664720-2026 - Ergebnis
Finnland – Bauarbeiten – Niuvanniemen sairaalan uuden tekstiili- ja keskusvarastohankkeen ilmanvaihtourakka
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Niuvanniemen sairaalan uuden tekstiili- ja keskusvarastohankkeen ilmanvaihtourakka
Beschreibung: Niuvanniemen sairaalan uuden tekstiili- ja keskusvarastohankkeen ilmanvaihtourakka. Hanke toteutetaan jaettuna urakkana, jossa valittava IV-urakoitsija toimii alistettuna sivu-urakoitsijana
Interne Kennung: A202222
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinta toteutetaan avoimella menettelyllä. Ilmanvaihtourakka kilpailutetaan kiinteällä kokonaishinnalla. Hanke toteutetaan jaettuna urakkana, jossa valittava IV-urakoitsija toimii alistettuna sivu-urakoitsijana.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-049550-LOT-0001