664626-2026 - Ergebnis
Rumänien – Kerosinartige Flugturbinenkraftstoffe – Acord cadru de furnizare – achizitie combustibil pentru aviatie – 2 LOTURI
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de furnizare – achizitie combustibil pentru aviatie – 2 LOTURI
Beschreibung: Obiectul contractului îl constituie carburant necesar pentru alimentarea aeronavelor cu aripa fixa (Tecnam) si carburant necesar pentru alimentarea elicopterelor din dotarea S.S.Av.C, cu plata în termenul stabilit prin contractul subsecvent de achiziţie. Achizitia este organizata pe loturi dupa cum urmeaza: Lotul 1 – CARBURANT DE AVIATIE DE TIP JET-A1 – valoare estimata intre 420.000 si 1.020.000 lei fara TVA; Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent aferent Lotului 1 este de 157.500 lei fara TVA; Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent aferent Lotului 1 este de 52.500 lei fara TVA; Lotul 2 – BENZINA DE AVIATIE MOGAS Cifra octanica ≥99– valoare estimata intre 240.000 si 480.000 lei fara TVA; Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent aferent Lotului 2 este de 90.000 lei fara TVA; Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent aferent Lotului 2 este de 30.000 lei fara TVA; Valoarea estimata fara TVA a Acordului Cadru: intre 660.000 si 1.500.000 Monedă: RON Cantitatile maxime si minime aferente acordului cadru sunt conform caietului de sarcini. Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente ale acordului cadru sunt conform caietului de sarcini. Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Cantitatile prevazuta in caietul de sarcini, sunt orientative si nu se constituie in obligatie contractuala. Aceaste cantitati au fost estimate la nivelul consumului mediu din anii anteriori. Contractele subsecvente se vor atribui trimestrial, in functie de necesitatile autoritatii contractante. Atentie: Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I din Fisa de Date, respectiv cu 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: RO 11534322/2026/2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09131100 Kerosinartige Flugturbinenkraftstoffe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CARBURANT DE AVIATIE DE TIP JET-A1
Beschreibung: Obiectul contractului îl constituie carburant necesar pentru alimentarea aeronavelor cu aripa fixa (Tecnam) din dotarea S.S.Av.C, cu plata în termenul stabilit prin contractul subsecvent de achiziţie. CARBURANT DE AVIATIE DE TIP JET-A1 – valoare estimata intre 420.000 si 1.020.000 lei fara TVA; Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent aferent Lotului 1 este de 157.500 lei fara TVA; Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent aferent Lotului 1 este de 52.500 lei fara TVA;
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: BENZINA DE AVIATIE MOGAS Cifra octanica ≥99
Beschreibung: Obiectul contractului îl constituie carburant necesar pentru alimentarea elicopterelor din dotarea S.S.Av.C, cu plata în termenul stabilit prin contractul subsecvent de achiziţie. BENZINA DE AVIATIE MOGAS Cifra octanica ≥99– valoare estimata intre 240.000 si 480.000 lei fara TVA; Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent aferent Lotului 2 este de 90.000 lei fara TVA; Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent aferent Lotului 2 este de 30.000 lei fara TVA;
Interne Kennung: 2