harmóniában létezni képes építészetre - épületszerkezetei korszerűek, anyaghasználata innovatív - alacsony környezetterheléssel és energiafelhasználással előállított építőanyagokat alkalmazása - strapabíró, vandálbiztos anyagok használata - megvalósítása innovatív építési technológiát, technológiákat alkalmazása D) TÁJÉPÍTÉSZET - a tájépítészeti összhatás megfelelősége, magas tájépítészeti színvonal létrehozása - zöldinfrastruktúra hálózatának és elemeinek fejlesztése, új zöldinfrastruktúra elemek létrehozása - összefüggő, hálózatos zöld-kék infrastruktúra-rendszer létrehozása - innovatív, mégis költséghatékony megoldásokra való törekvés - nagyméretű zöldfelületek létrehozása - csapadék hasznosítása, gyűjtése, elszivárogtatása - az ökológiai szempontokat érvényesítő, a klímaváltozáshoz való alkalmazkodást elősegítő tájépítészeti megoldások D) FENNTARTHATÓSÁG - zöld koncepciók megalkotása - minimális ökológiai lábnyomra való törekvés - öntisztuló anyagok használata - kedvező, környékre jellemző helyi anyagok használata - környezetbarát anyagok használata - energiahatékonyságra való törekvés - smart megoldások alkalmazása E) TERVEZÉSI PROGRAM ÉS FUNKCIÓ - a tervezési program követelményeinek betartása - a funkcionális kapcsolatok színvonalas megoldása - terv egészének, építészeti és műszaki magas színvonala, ami igazolja a megvalósíthatóságot is - a javaslatok szemléletes, közérthető prezentálása - a javaslatok konzisztensek, a feladat komplexitásához mérten átgondoltak és együttesen alkalmazhatók F) GAZDASÁGI SZEMPONTOK - ütemezhető kivitelezés lehetősége - kivitelezésének várható költsége kedvező - az innovatív, ötletgazdag megfogalmazás mellett takarékos költségű szerkezeti megoldásokat és anyagokat alkalmaz - fenntartásának várható költsége kedvező
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: A Kiíró jelen Tervpályázat keretében olyan modern, a kor és az élhető, fenntartható városok szellemiségének megfelelő közlekedési csomópontra vonatkozóan vár építészeti javaslatokat, amely a lehető legmagasabb színvonalon képes kiszolgálni az előírt funkciókat és teljesíteni az értékelési szempontokat. A cél egy korszerű, felhasználóbarát helyközi közlekedési csomópont kialakítása, ahol a különböző közlekedési módok (vasút, autóbusz, kerékpár, gépjármű, gyalogos) zökkenőmentesen kapcsolódnak egymáshoz. A rendszer célja, hogy gyors, kényelmes és hatékony közlekedési lehetőséget biztosítson mind az utasok, mind az áruforgalom számára. A pályázat során a Kiíró alternatív megoldásokat vár a vasútállomás és az autóbusz-pályaudvar hatékonyabb hasznosítására. A beruházás egyik fő eleme a békéscsabai autóbusz-pályaudvar és a 2016-ban megújult vasútállomás integrációja, a meglévő kapcsolódási pontok felülvizsgálatával. A Tervpályázat eredményeként kiválasztott nyertes tervezővel Kiíró tervezési szerződést kíván kötni, a tervpályázati eljárásokról szóló 310/2015. (X. 28.) Korm. rendelet (Tervpályázati Rendelet) 9. § (2) bekezdése szerinti, hirdetmény közzététele nélküli tárgyalásos közbeszerzési eljárás lefolytatásának eredményeként.
Interne Kennung: EKR001379462026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung