665044-2026 - Ergebnis
Rumänien – Laborreagenzien – FURNIZARE REACTIVI DE LABORATOR SI CONSUMABILE MEDICALE
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FURNIZARE REACTIVI DE LABORATOR SI CONSUMABILE MEDICALE
Beschreibung: Autoritatea contractanta doreste achiztionarea reactivilor si materialelor de laborator compatibile 100% cu : PENTRA XL-80/XLR ; SYSMEX CA-600; ATELLICA IM 1300 , conform celor descrise in caietul de sarcini si in specificatiile tehnice care se regasesc in caietul de sarcini , impartite in 3 loturi. In ceea ce priveste demararea proceduri de licitatie de reactivi si materiale de laborator , cuprinzand un total de 3 loturi avand valoarea maxima totala /24 de luni de 2.666.542.00 RON . Se va incheia acord cadru pe o perioada de 24 luni.Frecventa celui mai mare contract subsecvent putand findi incheiat la 6 luni. Cntitatile minime si maxime estimate ale contactelor subsecvente se regasesc in strategia de contractare si caietul de sarcini, aceste se vor inceia in functie de necesitatea autoritatii contractante .Cantitaile vor fi estimate.
Interne Kennung: 4331210/2025/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 -PACHET REACTIVI HEMATOLOGIE COMPATIBILI CU APARATUL PENTRA 80XL/PENTRA XLR
Beschreibung: Reactivi laborator hematologie compatibili cu aparatul PENTRA 80XL/PENTRA XLR ,conform caietului de sarcini si soecificatiile tehnice prevazute de asemenea in caietul de sarcini si strategia de contractare la LOT 1. ABX Lysebio ABX Basolyse II x 1 L ABX Cleaner x 1 L ABX Eosinofix x 1 L ABX Diluent x 20 L ABX Minoclair x0.5 L ABX Difftrol N ABX Difftrol L ABX Difftrol H ABX Fluocyte 0.5L ABXMinotrol retic Twin Packs 2N ABX Minotrol Retic Twin Packs 1H ABX Minocal
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2-Pachet reactivi Coagulare compatibili cu aparatul SYSMEX CA-600
Beschreibung: Pachet reactivi Coagulare compatibili cu aparatul SYSMEX CA-600 ,conform caietului de sarcini si specificatiile tehnice din caietul de sarcini LOT 2 ,atasate astfel: Thromborel S Thromborel S Actin FS Actin FS Calcium chloride Dade Ci-Trol 2 THROMBIN REAG. THROMBIN REAG. Standard human plasma Dade Owren’s- Veronal buffer PT-Multi calibrator Control Plasma N Control Plasma P Cuvettes HITACHI SAMPLE CUP, 3 ML Hartie imprimanta CA Clean I CA Clean II
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3- Pachet reactivi Imunologie compatibili cu aparatul ATELLICA IM 1300
Beschreibung: Pachet reactivi Imunologie compatibili cu aparatul ATELLICA IM 1300, conform caietului de sarcini si descrierea specificatiilor tehnice din caietul de sarcini la LOT 3., atasate astfel : Atellica IM FSH Atellica IM LH Atellica IM Estradiol Atellica IM Progesterone Atellica IM Prolactin Atellica IM Testosterone II Atellica IM Folate Atellica IM PTH Atellica IM Cortisol Atellica IM Free Thyroxine (FT4) Atellica IM Free Thyroxine (FT4) Atellica IM Thyroid Stimulating Hormone 3-Ultra (TSH3 UL) Atellica IM CEA Atellica IM Alpha-Fetoprotein Atellica IM CA 125II Atellica IM CA 19-9 Atellica IM CA 15-3 Atellica IM PSA Atellica IM free PSA Atellica IM IgE Total Atellica IM Anti-Thyroid Peroxidase (aTPO) Atellica IM Vitamin D Atellica IM Vitamin B12 Atellica IM Total hCG Atellica IM CMV IgG Atellica IM CMV IgM Atellica IM CMV IgG QC Atellica IM CMV IgM QC Atellica IM Calibrator 30 (Enhanced Estradiol) Atellica IM Calibrator A (FT3, T3, T4, T-Up, FT4) Atellica IM Calibrator B (ThCG, Dig, FSH, LH, PRL, fBHCG) Atellica IM Calibrator E (Cortisol, Progesterone) Atellica IM Calibrator D (AFP, CEA) Atellica IM Calibrator C (VB12, Ferritin) Atellica IM Calibrator O (aTPO) Atellica IM Calibrator 80 (total IgE) Atellica IM fPSA Calibrator Atellica IM Calibrator Q (PSA) Atellica IM CA 125II Calibrator Atellica IM CA 15-3 Calibrator Liquichek Immnoassay Plus Control L1 Liquichek Immnoassay Plus Control L2 Liquichek Immnoassay Plus Control L3 Liquichek Tumor Marker Control L1 Liquichek Tumor Marker Control L2 Liquichek Tumor Marker Control L3 Liquichek Specialty Immunoassay Control L1 Liquichek Specialty Immunoassay Control L2 Liquichek Specialty Immunoassay Control L3 Atellica IM CEA DIL Atellica IM Multi-Diluent 1 Atellica IM Multi-Diluent 3 (Testo II, PRG, Cortisol) Atellica IM Multi-Diluent 15 (TSH, BNP) Atellica IM Multi-Diluent 13 PTH, HA (acid hialuronic), PIINP,FBC, PAPP-A) Atellica IM Multi-Diluent 2 (AFP, aHAV IgM, Ag HBs conf, PSA, Free PSA, Rub IgM) Atellica IM CA 19-9 DIL Atellica IM Total IgE DIL Atellica IM VitD DIL Atellica IM VB12 DIL Atellica IM ThCG DIL Cuvettes Sample Tips Tube Top Sample Cup Atellica IM Acid Atellica IM Base Atellica IM T3/T4/VB12 Ancillary Reagent Atellica IM VB12 DTT/DTT Releasing Agens Atellica IM Wash Atellica IM Cleaner Atellica IM APW1 (Ancillary Probe Wash 1) Atellica IM PW3 KIT Label 2” X 1” Thermal Transfer Printer Ribbon 2.32”X295FT
Interne Kennung: 3