664875-2026 - Wettbewerb
Polen – Chirurgische Implantate – Zakup materiałów do wykonywania zabiegów operacyjnych w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. św. Jana Pawła II Sp. z o.o. w Siedlcach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup materiałów do wykonywania zabiegów operacyjnych w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. św. Jana Pawła II Sp. z o.o. w Siedlcach
Beschreibung: Zakup materiałów do wykonywania zabiegów operacyjnych w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. św. Jana Pawła II Sp. z o.o. w Siedlcach
Interne Kennung: FZP.2810.109.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 2pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych Zamawiający uznaje za zasadne skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu Skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione pilną potrzebą udzielenia zamówienia, wynikającą z wygaśnięcia dotychczas obowiązujących umów zawartych z wykonawcami na dostawę asortymentu objętego niniejszym postępowaniem. Brak niezwłocznego zawarcia nowych umów mógłby skutkować przerwaniem ciągłości dostaw asortymentu niezbędnego do bieżącej działalności Zamawiającego, co mogłoby prowadzić do zakłóceń w realizacji jego ustawowych i statutowych zadań. Zamawiający wskazuje, że przedmiot zamówienia ma charakter powtarzalny i standardowy, był wcześniej realizowany w ramach umów zawartych z wykonawcami, a jego opis jest jednoznaczny i kompletny. Rynek wykonawców oferujących przedmiotowy asortyment jest rozpoznany i umożliwia przygotowanie ofert w skróconym terminie. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób jednoznaczny, a rynek dostawców specjalistycznego sprzętu jest wyspecjalizowany i dobrze rozpoznany, co umożliwia przygotowanie ofert w skróconym terminie. Przedmiot zamówienia jest jednoznacznie opisany, dokumentacja przetargowa kompletna, a potencjalni wykonawcy działający na rynku posiadają doświadczenie oraz zasoby umożliwiające przygotowanie ofert w skróconym terminie. Skrócenie terminu składania ofert jest proporcjonalne do przedmiotu zamówienia oraz nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, o których mowa w art. 16 ustawy Prawo zamówień publicznych
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33184100 Chirurgische Implantate
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1
Beschreibung: materiałów do wykonywania zabiegów operacyjnych
Interne Kennung: Pakiet 1
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: FZP.2810.109.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33184100 Implanty chirurgiczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Pakiet 1
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 1