665205-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Bau von Krankenhauseinrichtungen – Execuție lucrări pentru obiectivul de investiții: "REABILITARE, MODERNIZARE ȘI DOTARE CORP CLĂDIRE C4 – LOCAȚIA “BUNA VESTIRE” DIN CADRUL SPITALULUI JUDEȚEAN DE URGENȚĂ PLOIEȘTI"
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Execuție lucrări pentru obiectivul de investiții: "REABILITARE, MODERNIZARE ȘI DOTARE CORP CLĂDIRE C4 – LOCAȚIA “BUNA VESTIRE” DIN CADRUL SPITALULUI JUDEȚEAN DE URGENȚĂ PLOIEȘTI"
Beschreibung: Executia lucrarilor conform caietului de sarcini. Potrivit devizului general valoarea estimata totală pentru executarea lucrărilor este de 38.618.896,89 lei fara TVA, formata din: 1.2. Amenajarea terenului 166.357,52 1.3. Amenajări pentru protecția mediului și aducerea la satrea inițială 65.000,00 2 cheltuieli pentru asigurarea utilităților necesare obiectivului 20.500,00 4.1.1. Construcții și instalații 20.936.935,77 4.1.2. Cheltuieli aferente lucrărilor de intervenții pentru îmbunătățirea terenului de fundare 2.695.052,47 4.2. Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale 128.897,00 4.3. Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj 6.583.536,00 4.4. Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care nu necesită montaj 4.660.000,00 4.5. Dotări 1.515.000,00 5.1.1. Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier 1.154.761,33 5..1.2. Cheltuieli conexe organizării de șantier 692.856,80 Valorile prezentate sunt orientative. La ofertare nu se va depasi valoarea estimata totala de 38.618.896,89 lei exclusiv TVA. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire pana in a 22-a zi inainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire în a 12-a zi inainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă nu va răspunde la solicitările de clarificări transmise după data limită stabilită.
Interne Kennung: 2842889/2024
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45215140 Bau von Krankenhauseinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Descrierea lucrărilor propuse - Conform Caiet de sarcini Principalele lucrări de intervenție privind "REABILITARE, MODERNIZARE ȘI DOTARE CORP CLĂDIRE C4 – LOCAȚIA “BUNA VESTIRE” DIN CADRUL SPITALULUI JUDEȚEAN DE URGENȚĂ PLOIEȘTI" constau în: - lucrări necesare pentru conformare cu normele in vigoare privind sănătatea populației pt. Corpul C4; - lucrări necesare pentru conformarea cu normele privind protecția la foc; - lucrări necesare pentru conformarea cu normele privind accesibilitatea; - lucrări necesare pt. asigurarea siguranței in exploatare; - lucrări rezultate ca fiind necesare, în urma realizării auditului energetic (eficientizare energetică); - lucrări rezultate ca fiind necesare, în urma realizării expertizei tehnice (consolidare sau intervenții asupra structurii); - căi suplimentare de evacuare, realizate sub forma unor scări și lift; - refacerea instalațiilor existente și (sanitare, termice, electrice); - dotarea cu echipamente medicale. - Pentru realizarea obiectivelor din prezentul contract sunt planificate la nivelul autoritatii contractante derularea activitatilor jos: - Execuția lucrărilor; - Participare la elaborarea cartii tehnice a construcţiei, in conformitate cu prevederile legale in vigoare, pe baza PTE si a dispoziţiilor de şantier din timpul execuţiei; - Asigurarea garanției de bună execuție. Durata minima a perioadei de garantie va fi de minim 5 ani (60 luni), potrivit ghidurilor de finanțare și legislației incidente aplicabile; În derularea Contractului, Contractantul are obligaţia respectarii actelor normative în vigoare pe parcursul derulării contractului ca: Legea nr. 10/1995 privind calitatea în construcţii republicata, cu modificările şi completările ulterioare, Legea nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcţii republicata, cu modificările şi completările ulterioare, H.G. nr.907/2016 privind etapele de elaborare si conținutul-cadru al documentațiilor tehnico-economice aferente obiectivelor/ proiectelor de investiții finanțate din fonduri publice, etc
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte