664989-2023 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu bankowego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu bankowego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu bankowego w kwocie 4 036 000,00 zł. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niezaciągania całej kwoty kredytu. Dopuszcza się możliwość uruchomienia kredytu jednorazowo lub w transzach, do wysokości potrzeb Zamawiającego, nie później niż 28.12.2023 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik Nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia oraz Załącznik Nr 2 – Harmonogram spłat kredytu.
Interne Kennung: ZP.271.10.2023.JA
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 43 ust. 2b Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszych niż termin określony w ust. 2, nie krótszy niż 15 dni, jeśli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert jest uzasadnione. W świetle powyższego przepisu Zamawiający zdecydował się zastosować art. 43 ust. 2b pkt 2 do przeprowadzenia postępowania przetargowego na: Udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu bankowego w kwocie 4.036.000,00 zł i skrócił termin składania ofert do 17 dni. Zamawiający, po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postepowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem dotychczasowego terminu składania ofert nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert konieczne jest do ochrony interesów Zamawiającego wynikającego z możliwości doznania przez niego uszczerbku w postaci niezrealizowania zaplanowanych inwestycji zgodnie ze złożonymi wnioskami, a co za tym idzie utratę dochodów z tytułu otrzymanych środków z budżetu państwa, utraty wiarygodności finansowej w regulowaniu płatności, utraty kontrahentów współpracujących z Zamawiającym, a także nałożenia kar umownych z tytułu nieterminowej realizacji zobowiązań i korekt finansowych nakładanych przez Instytucje Zarządzające. Wobec powyższego, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest w pełni uzasadnione, przez co za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie w/w zadania. Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 17 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez wykonawców oferty nie powinno być problemem, wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001