664625-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Geräte – Furnizare dotări pentru Spitalul Clinic de Recuperare Cluj-Napoca în cadrul proiectului „Investiții în infrastructura Spitalului Clinic de Recuperare Cluj-Napoca” – 7 loturi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare dotări pentru Spitalul Clinic de Recuperare Cluj-Napoca în cadrul proiectului „Investiții în infrastructura Spitalului Clinic de Recuperare Cluj-Napoca” – 7 loturi
Beschreibung: Furnizare dotări pentru Spitalul Clinic de Recuperare Cluj-Napoca în cadrul proiectului „Investiții în infrastructura Spitalului Clinic de Recuperare Cluj-Napoca” – 7 loturi, conform cerințelor caietelor de sarcini. Orice operator economic are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare, numai prin intermediul SEAP, intr-un termen de cel mult 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare sunt adresate in termenul stabilit prin prezenta fisa de date, respectiv de 18 zile, Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru respectarea prevederilor art. 160-161 din Legea nr. 98/2016.
Interne Kennung: 428871020255154
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lampa scialitica
Beschreibung: Lampa scialitica - 1 bucată, conform specificațiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33167000 OP-Beleuchtung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen
Los: LOT-0019
Titel: Canapea consultatii 2 sectiuni
Beschreibung: Canapea consultatii 2 sectiuni - 28 bucăți, conform specificațiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 19
Haupteinstufung (cpv): 33192100 Medizinische Betten
Los: LOT-0020
Titel: Scara chirurgicala cu 2 trepte; Troliu multifunctional pentru depozitare si transport consumabile medicale
Beschreibung: Scara chirurgicala cu 2 trepte - 7 bucăți și Troliu multifunctional pentru depozitare si transport consumabile medicale - 10 bucăți, conform specificațiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 20
Haupteinstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192300 Möbel für ärztliche Zwecke, außer Betten und Tischen, 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen
Los: LOT-0021
Titel: Scaun recoltare
Beschreibung: Scaun recoltare - 1 bucată, conform specificațiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0024
Titel: Pat electric cu saltea antiescară
Beschreibung: Pat electric cu saltea antiescară - 382 bucăți, conform specificațiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 24
Haupteinstufung (cpv): 33192120 Krankenhausbetten
Los: LOT-0025
Titel: Pat electric ATI cu sistem de cântărire; Pat electric ATI fără sistem de cântărire; Saltea antiescara pentru paturi ATI;
Beschreibung: Pat electric ATI cu sistem de cântărire - 1 bucată; Pat electric ATI fără sistem de cântărire - 18 bucăți; Saltea antiescara pentru paturi ATI - 19 bucăți, conform specificațiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 25
Haupteinstufung (cpv): 33192150 Therapie-Betten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39143112 Matratzen, 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen
Los: LOT-0027
Titel: Targa hidraulică
Beschreibung: Targă hidraulică - 11 bucăți, conform specificațiilor tehnice din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 27
Haupteinstufung (cpv): 33192160 Tragbahren