2. Verfahren
Verfahren
Titel: Húshibrid naposcsibe beszerzése
Beschreibung: Az Állampusztai Kft. naposcsibe nevelés és hízlalás tevékenységéhez szükséges húshibrid naposcsibe szállítása 2027.01.01. – 2029.12.31. közötti időszakban.
Interne Kennung: EKR000534172026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15112000 Geflügel
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Jelen közbeszerzési eljárás keretében Ajánlatkérő naposcsibe nevelés és hízlalás tevékenységéhez szükséges húshibrid naposcsibéket kíván Adásvételi keretszerződés keretében beszerezni 1.105.000 db keretmennyiségben, 2027.01.01. – 2029.12.31. közötti időszakban, a műszaki leírásban megadott éves szállítási ütemezés szerint. Szerződés maximális keretösszege nettó 269.067.500 Ft. Ajánlatkérő a keretösszeg 70%-ára vállal lehívási kötelezettséget. Teljesítés módja: nyertes ajánlattevő saját szállítóeszközével Teljesítés helye: • Állampuszta csirketelep – 6327 Állampuszta, Harta 0148/116 hrsz. • Bőrtelek csirketelep – 6327 Állampuszta, Harta 0148/118 hrsz. Szállítási ütemezésben kerül meghatározásra, hogy melyik turnust melyik csirketelepre kell szállítani. Szerződés szerinti mennyiségek éves bontásban: 2027: 357 000 db 2028: 361 000 db 2029: 387 000 db Minőségi elvárások: • Teljesen felszáradt, ép, egészséges, 24 óránál nem idősebb, még nem etetett, 36 grammnál nem könnyebb, a fajta jellegének megfelelő küllemű, telepítésre alkalmas húshibrid naposcsibe, mely húshasznú baromfinak minősül. • Az állatok keltetése az állattenyésztés szabályozásához szükséges szintű rendelkezésekről szóló 2019. évi LVI. törvény szerint, az előírt hatósági engedélyekkel üzemelő baromfikeltetőben történjen. Az átadott állatok állat-egészségügyi háttere a törzsállományoknál alkalmazott és hatóságilag elfogadott vakcinázási program végrehajtása útján biztosítottnak kell lennie. Szállítás: • Ajánlattevő által, saját költségére és felelősségére szállítva, a megadott ütemezésben, az ott rögzített határnapoktól +/- 2 napos eltérés, és az egyes határnapokon esedékes állatok darabszámánál 5 %-kal több, vagy kevesebb állat átadása megengedett, azt AK, az Ajánlattevő szerződésszerű teljesítéseként fogadja el. • Az Ajánlattevő az állatokat saját műanyag göngyölegében szállítja AK meghatározott telephelyére. AK az állatok elhelyezését követően a műanyag göngyöleget késedelem nélkül visszaszolgáltatja Ajánlattevőnek. • Ajánlattevő a szállítást megtagadhatja, ha AK telephelye a szállító járművel nem közelíthető meg. Ajánlattevő ilyen esetben jogosult felszámítani a meghiúsult szállítással kapcsolatos valamennyi kárát és költségét. • A szállítást megelőző 4 héttel, valamint a szállítás napján – annak megkezdése előtt közvetlenül – Felek kapcsolattartói e-mailben, vagy telefonon egyeztetnek AK telephelyére való bejutás és a szállító jármű adottságairól, elkerülendő az esetleges meghiúsulását a szállításnak. Egyeztetés hiányában AK nem téríti meg Ajánlattevő meghiúsult szállítással kapcsolatos kárát és költségét. • Szerződő igénye alapján Ajánlattevő a vegyes ivarban kelt naposcsibéket ivar szerint elkülönítve (továbbiakban: szexálva) adja át. • Szaktanácsadás: Az állatok eredményes hízlalása érdekében Ajánlattevő Ajánlatkérő igénye esetén szaktanácsadást nyújt az állatok tartási ideje alatt. Ennek célja, hogy elősegítse a nevelés gazdaságosságát oly módon, hogy a megfelelő színvonalú technológiai berendezések és az egyéb hízlalási, takarmányozási, állategészségügyi feltételek megléte esetén Ajánlatkérő elérje a technológiai előírásban szereplő paramétereket. • Vakcinázás: • Az állatok baromfipestis (ND) ellen vakcinázottak legyenek. • Kérésre minden további vakcinázást teljesítsen az Ajánlattevő – Szerződő költségére. • Szerződő igénye alapján Ajánlattevő felár megfizetése mellett biztosítson kiegészítő vakcinázást az alábbi vakcinákkal: Bronchitis: Cevac Bron 120 L Cevac IBird Nobilis IB 4/91 Poulvac IB Primer Nobilis Ma5 Gumboro in ovo: Ceva Transmune A részletes műszaki paramétereket a Közbeszerzési dokumentumok, valamint a kiadott műszaki leírás tartalmazza. A közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében Ajánlatkérő jelen felhívásban és egyéb a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre hivatkozhat. Minden ilyen esetben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, ajánlatot jelen felhívásban előírt, vagy az azzal - az adott termék vonatkozásában a részletes műszaki paraméterek tekintetében - egyenértékű termékre lehet tenni. A műszaki tartalom értékelése során az egyenértékűséget Ajánlatkérőnek kell megítélni, amely eldöntéséhez minden adatot Ajánlattevőnek kell megadnia. Ajánlattevő kötelessége tehát annak bizonyítása az ajánlatban, hogy a megajánlott termék az Ajánlatkérő által meghatározott termékkel egyenértékű. Ajánlatkérő számára ezeknél kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termékre is tehető ajánlat.
Interne Kennung: EKR000534172026/1