664569-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen – Acord cadru pentru servicii de intretinere, revizie si reparare a echipamentului medical, inclusiv furnizare de piese pentru tipurile de aparate/dispozitive de pe ambulantele din parcul auto al Serviciului de Ambulanta Judetean Iasi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru pentru servicii de intretinere, revizie si reparare a echipamentului medical, inclusiv furnizare de piese pentru tipurile de aparate/dispozitive de pe ambulantele din parcul auto al Serviciului de Ambulanta Judetean Iasi
Beschreibung: Obiectul acordului cadru il reprezinta achizitionarea de servicii de intretinere, revizie si reparare a echipamentului medical, inclusiv furnizare de piese pentru tipurile de aparate/dispozitive/echipamente medicale specificate in Caietul de Sarcini. Termenul limita pana la care un operator economic ineresat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si concret la toate solicitarile in a 12 zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 7604489/2024/PAAP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 DEFIBRILATOR POWER HEART AED
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 8 bc cantitate maxima18 bc Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 8 bc ; cantitate maxima9 bc
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 DEFIBRILATOR FRED SCHILLER EASY AED
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 14 bc cantitate maxima 50 bc Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 14 bc ; cantitatea maxima17 bc
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 ELECTROCARDIOGRAF MINDRAY DECG-03A
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 14 bc cantitate maxima 42 bc Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 14 bc ; cantitatea maxima16 bc
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 DEFIBRILATOR MINDRAY BENEHEART C1A
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 11 bc cantitate maxima 27bc Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 11 bc ; cantitatea maxima11 bc
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 ELECTROCARDIOGRAF ZONCARE
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 12 bc cantitate maxima28 bc Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 12 bc ; cantitatea maxima12 bc
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: LOT 6 VENTILATOR MEDUMAT STANDARD II
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 58 bc cantitate maxima2398 bc Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 58 bc ; cantitatea maxima619 bc
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: LOT 7 ASPIRATOR SECRETII ACCUVAC RESCUE, BASIC, LITE,PRO
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 147 bc cantitate maxima 2032 bc Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 147 bc ; cantitatea maxima 400bc
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: LOT 8 ASPIRATOR SECRETII BOSCAROL
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 49 bc cantitate maxima. 227 bc. Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 49 bc; cantitatea maxima78 bc
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: LOT 9 INJECTOMAT AGILIA
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 17bc cantitate maxima. 70 bc. Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 17 bc; cantitatea maxima35 bc
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: LOT 10 INJECTOMAT BRAUN/BRAUN COMPACT S/PLUS
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 55bc cantitate maxima. 384 bc. Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 55 bc; cantitatea maxima91 bc
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: LOT 11 VIDEOLARINGOSCOP INSIGHTERS
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 11 bc cantitate maxima. 40 bc. Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 11 bc; cantitatea maxima12 bc
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: LOT 12 INCUBATOR TRANSPORT TI-2000
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 10bc cantitate maxima. 20 bc. Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 10 bc; cantitatea maxima10 bc
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: LOT 13 TARGA KARTSANA
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 131 bc cantitate maxima. 2254 bc. Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 131 bc; cantitatea maxima565 bc
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: LOT 14 TARGA AUTORIBEIRO
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 86 bc cantitate maxima 573 bc Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 86 bc; cantitatea maxima 234 bc
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: LOT 15 TARGA PROMEBA
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 67 bc cantitate maxima 815 bc Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 67 bc; cantitatea maxima 251 bc
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: LOT 16 TARGA STOLLENWERK
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 87bc cantitate maxima. 303 bc. Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 87 bc; cantitatea maxima162 bc
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: LOT 17 DISPOZITIV COMPRESII TORACICE CORPULS
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 35bc cantitate maxima. 60 bc. Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 35 bc; cantitatea maxima35 bc
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: LOT 18 INJECTOMAT MINDRAY
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 46bc cantitate maxima. 97 bc. Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 46 bc; cantitatea maxima59 bc
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: LOT 19 ECOGRAF MINDRAY
Beschreibung: Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru sunt mentionate in anexa Caietului de sarcini si anume: cantitate minima 13bc cantitate maxima. 20 bc. Cantitatile minime si maxime pentru un singur contract subsecvent sunt : cantitatea minima 13 bc; cantitatea maxima 13 bc
Interne Kennung: 19
664569-2026 - Competition
Romania – Repair and maintenance services of medical equipment – Acord cadru pentru servicii de intretinere, revizie si reparare a echipamentului medical, inclusiv furnizare de piese pentru tipurile de aparate/dispozitive de pe ambulantele din parcul auto al Serviciului de Ambulanta Judetean Iasi
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 7604489/2024/PAAP
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50421000 Repair and maintenance services of medical equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: LOT 5 ELECTROCARDIOGRAF ZONCARE
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: LOT 9 INJECTOMAT AGILIA
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: LOT 13 TARGA KARTSANA
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: LOT 14 TARGA AUTORIBEIRO
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: LOT 15 TARGA PROMEBA
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: LOT 16 TARGA STOLLENWERK
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: LOT 18 INJECTOMAT MINDRAY
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: LOT 19 ECOGRAF MINDRAY
Internal identifier: 19