2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i montaż instalacji OZE w budynkach komunalnych w Dąbrowie Górniczej "Instalacja OZE realizowana w ramach postępowania przetargowego dofinansowana jest przez Unię Europejską w ramach FE SL 2021-2027 na podstawie umowy o dofinansowanie projektu „Zakup i montaż instalacji OZE w budynkach komunalnych w Dąbrowie Górniczej" nr FESL.10.06-IZ.01-08AF/23."
Beschreibung: I. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Przedmiot zamówienia obejmuje: 1. Wykonanie prac przedprojektowych i projektowych w całym zakresie wskazanym w programie funkcjonalno – użytkowym (z wyjątkiem stacji ładowania pojazdów) – „Opis ogólny przedmiotu zamówienia część I pkt 1, w tym m. in: − pozyskanie mapy zasadniczej, − sporządzenie Projektu Budowlanego i Technicznego, − uzyskanie niezbędnych uzgodnień i opinii, uzgodnień branżowych z właścicielami /użytkownikami/ uzbrojenia podziemnego i naziemnego, zezwoleń i zaświadczeń niezbędnych do wykonania i przekazania przedmiotu umowy Zamawiającemu do eksploatacji, − uzyskanie prawomocnych decyzji organów administracji architektoniczno- budowlanej umożliwiających rozpoczęcie robót budowlanych − sporządzenie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych. 2. Wykonanie pozostałych opracowań, w tym m.in.: − Wykonanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich, − Wykonanie planu ochrony drzewostanu. 3. Wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanych dokumentacji projektowych Uwagi: 1. Zadanie nie obejmuje zaprojektowania i montażu stacji ładowania pojazdów. 2. Zamawiający dopuszcza na etapie projektowania zmiany mocy instalacji paneli fotowoltaicznych pomiędzy poszczególnymi obiektami z zastrzeżeniem zachowania łącznej mocy instalacji paneli fotowoltaicznych określonej w Programach Funkcjonalno- Użytkowych. Zmiany wymagają pisemnej zgody Zamawiającego. 3. Magazyny energii opisanie w Programach Funkcjonalno-Użytkowych należy zaprojektować i wykonać na zewnątrz budynku w dedykowanych obudowach. Zamawiający nie dopuszcza możliwości lokalizacji magazynów energii wewnątrz budynków. II. GWARANCJA I RĘKOJMIA 1. Wykonawca udzieli gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane na okres nie krótszy niż 6 lat i nie dłuższy niż 10 lat, licząc od daty podpisania protokołu końcowego odbioru robót. 2. Okres gwarancji jakości na wykonane roboty, stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z Rozdziałem XI punkt 4.2 SWZ 3. Na wykonane roboty, Wykonawca udziela rękojmi za wady na okres równy okresowi gwarancji. 4. Pozostałe regulacje dot. gwarancji i rękojmi na wykonane roboty, zawarte zostały w § 17 projektu umowy. III. ROZWIĄZANIA RÓWNOWAŻNE A. W zakresie dokumentacji projektowej Zaleca się sporządzenie dokumentacji projektowej zgodnie z artykułem 99 ustęp 4-6 ustawy Prawo zamówień publicznych. B. W zakresie robót budowlanych 1. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w PFU wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych i tym podobne. 2. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w artykule 101 ustęp 1 punkt 2 oraz ustęp 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 3. Gdziekolwiek w dokumentach przetargowych powołane są konkretne normy i przepisy, które spełniać mają materiały, sprzęt i inne towary oraz wykonane i zbadane roboty, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania powołanych norm i przepisów o ile w warunkach kontraktu nie postanowiono inaczej. 4. W przypadku gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich sprawdzenia i zatwierdzenia. Różnice pomiędzy powołanymi normami a ich proponowanymi zamiennikami muszą być dokładnie opisane przez Wykonawcę. IV. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA 1. Termin rozpoczęcia realizacji przedmiotu umowy: od daty podpisania umowy 2. Termin wykonania przedmiotu umowy: 180 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. V. WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIANIA PRZEZ WYKONAWCĘ LUB PODWYKONAWCĘ OSÓB NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY − Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i Podwykonawcę/ów na podstawie umowy o prace w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku- Kodeks pracy robotników budowlanych wykonujących prace budowlane, montażowe oraz instalacyjne. − Powyższy wymóg nie dot. Kierownika budowy, Kierowników robót, Kierownika zespołu projektowego i Projektantów. − Szczegółowe regulacje w tym zakresie zawarte zostały w § 5 ustęp 7-9 projektowanych postanowień umowy. VI. INFORMACJA O PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH Zamawiający nie stawia wymogu złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych.
Vorherige Bekanntmachung: 292054-2026
Interne Kennung: ZP.WIR.271.4.25.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust. 4 Pzp
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45315300 Stromversorgungsanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001