2. Verfahren
Verfahren
Titel: Light-udbud af lavtærskeltilbud
Beschreibung: Slagelse Kommune udbyder hermed lavtærskeltilbud. Udbuddet omfatter drift af uvisiterede lavtærskeltilbud i henholdsvis Slagelse og Skælskør for borgere med høj grad af socialt udsathed.
Interne Kennung: 26-017894
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Proceduren gennemføres efter bestemmelserne i udbudslovens Afsnit III om indkøb af sociale og andre specifikke tjenesteydelser over tærskelværdien. Proceduren indebærer følgende: - Alle interesserede virksomheder kan afgive tilbud - På baggrund af tilbuddet vurderer Slagelse Kommune indledningsvist, om tilbudsgiver opfylder egnethedskravene. Kun tilbud, som er afgivet af tilbudsgivere, der opfylder egnethedskravene, indgår i evalueringen. - Slagelse Kommune evaluerer tilbuddene og tildeler aftalen til den tilbudsgiver, der har afgivet det bedste tilbud i overensstemmelse med konkurrenceparametrene. Bemærk: Slagelse Kommune forbeholder sig retten til at indlede forhandlinger. Hvis Slagelse Kommune benytter denne mulighed for forhandling, orienteres alle tilbudsgivere, som har afgivet tilbud, ligesom rammerne for en sådan forhandling i denne forbindelse beskrives. Kommunen kan indlede forhandlinger med alle tilbudsgivere, som har afgivet tilbud, herunder tilbud som må betragtes som ukonditionsmæssige.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85312000 Dienstleistungen der Sozialfürsorge, ohne Unterbringung
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Der er tale om to optioner om forlængelse af hver 1 år.