2. Verfahren
Verfahren
Titel: Madservice Køge Kommune
Beschreibung: Køge Kommune udbyder aftale vedrørende levering af mad (aftenmåltid) til visiterede borgere jf. service- og ældreloven (fritvalgsordning) samt levering af aftensmåltid til plejehjemsbeboere.
Interne Kennung: 2025-009063
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbud jf. reglerne for det såkaldte light-regime uden forhandling.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55521100 Essen auf Rädern
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten, 55521200 Auslieferung von Mahlzeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Madlevering Køge Kommune, hjemmeboende
Beschreibung: Konkurrenceudsættelse af fritvalgsordningen jf. udbudsbekendtgørelsen.
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Madlevering Køge Kommune, plejehjem
Beschreibung: Den leverandør som giver det samlet bedste tilbud på madservice til hjemmeboende vinder også denne kontrakt. Næstbedste tilbud af madservice til hjemmeboende vinder ikke denne kontrakt.. Se i øvrigt udbudsbetingelser.
Interne Kennung: 2-1