2. Verfahren
Verfahren
Titel: Markedsdialog om Amgros' kommende udbud på infusions-/injektionsvæsker med indhold af kulhydrater og elektrolytter.
Beschreibung: Denne forhåndsmeddelelse har til formål at give en generel orientering om Amgros’ kommende udbud vedrørende indkøb af infusions-/injektionsvæsker med indhold af kulhydrater (B05BA03) og elektrolytter (B05BB01). I relation til pkt. 3.1 bemærkes, at valg af udbudsproces og dermed tidslinje endnu ikke er fastlagt, men at Amgros forventer at publicere udbuddet i første kvartal af 2027. Den påtænkte dato for offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse inden for denne procedure anført i afsnittet ’Oplysninger om bekendtgørelsen' er alene vejledende, og der kan ske ændringer i den endelige tidsplan. Det understreges, at oplysningerne i denne forhåndsmeddelelse er foreløbige og ikke bindende. Amgros forbeholder sig retten til at ændre eller indstille den videre proces uden forudgående varsel.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel