664872-2026 - Ergebnis
Rumänien – Wartung von Kommunikationssystemen – Acord-cadru servicii reparatii/mentenanta pentru tehnica de comunicatii
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru servicii reparatii/mentenanta pentru tehnica de comunicatii
Beschreibung: Acordul-cadru are ca obiect achizitionarea de servicii reparatii/mentenanta pentru echipamente de comunicatii structurata pe 4 loturi , pentru o perioadă de 4 ani: Lotul 1 - Reparatii module din Reteaua de Transmisiuni Permanenta Lotul 2 - Reparatii statii radio cu salt de frecventa tip PANTHER/JAGUAR Lotul 3 - Reparatii terminale abonat TETRA Lotul 4 - Mentenanta echipamente de infrastructura TETRA Cantitățile minime și maxime ale acordului cadru, cantitățile minime și maxime ale contractului subsecvent și specificațiile tehnice ale produselor se regăsesc în caietele de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 17 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare pana in a 11-a zi dinainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4265965/A2271/2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50334400 Wartung von Kommunikationssystemen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Reparatii module din Reteaua de Transmisiuni Permanenta
Beschreibung: Achizitia de servicii reparatie module din RTP Cantitati minime/maxime acord-cadru : 176/7240 bucati Cantitati minime/maxime a celui mai mic contract subsecvent : 43/47 bucati Cantitati minime/maxime a celui mai mare contract subsecvent : 1810/1810 bucati Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 9.883.668 lei fara TVA Garantia de participare : 98.836,70 lei
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Reparatii statii radio cu salt de frecventa tip PANTHER/JAGUAR
Beschreibung: Achizitia de servicii reparatii statii radio cu salt de frecventa tip PANTHER/JAGUAR Cantitati minime/maxime acord-cadru :185/2.350 bucati Cantitati minime/maxime a celui mai mic contract subsecvent : 46/46 bucati Cantitati minime/maxime a celui mai mare contract subsecvent : 555/605 bucati Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 2.942.416,70 lei fara TVA Garantia de participare : 29.424,17 lei
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Reparatii terminale de abonat TETRA
Beschreibung: Achizitia de servicii reparatii terminale de abonat TETRA Cantitati minime/maxime acord-cadru : 176/7.750 bucati Cantitati minime/maxime a celui mai mic contract subsecvent : 31/57 bucati Cantitati minime/maxime a celui mai mare contract subsecvent : 1.550/2.325 bucati Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 5.176.860 lei fara TVA Garantia de participare : 51.768,60 lei
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Mentenanta la echipamente de infrastructura TETRA
Beschreibung: Achizitia de servicii mentenanta la echipamente de infrastructura TETRA Cantitati minime/maxime acord-cadru : 119/226 bucati Cantitati minime/maxime a celui mai mic contract subsecvent : 17/34 bucati Cantitati minime/maxime a celui mai mare contract subsecvent : 40/62 bucati Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 1.267.550,38 lei fara TVA Garantia de participare : 12.675,50 lei
Interne Kennung: 4