664585-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste für Fahrzeuge und zugehörige Ausrüstungen – Servicii de intretinere si reparatie a autovehiculelor si mopedelor din cadrul parcului auto al Primariei Municipiului Arad, a rampelor de semnalizare luminoasa si acustica, precum si furnizarea pieselor de schimb, componentelor si a materialelor consumabile pentru acestea
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de intretinere si reparatie a autovehiculelor si mopedelor din cadrul parcului auto al Primariei Municipiului Arad, a rampelor de semnalizare luminoasa si acustica, precum si furnizarea pieselor de schimb, componentelor si a materialelor consumabile pentru acestea
Beschreibung: Acord cadru du durata de 24 de luni pentru - Servicii de intretinere si reparatie a autovehiculelor si mopedelor din cadrul parcului auto al Primariei Municipiului Arad, a rampelor de semnalizare luminoasa si acustica, precum si furnizarea pieselor de schimb, componentelor si a materialelor consumabile pentru acestea - conform cerințe din caietul de sarcini și in conformitate cu normativele in vigoare. Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare adresate în termenul prevăzut la secțiunea I.1 (cu 12 zile înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor) cu 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Val. minimă acord cadru 1.440.000,00 lei fără TVA din care 640.000,00 lei fără TVA reprezintă servicii Val. maximă acord cadru 3.040.000,00 lei fără TVA din care 1.440.000,00 lei fără TVA reprezintă servicii Val. minimă subsecvent 280.000,00 lei fără TVA din care 80.00,00 lei fără TVA reprezintă servicii Val. maximă subsecvent 1.440.000,00 lei fără TVA din care 640.000,00 lei fără TVA reprezintă servicii. Acordul-cadru intra in vigoare la data semnarii, iar primul contract subsecvent se va atribui după data expirării ultimului contract subsecvent încheiat în baza acordului cadru aflat în derulare, respectiv maxim 29.12.2025, sau anterior datei precizate in situatia epuizării sumelor din ultimul contract subsecvent.
Interne Kennung: 3519925_2025_PAAPD1550941
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50100000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste für Fahrzeuge und zugehörige Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Scopul prezentei proceduri este asigurarea functionarii optime a parcului auto format din autovehicule si mopede. Pentru atingerea scopului se va încheia un acord cadru cu un singur operator economic, cu durata de 24 de luni, in executarea caruia se vor atribui minim 2 contracte subsecvente anual. Val. minimă subsecvent 280.000,00 lei fără TVA din care 80.00,00 lei fără TVA reprezintă servicii.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren