665212-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Geräte – FURNIZARE APARATURĂ SI ECHIPAMENTE MEDICALE
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FURNIZARE APARATURĂ SI ECHIPAMENTE MEDICALE
Beschreibung: Autoritatea Contractanta organizatoare SPITALUL CLINIC DE RECUPERARE CLUJ-NAPOCA intententioneaza sa achizitioneze aparatură si echipamente medicale, impartită pe 7 loturi conform caiet sarcini: Lot 1=249.580,00 lei fara TVA, Lot 2 = 136.360,00 lei fara TVA , Lot 3= 65.280,00 lei fara TVA , Lot 4= 31.400,00 lei fara TVA , Lot 5 = 300.000,00 lei fara TVA ,Lot 6 = 57.600,00 lei fara TVA ,Lot 7= 52.000,00 lei fara TVA .In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98 / 2016 operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 18 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98 / 2016,raspunsul autoritatii contractante va fi transmis in a 11-a zi inainte de termenul stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie semnata cu semnătură electronic extinsă, bazată pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat în condiţiile legii şi încărcata în SEAP.
Interne Kennung: 4288063_2026_PAAPD1635268
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ECOGRAF- 1 BUCATĂ
Beschreibung: Conform cerintelor din caietul de sarcini, valoare estimata =249.580,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: STERILIZATOR CU ABUR- 1 BUCATĂ
Beschreibung: Conform cu cantitatile din caietul de sarcini, pentru fiecare lot in parte. Valoare estimata lot= 136360,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: BICICLETA ORIZONTALĂ- 5 BUCATI
Beschreibung: Conform cerinte caiet de sarcini
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: BICICLETA VERTICALĂ- 4 BUCAȚI
Beschreibung: Conform cerinte caiet de sarcini.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: ANALIZOR BIOCHIMIE- 1 BUCATĂ
Beschreibung: Conform cerinte din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: ELECTROCARDIOGRAF CU 12 CANALE -2 BUCĂTI
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: SISTEM HEMOSTAZĂ TOURNIQUET -1 BUCATĂ
Interne Kennung: 7
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4288063_2026_PAAPD1635268
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ECOGRAF- 1 BUCATĂ
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: STERILIZATOR CU ABUR- 1 BUCATĂ
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: BICICLETA ORIZONTALĂ- 5 BUCATI
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: BICICLETA VERTICALĂ- 4 BUCAȚI
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: ANALIZOR BIOCHIMIE- 1 BUCATĂ
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 7