664486-2026 - Wettbewerb
Polen – Datensicherheitssoftwarepaket – Dostawa, wdrożenie, uruchomienie, konfiguracja urządzeń będących elementami systemu bezpieczeństwa informacji i infrastruktury IT oraz OT Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy - spółka z o.o. Zadanie 2. Część 6.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa, wdrożenie, uruchomienie, konfiguracja urządzeń będących elementami systemu bezpieczeństwa informacji i infrastruktury IT oraz OT Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy - spółka z o.o. Zadanie 2. Część 6.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oraz wdrożenie systemu umożliwiającego automatyczne pobieranie, archiwizowanie, wersjonowanie oraz porównywanie konfiguracji urządzeń sieciowych w środowisku wieloproducentowym. System ma działać w trybie ciągłym oraz zdarzeniowym, zapewniając pełną historię zmian oraz integrację z istniejącą infrastrukturą Zamawiającego. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ (dalej jako: „OPZ”).
Interne Kennung: ZP-012/D/RZ/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 UPZP (z zastrzeżeniem treści art. 393 ust. 4 UPZP) i art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 UPZP oraz w okolicznościach wskazanych w art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałaniu wspieraniu agresji na Ukrainę, oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. 2025 poz. 514, dalej jako Ustawa sankcyjna), a także w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 ze zm.; dalej jako Rozporządzenie sankcyjne) oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego w SWZ. 2. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu określonych w SWZ, wykonawca składa oświadczenie na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (dalej jako „JEDZ”), ustanowionym Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16). JEDZ stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia i spełnienie warunków udziału w postępowania na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. JEDZ należy złożyć, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. 3. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Wykonawca składa ofertę wraz z załącznikami za pośrednictwem Platformy i Formularza składania ofert dostępnego w zakładce dedykowanej przedmiotowemu postępowaniu. 4. Wraz z ofertą wykonawca zobowiązany jest złożyć za pośrednictwem Platformy: 1) JEDZ jako własne oświadczenie wykonawcy, sporządzone w formie elektronicznej / JEDZ dla każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – odrębne dla każdego z wykonawców; 2) JEDZ dla każdego z podmiotów udostępniających wykonawcy zasoby, o ile wykonawca polega na zasobach innych podmiotów; sporządzone w formie elektronicznej (o ile dotyczy); 3) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, zgodnie z pkt 7.4 SWZ, jeżeli wykonawca wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu polega na zdolnościach innych podmiotów, sporządzone w formie elektronicznej (o ile dotyczy); 4) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu poprzednim, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; 5) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy, jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa powyżej w pkt 4 ppkt. 4), sporządzone w formie wskazanej w pkt 5 (o ile dotyczy); 6) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie dla pełnomocnika ustanowionego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, jeżeli ofertę składają wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, sporządzone w formie wskazanej w pkt 5 (o ile dotyczy); 7) Dokumenty, o których mowa wyżej w pkt 4 ppkt. 4) i 5) SWZ, dla osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego wykonawcy zasoby na zasadach określonych w art. 118 UPZP (o ile dotyczy); 8) Oświadczenie wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu w oparciu o art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej oraz art. 5k ust. 1 Rozporządzenia sankcyjnego/ Oświadczenia wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia o niepodleganiu wykluczeniu w oparciu o art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej oraz art. 5k ust. 1 Rozporządzenia sankcyjnego (o ile dotyczy) – odrębne dla każdego z wykonawców – zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 2a do SWZ; 9) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu w oparciu o art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej oraz art. 5k ust. 1 Rozporządzenia sankcyjnego – zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 2b do SWZ (o ile dotyczy); 11) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 UPZP - zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ (o ile dotyczy); 11) Uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa, jeżeli wykonawca zastrzegł w ofercie informacje jako tajemnicę przedsiębiorstwa (o ile dotyczy). 5.Pełnomocnictwo pod rygorem nieważności przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Jeżeli dokument sporządzony został jako dokument w postaci papierowej i opatrzony własnoręcznym podpisem, wykonawca składa cyfrowe odwzorowanie dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 6. Komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami w niniejszym postępowaniu odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, tj. za pośrednictwem Platformy zakupowej, która stanowi stronę internetową prowadzonego postępowania, pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1380439 (dalej jako „Platforma”), chyba że w SWZ postanowiono inaczej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung
5. Los
Los: LOT-0001