664325-2026 - Wettbewerb
Polen – Allgemeine und berufliche Bildung – Przygotowanie i realizacja 60 spektakli metodą Teatru Forum oraz 120 warsztatów teatralno-edukacyjnych ukierunkowanych na profilaktykę zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w województwie pomorskim - w ramach projektu pn.: „Lepsza przyszłość. Wsparcie pomorskiej psychiatrii”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przygotowanie i realizacja 60 spektakli metodą Teatru Forum oraz 120 warsztatów teatralno-edukacyjnych ukierunkowanych na profilaktykę zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w województwie pomorskim - w ramach projektu pn.: „Lepsza przyszłość. Wsparcie pomorskiej psychiatrii”
Beschreibung: Przygotowanie i realizacja 60 spektakli metodą Teatru Forum oraz 120 warsztatów teatralno-edukacyjnych, tj. łącznie 180 działań teatralno-edukacyjnych ukierunkowanych na profilaktykę zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w województwie pomorskim - w ramach projektu pn.: „Lepsza przyszłość. Wsparcie pomorskiej psychiatrii” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027”. 1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i realizacja 60 spektakli metodą Teatru Forum oraz 120 warsztatów teatralno-edukacyjnych, tj. łącznie 180 działań teatralno-edukacyjnych ukierunkowanych na profilaktykę zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w województwie pomorskim - w ramach projektu pn.: „Lepsza przyszłość. Wsparcie pomorskiej psychiatrii” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027”, które zostaną zrealizowane z wykorzystaniem poniższych narzędzi, tj. w formie: 1) 60 spektakli teatralnych zrealizowanych metodą Teatru Forum wraz z zapewnieniem zasobów artystycznych, organizacyjnych, technicznych niezbędnych do osiągnięcia wymaganego efektu końcowego - dedykowanych dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego, 2) 120 warsztatów teatralno-edukacyjnych - dedykowanych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Działania teatralno – edukacyjne zostaną zrealizowane w sposób określony poniżej: 1) 8 spektakli teatralnych metodą Teatru Forum oraz 8 warsztatów teatralno-edukacyjnych zostanie zrealizowanych w siedzibie Wykonawcy, 2) 52 spektakle teatralne metodą Teatru Forum oraz 112 warsztatów teatralno-edukacyjnych zostanie zrealizowanych łącznie w szkołach z terenu województwa pomorskiego, przy czym Wykonawca musi uwzględnić podaną poniżej ilość działań teatralno – edukacyjnych, która zostanie zrealizowana na terenie każdego powiatu, tj.: a) łącznie po 9 działań teatralno-edukacyjnych na terenie każdego powiatu ziemskiego: bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, gdańskiego, kartuskiego, kościerskiego, kwidzyńskiego, lęborskiego, malborskiego, nowodworskiego, puckiego, słupskiego, starogardzkiego, sztumskiego, tczewskiego i wejherowskiego, oraz b) łącznie po 5 działań teatralno-edukacyjnych na terenie każdego miasta na prawach powiatu: Gdańska, Gdyni, Słupska i Sopotu. 2. Opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 3. Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany w ramach projektu pn.: „Lepsza przyszłość. Wsparcie pomorskiej psychiatrii” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027. 4. Prawem właściwym dla niniejszego zamówienia (w tym dla umowy zawartej w wyniku tego postępowania i dla oceny skutków prawnych wszystkich dokumentów w tym zamówieniu) jest prawo polskie, z uwzględnieniem prawa Unii Europejskiej. 5. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. 6. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zmawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 7. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów, to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości materiałów, produktów opisanych w SWZ. 8. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 9. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 10. Podwykonawstwo: 1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy (Podwykonawcom). 2) W związku z realizacją zamówienia Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania kluczowych zadań zamówienia. 3) Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia Podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz podał (jeżeli są już znani) nazwy tych Podwykonawców. 4) Powierzenie części zamówienia do realizacji Podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie umowy. 11. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia Zamawiający nie stawia wymogu zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wchodzących w skład zespołu zdolnego do realizacji zamówienia, na podstawie stosunku pracy w sposób określonego w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. 12. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 13. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w niniejszej SWZ. Dalsze zapisy w Informacje dodatkowe (BT-728-Procedure)
Interne Kennung: DAZ-Z.272.23.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Przygotowanie i realizacja 60 spektakli metodą Teatru Forum oraz 120 warsztatów teatralno-edukacyjnych, ukierunkowanych na profilaktykę zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w województwie pomorskim - w ramach projektu pn.: „Lepsza przyszłość. Wsparcie pomorskiej psychiatrii”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i realizacja 60 spektakli metodą Teatru Forum oraz 120 warsztatów teatralno-edukacyjnych, ukierunkowanych na profilaktykę zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w województwie pomorskim - w ramach projektu pn.: „Lepsza przyszłość. Wsparcie pomorskiej psychiatrii” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027”, które zostaną zrealizowane z wykorzystaniem poniższych narzędzi, tj. w formie: 1) 60 spektakli teatralnych zrealizowanych metodą Teatru Forum wraz z zapewnieniem zasobów artystycznych, organizacyjnych, technicznych niezbędnych do osiągnięcia wymaganego efektu końcowego - dedykowanych dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego, 2) 120 warsztatów teatralno-edukacyjnych - dedykowanych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Działania teatralno – edukacyjne zostaną zrealizowane w sposób określony poniżej: 1) 8 spektakli teatralnych metodą Teatru Forum oraz 8 warsztatów teatralno-edukacyjnych zostanie zrealizowanych w siedzibie Wykonawcy, 2) 52 spektakle teatralne metodą Teatru Forum oraz 112 warsztatów teatralno-edukacyjnych zostanie zrealizowanych łącznie w szkołach z terenu województwa pomorskiego, przy czym Wykonawca musi uwzględnić podaną poniżej ilość działań teatralno – edukacyjnych, która zostanie zrealizowana na terenie każdego powiatu, tj.: a) łącznie po 9 działań teatralno-edukacyjnych na terenie każdego powiatu ziemskiego: bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, gdańskiego, kartuskiego, kościerskiego, kwidzyńskiego, lęborskiego, malborskiego, nowodworskiego, puckiego, słupskiego, starogardzkiego, sztumskiego, tczewskiego i wejherowskiego, oraz b) łącznie po 5 działań teatralno-edukacyjnych na terenie każdego miasta na prawach powiatu: Gdańska, Gdyni, Słupska i Sopotu. 2. Opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 3. Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany w ramach projektu pn.: „Lepsza przyszłość. Wsparcie pomorskiej psychiatrii” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027. 4. Prawem właściwym dla niniejszego zamówienia (w tym dla umowy zawartej w wyniku tego postępowania i dla oceny skutków prawnych wszystkich dokumentów w tym zamówieniu) jest prawo polskie, z uwzględnieniem prawa Unii Europejskiej. 5. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. 6. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zmawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 7. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów, to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości materiałów, produktów opisanych w SWZ. 8. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 9. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 10. Podwykonawstwo: 1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy (Podwykonawcom). 2) W związku z realizacją zamówienia Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania kluczowych zadań zamówienia. 3) Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia Podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz podał (jeżeli są już znani) nazwy tych Podwykonawców. 4) Powierzenie części zamówienia do realizacji Podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie umowy. 11. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia Zamawiający nie stawia wymogu zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wchodzących w skład zespołu zdolnego do realizacji zamówienia, na podstawie stosunku pracy w sposób określonego w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85321000 Verwaltungsdienste im Sozialwesen, 92312200 Dienstleistungen von Schriftstellern, Komponisten, Bildhauern, Entertainern und sonstigen Künstlern, 92312000 Künstlerische Dienstleistungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. W ramach opcji przewiduje się realizację maksymalnie 60 działań teatralno-edukacyjnych, które odbędą się wyłącznie na terenie szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa pomorskiego, w tym: 1) maksymalnie 48 warsztatów teatralno-edukacyjnych - w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, zgodnie ze sposobem realizacji określonym w punkcie 8 OPZ, 2) maksymalnie 12 spektakli teatralnych realizowanych metodą Teatru Forum - w szkołach ponadpodstawowych, zgodnie ze sposobem realizacji określonym w punkcie 7 OPZ, przy czym maksymalna liczba działań teatralno-edukacyjnych, która może zostać zrealizowana na terenie danego powiatu w ramach wszystkich opcji, które zostaną uruchomione przez Zamawiającego, będzie wynosiła: - łącznie maksymalnie po 3 działania teatralno-edukacyjne – w przypadku powiatów ziemskich, tj. bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, gdańskiego, kartuskiego, kościerskiego, kwidzyńskiego, lęborskiego, malborskiego, nowodworskiego, puckiego, słupskiego, starogardzkiego, sztumskiego, tczewskiego i wejherowskiego, - łącznie maksymalnie po 3 działania teatralno-edukacyjne - w przypadku miast na prawach powiatu, tj. Gdańska, Gdyni, Słupska i Sopotu. 2. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest zrealizowanie przez Wykonawcę minimum 85 % zamówienia podstawowego tj. po wykonaniu łącznie co najmniej 153 działań teatralno-edukacyjnych. 3. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji sukcesywnie, w częściach, stosownie do swoich potrzeb. Każdorazowe skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez przekazanie Wykonawcy pisemnego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji określającego zakres zamówienia objętego opcją. Zamawiający powiadomi Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji: 1) po raz pierwszy - nie później niż do końca 20 miesiąca realizacji zamówienia podstawowego; 2) w przypadku każdego kolejnego skorzystania z prawa opcji – nie później niż na 60 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia realizacji zamówienia w ramach prawa opcji, przy czym ostatnie z oświadczeń Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji może zostać złożone nie później niż w terminie do dnia 31 października 2028r. 4. Działania teatralno-edukacyjne, których realizacja zostanie uruchomiona w ramach prawa opcji, muszą zostać zrealizowane w okresie trwania realizacji zamówienia tj. do 24 miesięcy od dnia podpisania umowy o udzielenie zamówienia. 5. Zasady realizacji przedmiotu umowy objęte prawem opcji dotyczące w szczególności zakresu i sposobu realizacji, sposobu zapłaty, kar umownych itp. będą takie same jak te, które obowiązują w stosunku do podstawowego zamówienia. 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, o którym mowa w ust. 1 powyżej, działania teatralno-edukacyjne dla dodatkowych grup uczniów muszą zostać zrealizowane, zgodnie z warunkami OPZ (załączniku nr 1 do SWZ) jak dla zamówienia podstawowego oraz umowy (załącznik nr 2 do SWZ) i ofertą Wykonawcy.
664325-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: DAZ-Z.272.23.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 80000000 Usługi edukacyjne i szkoleniowe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 85321000 Administracyjne usługi społeczne, 92312200 Usługi świadczone przez autorów, kompozytorów, rzeźbiarzy, animatorów kultury oraz pozostałych artystów, 92312000 Usługi artystyczne
Opcje: