664170-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Reisebüros und ähnliche Dienste – Kompleksowa obsługa Zamawiającego w związku z zagranicznymi podróżami służbowymi w zakresie rezerwacji, sprzedaży oraz sukcesywnej dostawy biletów lotniczych na trasach zagranicznych, biletów kolejowych na trasach zagranicznych, a także noclegów poza granicami kraju.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa obsługa Zamawiającego w związku z zagranicznymi podróżami służbowymi w zakresie rezerwacji, sprzedaży oraz sukcesywnej dostawy biletów lotniczych na trasach zagranicznych, biletów kolejowych na trasach zagranicznych, a także noclegów poza granicami kraju.
Beschreibung: 1. Przedmiotem rezerwacji, sprzedaży i sukcesywnej dostawy są: 1) bilety lotnicze na zagraniczne przewozy pasażerskie (w tym tzw. low costy) w klasie ekonomicznej lub w przypadku braku takiej możliwości w innej klasie oferowanej przez przewoźnika, 2) bilety kolejowe na zagraniczne przewozy pasażerskie, 3) rezerwacja i zakup miejsc hotelowych za granicą, na potrzeby służbowych wyjazdów pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Członków Zarządu oraz radnych Województwa Śląskiego. W ramach przedmiotu zamówienia przewiduje się zakup: 1) do 350 sztuk biletów lotniczych na trasach zagranicznych, 2) do 25 sztuk biletów kolejowych na trasach zagranicznych, 3) do 830 zagranicznych miejsc hotelowych.
Interne Kennung: BZ-ZP.272.5.31.2026.BF
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2026 r. poz.793) zwanej dalej ustawą Pzp. 2. Ofertę należy sporządzić dokładnie według załączonego do Specyfikacji Warunków Zamówienia (w skrócie: SWZ) formularza ofertowego stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ lub na nim. Formularz ofertowy nie podlega uzupełnieniu po upływie terminu składania ofert. 3. Oferta oraz wszystkie wymagane dokumenty składane przez Wykonawcę w toku postępowania winny być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy wynikającą z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy lub prawidłowo sporządzonego pełnomocnictwa. 4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (np. konsorcja, spółki cywilne) – winni oni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 5. Ofertę należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym), w języku polskim, zgodnie z przepisami prawa oraz dokumentami zamówienia. Nie dopuszcza się składania oferty w innym języku. Wszelkie dokumenty sporządzone w języku obcym winny być przetłumaczone na język polski. 6. Ofertę wraz z załącznikami należy przekazać za pośrednictwem Platformy dostępnej pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl. 7. Wraz z ofertą należy złożyć: a)Aktualne zaświadczenie potwierdzające spełnianie wymogów jakościowych świadczonych usług tj. certyfikat przynależności IATA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego) w przypadku linii lotniczych będących członkami IATA lub dokument potwierdzający aktualną akredytację IATA uprawniającą do usługi w zakresie agencji sprzedaży biletów lotniczych – w przypadku pozostałych Wykonawców jako przedmiotowy środek dowodowy – w celu potwierdzenia zgodności oferowanych usług w zakresie zakupu biletów lotniczych z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia – zgodnie z zapisami rozdziału IV SWZ.; b) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ), które stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w pkt 2.1.6 niniejszego ogłoszenia; c) oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp; d) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru; e) pełnomocnictwa - jeżeli dotyczy; f) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp - jeżeli dotyczy; g) Oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp , z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy- dotyczy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 8. Szczegółowy opis sposobu przygotowywania oferty znajduje się w rozdziale X SWZ. 9. Strona internetowa prowadzonego postępowania oraz na której będą zamieszczane zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem: https://bip.slaskie.pl/ogloszenia_i_aktualnosci/zamowienia_publiczne/zamowienia_wszczete_od_dnia_01012021_r/zamowienia_powyzej_kwot_unijnych/?p=2026%5EPrzetarg+nieograniczony%5Eaktualne
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63510000 Dienstleistungen von Reisebüros und ähnliche Dienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63512000 Verkauf von Reisetickets und Veranstaltung von Pauschalreisen, 55110000 Hotel-Übernachtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Kompleksowa obsługa Zamawiającego w związku z zagranicznymi podróżami służbowymi w zakresie rezerwacji, sprzedaży oraz sukcesywnej dostawy biletów lotniczych na trasach zagranicznych, biletów kolejowych na trasach zagranicznych, a także noclegów poza granicami kraju”
Beschreibung: 1. Przedmiotem rezerwacji, sprzedaży i sukcesywnej dostawy są: 1) bilety lotnicze na zagraniczne przewozy pasażerskie (w tym tzw. low costy) w klasie ekonomicznej lub w przypadku braku takiej możliwości w innej klasie oferowanej przez przewoźnika, 2) bilety kolejowe na zagraniczne przewozy pasażerskie, 3) rezerwacja i zakup miejsc hotelowych za granicą, na potrzeby służbowych wyjazdów pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Członków Zarządu oraz radnych Województwa Śląskiego. W ramach przedmiotu zamówienia przewiduje się zakup: 1) do 350 sztuk biletów lotniczych na trasach zagranicznych, 2) do 25 sztuk biletów kolejowych na trasach zagranicznych, 3) do 830 zagranicznych miejsc hotelowych. 2. Realizacja przedmiotu zamówienia następować będzie sukcesywnie według rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, z zastrzeżeniem, iż co najmniej 60% zamówienia zostanie zrealizowane. Zamawiającemu przysługuje prawo niezrealizowania pozostałych 40% zamówienia bez podawania przyczyny, a Wykonawca nie będzie wnosił żadnych roszczeń z tego tytułu. Za zgodą Wykonawcy Zamawiający może nie zrealizować więcej niż 40% zamówienia, a Wykonawca nie będzie wnosił żadnych roszczeń z tego tytułu. 3. Wykonawca zobowiązuje się na wniosek Zamawiającego do świadczenia usługi w sposób umożliwiający dostępność wszystkim uczestnikom podróży służbowych, w tym osobom z niepełnosprawnościami poprzez: 1) pośrednictwo w zapewnieniu asysty specjalnej – wsparcie dla pasażerów o specjalnych potrzebach rozumianej jako pomoc na lotnisku i pokładzie samolotu, 2) rezerwacji miejsc hotelowych za granicą z ułatwieniami dla osób z niepełnosprawnością (dostępność architektoniczna) 4. Opis przedmiotu zamówienia (w skrócie: OPZ) stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. 5. Projektowane postanowienia umowy w sprawie powyższego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy znajdują się w Załączniku nr 2 do SWZ. 6. Instrukcje dla Wykonawcy znajdują się na Platformie pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList &clientName=slaskie&USER_MENU_HOVER=publicFilesList