See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Oktatási intézmény felújítása (Átány és Szihalom)
Beschreibung: Az Egri Tankerületi Központ, mint Ajánlatkérő jelen eljárás során kettő helyszínen tervez felújításokat az alábbiak szerint: 1. rész: 3371 Átány, Szabadság u. 2. szám 422. hrsz alatti Hanyi-menti Általános Iskola felújítását és korszerűsítése. Az épület a Szabadság utcában, helyezkedik el, a Rákóczi utcába való betorkolásnál. Két épületrész felújítása a feladat. A földszintes épület jelenleg nem rendelkezik talajnedvesség elleni szigeteléssel. A padlószerkezet cseréje indokolttá teszi a falak alatti vízszigetelések elkészítését is. Ez a főfalak szakaszos átfűrészelésével tud megvalósulni. Így kerülnek elhelyezésre a bitumenes lemezek. A szigetelő lemezek összedolgozásra kerülnek a padlószerkezet vízszigetelő rétegével. Ezt követően kerül kialakításra hőszigetelt padló rétegrend. Ezzel együtt a helyiségek alapterülete is racionalizálásra kerül, főként válaszfal áthelyezésekkel. Így a földszintes épület délkeleti sarkán elhelyezkedő szertár helyett kialakul egy fejlesztő terem. A tantermek elválasztásaként hangszigetelt válaszfalak kerültek betervezésre. A földszintes épület minden helyisége teljes mértékben megújul, mind burkolatok, felületképzések, belső nyílászárók elemek tekintetében! A kapcsolódó épületgépészeti és épületvillamossági részek is kiépülnek/felújításra kerülnek. A kétszintes épület lépcső melletti tornaterme megszüntetésre kerül, helyette tanterem kerül kialakításra. Ez burkolatcserét , belső festést, épületgépészeti munkát, épületvillamos felújítást és belső ajtó cserét von maga. Ezzel a tanteremmel szemben a kazánházból kerül leválasztásra az akadálymentes illemhely. A kétszintes épület déli részén a vizesblokk minden tekintetben megújul. Új padló rétegrendet kap, új válaszfalak kerülnek kialakításra, szerelt kivitelben. Új burkolatok kerülnek alkalmazásra, belső festésekkel, természetesen új épületgépészeti és épületvillamos rendszerrel. A wc elválasztását szerelt jellegű, fokozott igénybevételnek kitett szerelt wc elválasztó elemek adják. Az épület emeletén a vizesblokk a földszinti mintára hasonlóképpen megújul, azzal a különbséggel, hogy itt a válaszfalak kerülnek elbontásra. Megújul a kétszintes épület Templom utcai bejárata, új akadálymentes rámpával, és bejárattal. A belső udvarban akadálymentes parkoló is kialakul, murva terítésű belső úttal. A korszerűsítés elemei: - részleges homlokzati nyílászáró csere - földszintes részen csapadékvíz elvezetésből adódó tartószerkezeti alapozás megerősítés - földszintes részen utólagos falszigetelés készítése, falátvágásos módszerrel - padló konstrukció cseréje, víz és hőszigetelt padló rétegrendek kialakítása földszintes épületrészben teljes mértékben, kétszintes részben részlegesen. - átalakítással érintett belső terek teljes körű felújítása (új belső válaszfalak, belső nyílászárók) - akadálymentesítés a földszinten vizesblokkal, bejárattal, kapcsolódó tantermekkel, parkolóval, beközlekedéshez szükséges rámpával - vizesblokkok teljes körű felújítása földszinten és emeleten egyaránt - érintett részeken burkolat felújítások - érintett részeken belső festések, mázolások - kapcsolódó épületgépészeti felújítás, korszerűsítés - kapcsolódó épületvillamos felújítás, korszerűsítés 2. rész: 3377 Szihalom, Hunyadi u. 138. szám alatti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola felújítása. Az épület a Hunyadi úton, helyezkedik el. Az épület a Hunyadi út felől meglévő útcsatlakozáson keresztül közelíthető meg. A főépület földszint + emelet kialakítású utcafrontra merőleges gerincű kétszintes épület! Az épülettömbhöz két irányból is nyaktag kapcsolódik. Az egyik (utca felé kialakított nyaktag) az óvodához kapcsolódik főzőkonyhán keresztül, a másik (az épület mögötti) nyaktag kapcsolatot biztosít a tornaterem és a lapostetős öltözőépület felé. A főépületben 7 db tanterem és 4 db csoportszoba, az öltözőépület emeleti részén további 2 db tanterem van jelenleg kialakítva. A földszinti tantermek alapterületének racionalizálása szükséges, melynek során a földszinti étkező és tanuló helyiség indokolatlanul nagy alapterülete csökken, két földszinti tanterem megújul, és egy földszinti szertárból csoportterem kerül kialakításra. A földszinten kialakul az akadálymentes bejárat és az akadálymentes földszinti illemhely is. Az érintett részen a tantermek is akadálymentesítésre kerülnek. Az emeleten egy csoportszoba további 2 db fejlesztő teremre kerül elválasztásra, valamint ajelenlegi nagy méretű igazgatói iroda felosztásra kerül. A továbbiakban igazgatói és igazgatóhelyettesi irodaként fog működni. A korszerűsítés elemei: - homlokzati hőszigetelés - homlokzati nyílászáró csere - mennyezeti hőszigetelés (alulról hűlő födém) - átalakítással érintett belső terek teljes körű felújítása (új belső válaszfalak, belső nyílászárók) - akadálymentesítés a földszinten vizesblokkal, bejárattal, kapcsolódó tantermekkel, parkolóval - pinceszinti csapadékvíz okozta beázás megszüntetése, talajnedvesség elleni vízszigetelés - csapadékvíz elvezetéshez kapcsoló szikkasztó kialakítása - lapostetők hő és vízszigetelések felújítása, kapcsolódó bádogozásokkal - érintett részeken burkolat felújítások - érintett részeken belső festések, mázolások - kapcsolódó épületgépészeti felújítás, korszerűsítés - kapcsolódó épületvillamos felújítás, korszerűsítés
Vorherige Bekanntmachung: 094838-2026
Interne Kennung: EKR001886052025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Az ajánlatok értékelésének szempontja a legjobb ár-érték arány (Kbt. 76. § (2) bekezdés c) pont ) Az értékelési szempontok súlyszámai: 1. és 2. rész: 1. Ár értékelési szempont: Tartalékkeret nélküli ajánlati ár (opciós mennyiséggel) (nettó HUF) súlyszám: 70 - Minőségi kritérium értékelési szempont: 2. M/2.1. szerinti szakember első jogosultság megszerzéséhez szükséges gyakorlati időn felüli többlettapasztalata (min. 0 hó, max. 36 hó) súlyszám: 15 3. Jótállás időtartama (min. 36 hónap max. 60 hónap egész hónapban megadva) súlyszám: 15 (3. résszempont) során nem ajánlja meg a minimálisan megkövetelt 36 hónapos jótállást, az ilyen módon megtett ajánlatot AK érvénytelennek fogja nyilvánítani. A minőségi kritérium értékelési szempont esetében a maximális értéknél nagyobb megajánlás esetén a maximális érték (36 hó) kerül figyelembe vételre a pontszámítás során. (KH Útmutató, 2025.05.29.) Az értékelés módszere: Ár értékelési szempont: fordított arányosítás; minőségi kritérium értékelési szempont: egyenes arányosítás. (KH Útmutató, 2025.05.29.) Az értékelés során adható pontszám alsó és felső határa valamennyi értékelési szempont esetében: 0-100 pont
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Átány
Beschreibung: Az épület teljes hasznos alapterülete: 1152,71 m2. A belső felújítással érintett hasznos alapterület: 567,15 m2 Hideg és meleg burkolat készítése összesen (fal és padló burkolat): 702,55 m2 Talajnedvesség elleni szigetelés készítése összesen: 471,88 m2 Főbb mennyiségek: Építészet: Épületen belüli feltöltések bontása 126,97 m3 Épületen kívüli feltöltések bontása 39,58 m3 Tükörkészítés tömörítés nélkül, sík felületen kézi erővel talajosztály, épületen belül 423,23 m2 Tükörkészítés tömörítés nélkül, sík felületen kézi erővel talajosztály 170 m2 Vasalt aljzat készítése betonból 15 cm vastagságban C16/20 - X0v(H) képlékeny kavicsbeton keverék 70,66 m3 Térbeton készítése betonból 15 cm vastagságban C16/20 - X0v(H) képlékeny kavicsbeton keverék 18,65 m3 Hegesztett betonacél háló szerelése tartószerkezetbe épületen belül 2 t Hegesztett betonacél háló szerelése tartószerkezetbe lépcső, rámpa 0,2 t Aljzat készítése helyszínen kevert esztrichből C16 szilárdsági osztálynak megfelelően 6 cm vastagságban 461,00 m2 Főfal átfűrészelése, 60 cm vastagságig 164,6 m Tartószerkezeti megerősítés földszintes épület északkeleti sarkán: 8 m Lábazati kőburkolat bontása 83 m2 Nyíló kiviteleű Tömör Wc elválasztó elemek beépítés burkolat felülethez illesztve 14 db Gipszkarton válaszfal szerkezetek, V1/T rétegrend szerint 40,2 m2 Gipszkarton válaszfal szerkezetek, V1/AKm rétegrend szerint 12,3 m2 Gipszkarton válaszfal szerkezetek, V2 rétegrend szerint 51,8 m2 Fal-, pillér-, oszlopburkolat készítése beltérben 200,98 m2 Padlóburkolat készítése, beltérben 0x20 - 40x40 cm közötti lapmérettel 166,52 m2 Melegburkolatok aljzatelőkészítése Újonnan készült aljzat kiegyenlítése szabványos cementesztrich és betonpadló felület előkészítése 461 m2 Vinyl burkolat fektetése szabványos, kiegyenlített aljzatra, lemezből, ragasztóval 335,05 m2 Műanyag kültéri nyílászáró 58 db Acél tűzgátló kültéri nyílászáró 1 db Rámpa korlátok és csúsztató elhelyezése 31 m Diszperziós festés műanyag bázisú vizes-diszperziós fehér vagy gyárilag színezett festékkel 1333 m2 Padló hő-, hangszigetelő anyag elhelyezése expandált polisztirolhab hőszigetelő lemez, 1000x500x 40 mm 1307,46 m2 Térburkolat készítése, zúzalék ágyazatra, burkolókőlappal, 10x20x6 cm-es lapokkal 128 m2 Gépészet: Elektromos melegvíztermelő 10 literes alsó elhelyezésű tartály, 1,5 kW elektromos teljesítmény 6 db Elektromos melegvíztermelő 10 literes alsó elhelyezésű tartály, 2 kW elektromos teljesítmény 1 db Elektromos melegvíztermelő 50 literes 2 db Kör keresztmetszetű fixzsalu, túlnyomást kibocsátó zsalu felszerelése falnyílásba, NÁ 350 mm-ig 3 db Különböző típusú kisventilátor elhelyezése 3 db Épületvillamosság: Szigetelt vezeték szerelése védőcsőbe vagy vezetékcsatornába 3412 m Szigetelt és árnyékolt vezeték szerelése védőcsőbe 670 m Lámpatest elhelyezése: 133 db A teljes mennyiséget a részletes költségvetési kiírás tartalmazza. A beruházás nem építési hatósági engedély köteles.
Interne Kennung: EKR001886052025/1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ajánlatkérő a rendelkezésére álló pénzügyi forrás alapján dönt az opciós rész lehívásáról. Ajánlatkérő az opciós jogát egyoldalú írásbeli írásbeli - e-mailben és postai tértivevényes küldeményben megküldött - nyilatkozattal jogosult gyakorolni figyelembe véve a munkaszervezési körülményeket és az adott opciós feladat megvalósításához szükséges időt. Ajánlatkérő – a szükséges forrás rendelkezésre állása esetén – legkésőbb a munkaterület átadás-átvételétől számított 30 napon belül dönt az opció lehívásáról. Megrendelő jogosult az opciós feladatok közül egyet vagy többet vagy valamennyit lehívni, avagy egyáltalán nem lehívni. Az opció ajánlatkérő számára lehívási kötelezettséget nem jelent, ezért Ajánlatkérő nem vállal kötelezettséget arra, hogy az opciós joga alapján lehívást bocsát ki a fenti opciós feladatok vonatkozásában, mely magában foglalja azt is, hogy egyáltalán nem hívja le, rendeli meg ezen feladatokat. Nyertes ajánlattevő az opciós jog alapján megrendelt munkát az ajánlatában szereplő módon és áron köteles elvégezni. A kivitelezési véghatáridő az opciós mennyiség megrendelése esetén az opció teljesítésének határidejét is magában foglalja. Előteljesítés megengedett. Az opciós feladatokról feladatonként külön végszámla állítandó ki. Opcióra vonatkozó számla a műszaki ellenőr által történt igazolás alapján és Megrendelő által aláírt Teljesítési Igazolás kiadását követően állítható ki és nyújtható be. Főbb Mennyiségek: Opció 1: Kazánházi bővítmény előtti térkő járda kialakítása a meglévő és az újonnan kialakított térburkolatok összekötéseként Opció 2: Kétszintes részen földszinti közlekedő burkolat felújítása, és festési munkái A teljes mennyiséget a részletes költségvetési kiírás tartalmazza.
Los: LOT-0002
Titel: Szihalom
Beschreibung: Az épület teljes hasznos alapterülete: 1185,04 m2. A belső felújítással érintett hasznos alapterület: 309,51 m2 Hideg és meleg burkolat készítése összesen (fal és padló burkolat): 354,42 m2 Lapostető csapadékvíz elleni szigetelés készítése összesen: 189,523 m2 Főbb mennyiségek: Építészet: Homlokzati keretállványok 1340 m2 Betonacél helyszíni szerelése függőleges vagy vízszintes tartószerkezetbe 0,25 t Válaszfal bontása 105,16 m2 Oldalfalvakolat vagy mennyezet vakolat simítása 107,34 m2 Rabicok készítése Üvegszövet háló elhelyezése 885,60 m2 Kémények bontása 11,3 m Gipszkarton válaszfal szerkezetek V1/T rétegrend szerint 77,99 m2 Gipszkarton válaszfal szerkezetek V1/AKm rétegrend szerint 13,95 m2 Meleg padlóburkolatok bontása 233,15 m2 Újonnan készült aljzat kiegyenlítése szabványos cementesztrich és betonpadló felület előkészítése 294,80 m2 Vinyl burkolat fektetése szabványos, kiegyenlített aljzatra 258,28 m2 Műanyag kültéri nyalászárók 78 db Alumínium kültéri nyalászárók 6 db Acél tűzgátló nyílászáró 1 db Alumínium beltéri nyílászáró, tűzgátló 1 db Lapostető feljáró létra építése 1 db Rámpa korlátok és csúsztató elhelyezése 15,65 m Diszperziós festés műanyag bázisú vizes-diszperziós fehér vagy gyárilag színezett festékkel 1033,72 m2 Homlokzati fal hő- és/vagy hangszigetelése kőzetgyapot lemez 1000x600x150 mm 639,09 m2 Homlokzati fal hő- és/vagy hangszigetelése kőzetgyapot lemez 1000x600x120 mm 139,18 m2 Mennyezet hőszigetelése kőzetgyapot lemez 1000x600x150 mm 103,59 m2 Csapadékvíz elleni szigetelés Vízszintes felületen (lapostetőn) 189,53 m2 Kerti szegély készítése 18,6 m Süllyesztett szegély vagy futósor készítése 20,2 m Akna építése köralakú előregyártott elemekből Ø1200 mm belméretű, 1000 mm magasságú KS jelű köpenyelem 3 db Gépészet: Elektromos melegvíztermelő 10 l-es: 2 db Elektromos melegvíztermelő 50 l-es 1 db Radiális és félradiális ventilátor elhelyezése 3db Épületvillamosság: Meglévő iskolaépület villamos felújítással érintett pincéjében, vizesblokkjában, és tantermében meglévő villamos hálózat bontása 1 klt Szigetelt vezeték szerelése védőcsőbe vagy vezetékcsatornába 2370 m Szigetelt és árnyékolt vezeték szerelése védőcsőbe 690 m Lámpatestek elhelyezése 75 db A beruházás nem építési hatósági engedély köteles. A teljes mennyiséget a részletes költségvetési kiírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001886052025/2
Beschreibung der Optionen: Ajánlatkérő a rendelkezésére álló pénzügyi forrás alapján dönt az opciós rész lehívásáról. Ajánlatkérő az opciós jogát egyoldalú írásbeli írásbeli - e-mailben és postai tértivevényes küldeményben megküldött - nyilatkozattal jogosult gyakorolni figyelembe véve a munkaszervezési körülményeket és az adott opciós feladat megvalósításához szükséges időt. Ajánlatkérő – a szükséges forrás rendelkezésre állása esetén – legkésőbb a munkaterület átadás-átvételétől számított 30 napon belül dönt az opció lehívásáról. Megrendelő jogosult az opciós feladatok közül egyet vagy többet vagy valamennyit lehívni, avagy egyáltalán nem lehívni. Az opció ajánlatkérő számára lehívási kötelezettséget nem jelent, ezért Ajánlatkérő nem vállal kötelezettséget arra, hogy az opciós joga alapján lehívást bocsát ki a fenti opciós feladatok vonatkozásában, mely magában foglalja azt is, hogy egyáltalán nem hívja le, rendeli meg ezen feladatokat. Nyertes ajánlattevő az opciós jog alapján megrendelt munkát az ajánlatában szereplő módon és áron köteles elvégezni. A kivitelezési véghatáridő az opciós mennyiség megrendelése esetén az opció teljesítésének határidejét is magában foglalja. Előteljesítés megengedett. Az opciós feladatokról feladatonként külön végszámla állítandó ki. Opcióra vonatkozó számla a műszaki ellenőr által történt igazolás alapján és Megrendelő által aláírt Teljesítési Igazolás kiadását követően állítható ki és nyújtható be. Főbb Mennyiségek: Opció 1: Lépcső alatti takarító szer tároló helyiség kialakítása, tároló helyiségből történő átalakítása Opció 2: Főbejárat melletti vizesblokk átalakítása és felújítása Opció 3: Északnyugati főbejárati előlépcső és akadálymentes rámpa kialakítása A teljes mennyiséget a részletes költségvetési kiírás tartalmazza.