664491-2026 - Ergebnis
Rumänien – Antidiabetika – Acord cadru furnizare medicamente pentru Programul National de Diabet
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru furnizare medicamente pentru Programul National de Diabet
Beschreibung: Acord cadru de furnizare medicamente pentru Program National de Diabet. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini. Contractele subsecvente se vor incheia in baza acordului cadru de furnizare, in functie de fondurile bugetare alocate cu aceasta destinatie, cel mai mare contract subsecvent, estimand ca va fi lunar sau pe orice perioada acoperita de disponibilul bugetar. Valoarea estimata maxima a celui mai mare contract subsecvent , valoarea totala estimata minima si maxima a acordului cadru pentru o perioada de 24 de luni este prevazuta in sectiunea Impartire pe loturi.
Interne Kennung: 1299
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33615000 Antidiabetika
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: EMPAGLIFLOZINUM 10 mg
Beschreibung: EMPAGLIFLOZINUM 10 mg Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: METFORMINUM 1000 MG
Beschreibung: METFORMINUM 1000 MG Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: TRESIBA – Insulina degludec solutie injectabila in stilou injector preumplut 100 UI/ml*3ml
Beschreibung: TRESIBA – Insulina degludec solutie injectabila in stilou injector preumplut 100 UI/ml*3ml Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33615100 Insulin
Los: LOT-0004
Titel: FIASP –Insulina aspart cu actiune rapida solutie injectabila in stilou injector preumplut 100 UI/ml*3ml
Beschreibung: FIASP –Insulina aspart cu actiune rapida solutie injectabila in stilou injector preumplut 100 UI/ml*3ml Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: DULAGLUTID - Solutie injectabila in pen preumplut *0,5 ml
Beschreibung: DULAGLUTID - Solutie injectabila in pen preumplut *0,5 ml Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: DAPAGLIFLOZIN 10 MG
Beschreibung: DAPAGLIFLOZIN 10 MG Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: EMPAGLIFLOZIUNUM + METFORMINUM - 5 MG /1000 MG
Beschreibung: EMPAGLIFLOZIUNUM + METFORMINUM - 5 MG /1000 MG Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: DAPAGLIFLOZIUNUM + METFORMINUM - 5 MG /1000 MG
Beschreibung: DAPAGLIFLOZIUNUM + METFORMINUM - 5 MG /1000 MG Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: SEMAGLUTIDUM 1.5 MG
Beschreibung: SEMAGLUTIDUM 1.5 MG Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: SEMAGLUTIDUM 4 MG
Beschreibung: SEMAGLUTIDUM 4 MG Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: SEMAGLUTIDUM 9 MG
Beschreibung: SEMAGLUTIDUM 9 MG Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Semaglutidum 0.25 mgCutie*1 stilou injector preumplut + 4 ace
Beschreibung: Semaglutidum 0.25 mgCutie*1 stilou injector preumplut + 4 ace Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Semaglutidum 0.5 mg Cutie* 3 stilouri injectoare preumplute +12 ace
Beschreibung: Semaglutidum 0.5 mg Cutie* 3 stilouri injectoare preumplute +12 ace Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Semaglutidum 1 mg Cutie*3 stilouri injectoare preumplute + 12 ace
Beschreibung: Semaglutidum 1 mg Cutie*3 stilouri injectoare preumplute + 12 ace Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: VILDAGLIPTINUM 50 MG
Beschreibung: VILDAGLIPTINUM 50 MG Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: VILDAGLIPTINUM + METFORMINUM 1000 MG / 50 MG
Beschreibung: VILDAGLIPTINUM + METFORMINUM 1000 MG / 50 MG Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: TOUJEO SOLOSTAR-Insulinum glargine300UI/ml * 1.5 ml
Beschreibung: TOUJEO SOLOSTAR-Insulinum glargine300UI/ml * 1.5 ml Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: XULTOPHY – Insulina degludec + Liraglutid 100UI /ml + 3.6mg/ ml Sol. Injectabila in stilou injector * 3 ml
Beschreibung: XULTOPHY – Insulina degludec + Liraglutid 100UI /ml + 3.6mg/ ml Sol. Injectabila in stilou injector * 3 ml Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: HUMULIN R Kwikpen – Insulina umana solubila 100UI/ ml in stilou injector preumplut * 3 ml
Beschreibung: HUMULIN R Kwikpen – Insulina umana solubila 100UI/ ml in stilou injector preumplut * 3 ml Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: SITAGLIPTINUM 100 mg
Beschreibung: SITAGLIPTINUM 100 mg Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: SITAGLIPTINUM 50 mg
Beschreibung: SITAGLIPTINUM 50 mg Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: NOVOMIX 30 FLEXPEN – Insulinum aspart cutie*5 stil .inj. preumplute *100ui /ml*3ml
Beschreibung: NOVOMIX 30 FLEXPEN – Insulinum aspart cutie*5 stil .inj. preumplute *100ui /ml*3ml Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: HUMALOG KWIK PEN Insulinum lispro Cutie*5 stil.inj.preumplute 100 ui/ ml-3 ml
Beschreibung: HUMALOG KWIK PEN Insulinum lispro Cutie*5 stil.inj.preumplute 100 ui/ ml-3 ml Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: SITAGLIPTINUM / METFORMINUM 50 mg/1000 mg
Beschreibung: SITAGLIPTINUM / METFORMINUM 50 mg/1000 mg Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: GLICLAZIDUM 60 MG
Beschreibung: GLICLAZIDUM 60 MG Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: ABASAGLAR -Insulina glargin 100UI/ml*3 ml
Beschreibung: ABASAGLAR -Insulina glargin 100UI/ml*3 ml Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: EMPAGLIFLOZINUM 25 mg
Beschreibung: EMPAGLIFLOZINUM 25 mg Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru sunt prevazute in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 27