665271-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Varia – Antineoplazice, Analgezice, Antihemoragice, Diverse medicamente - 99 loturi" 2026 (3)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Antineoplazice, Analgezice, Antihemoragice, Diverse medicamente - 99 loturi" 2026 (3)
Beschreibung: Incheierea unor Acorduri-Cadru de furnizare medicamente pentru pacientii internati in cadrul spitalului. Toate detaliile legate de valori si cantitati estimate se regasesc in tabelul din caietul de sarcini / Anexa 1 – Lista medicamentelor solicitate. Frecventa contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: 24 contracte subsecvente, in functie de alocarile bugetare si necesarul sectiilor. Durata acordurilor-cadru va fi de 24 luni, perioadă ce poate fi prelungită prin act-adițional, cu acordul părților, cu maxim 12 luni, conform art. 221 alin. 1, litera a), Lg. 98/2016. Exceptie facand produsul inclus în Programul Național de diagnostic și tratament pentru boli rare și sepsis sever – Amiotrofia spinală musculară, lotul 17, atribuirea se va realiza prin încheierea unui acord-cadru cu doi operatori economici, pentru o perioadă de 12 luni. Achizitorul isi rezerva dreptul de a denunta unilateral acordul-cadru, printr-o notificare scrisa, fara nici o compensatie, de la data incheierii acordurilor-cadru de către Ministerul Sanatatii, in calitate de unitate centralizata de achizitii. Termenul limita de solicitare clarificari este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor. Raspunsul clar si complet va fi transmis cu cel putin 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4426352_2026_PAAPD1599478
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CYTARABINUM
Beschreibung: CYTARABINUM sol. Inj./perf. 42/126; 800/1000
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33692500 Injizierbare Lösungen
Los: LOT-0002
Titel: RITUXIMAB
Beschreibung: RITUXIMAB conc.pt.sol.perf. 6/18; 120/150
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0003
Titel: DACTINOMICINUM
Beschreibung: DACTINOMICINUM pulb. pt. sol. inj. 10/30; 200/250
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33652100 Antineoplastische Mittel
Los: LOT-0004
Titel: CISPLATINUM
Beschreibung: CISPLATINUM conc. pt. sol. perf. 4/12; 80/100
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: DASATINIBUM
Beschreibung: DASATINIBUM COMPR. FILM. 85/255; 1632/2040
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: DASATINIBUM.
Beschreibung: DASATINIBUM COMPR. FILM. 84/252; 1608/2010
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: DEFERASIROXUM
Beschreibung: DEFERASIROXUM cpr. film. 125/375; 2400/3000
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 33621200 Antihämorrhagika
Los: LOT-0008
Titel: DEFERASIROXUM.
Beschreibung: DEFERASIROXUM cpr. film. 88/264; 1680/2100
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: EPTACOG ALFA ACTIVATUM 50 KUI ( NOVOSEVEN)
Beschreibung: EPTACOG ALFA ACTIVATUM 50 KUI ( NOVOSEVEN) PULB.+SOLV. PT. SOL. INJ. 13/39; 240/300
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: FACTOR VIII DE COAGULARE 1000UI FVIII SI FACTOR VON WILLEBRAND 750 UI FVW(IMMUNATE)
Beschreibung: FACTOR VIII DE COAGULARE 1000UI FVIII SI FACTOR VON WILLEBRAND 750 UI FVW(IMMUNATE) pulv+solv. Sol. Inj 4/12; 80/100
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: FACTOR VIII DE COAGULARE 500UI SI FACTOR VON WILLEBRAND 375 UI FVW (IMMUNATE)
Beschreibung: FACTOR VIII DE COAGULARE 500UI SI FACTOR VON WILLEBRAND 375 UI FVW (IMMUNATE) pulv+solv. Sol. Inj 4/12; 80/100
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: ELTROMBOPAG
Beschreibung: ELTROMBOPAG cpr. film. 257/771; 4928/6160
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: OXIHIDROXID SUCROFERIC
Beschreibung: OXIHIDROXID SUCROFERIC COMPR. MAST. 563/1689; 10800/13500
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 33661200 Analgetika
Los: LOT-0014
Titel: SEVELAMER
Beschreibung: SEVELAMER cpr 563/1689; 10800/13500
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: CINACALCETUM
Beschreibung: CINACALCETUM cpr. film. 84/252; 1612.8/2016
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: CINACALCETUM.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: NUSINERSENUM
Beschreibung: NUSINERSENUM SOL. INJ. 1/2; 1/3
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 33632000 Arzneimittel für das Muskel- und Skelettsystem
Los: LOT-0018
Titel: ACICLOVIRUM
Beschreibung: ACICLOVIRUM COMPR. 83/249; 1600/2000
Interne Kennung: 18
Haupteinstufung (cpv): 33651400 Antivirale Mittel zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0019
Titel: ACIDUM FOLICUM
Beschreibung: ACIDUM FOLICUM cpr. film. 125/375; 2400/3000
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: ALBUMINUM HUMANUM
Beschreibung: ALBUMINUM HUMANUM sol. perfuzabila 250/750; 4800/6000
Interne Kennung: 20
Haupteinstufung (cpv): 33141540 Albumin
Los: LOT-0021
Titel: AMIODARONUM
Beschreibung: AMIODARONUM conc. pt. sol. inj./perf. 9/27; 176/220
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: AMOXICILLINUM + ACIDUM CLAVULANICUM
Beschreibung: AMOXICILLINUM + ACIDUM CLAVULANICUM Compr. Film. 58/174; 1120/1400
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: APA DE MARE ECHIV. QUIXX
Beschreibung: APA DE MARE ECHIV. QUIXX spray nazal 42/126; 800/1000
Interne Kennung: 23
Haupteinstufung (cpv): 33670000 Arzneimittel für den Respirationstrakt
Los: LOT-0024
Titel: ARIPIPRAZOLUM
Beschreibung: ARIPIPRAZOLUM cpr. Orodisp. 146/438; 2800/3500
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: ATRACURIUM
Beschreibung: ATRACURIUM sol.inj.perf. 29/87; 560/700
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: ATROPINUM
Beschreibung: ATROPINUM sol inj 125/375; 2400/3000
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: AZITHROMYCINUM
Beschreibung: AZITHROMYCINUM compr. film. 50/150; 960/1200
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: AZITHROMYCINUM.
Beschreibung: AZITHROMYCINUM compr. film. 38/114; 720/900
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: AZITHROMYCINUM 20ML
Beschreibung: AZITHROMYCINUM 20ML pulb. pt. susp. Orala 75/225; 1440/1800
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: BRIVARACETAMUM
Beschreibung: BRIVARACETAMUM sol.orala 4/12; 80/100
Interne Kennung: 30
Haupteinstufung (cpv): 33661300 Antiepileptika
Los: LOT-0031
Titel: CALCII LACTAS
Beschreibung: CALCII LACTAS cpr 208/624; 4000/5000
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: CEFUROXIMUM
Beschreibung: CEFUROXIMUM gran.pt susp.orala 50/150; 960/1200
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: CEFUROXIMUM.
Beschreibung: CEFUROXIMUM cpr. film. 42/126; 800/1000
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: CIPROFLOXACINUM
Beschreibung: CIPROFLOXACINUM pic.oftalmologice/auriculare, sol 21/63; 400/500
Interne Kennung: 35
Haupteinstufung (cpv): 33651000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0036
Titel: COMBINATII (CEFOPERAZONUM+SULBACTAMUM)
Beschreibung: COMBINATII (CEFOPERAZONUM+SULBACTAMUM) pulb.sol.inj/perf. 42/126; 800/1000
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: COMBINATII (NEOMYCINUM+DEXAMETHASONUM+POLIMYXYNUM)
Beschreibung: COMBINATII (NEOMYCINUM+DEXAMETHASONUM+POLIMYXYNUM) PICATURI OFT., SUSP. 208/624; 4000/5000
Interne Kennung: 37
Haupteinstufung (cpv): 33662100 Ophthalmika
Los: LOT-0038
Titel: COMBINATII (PANTHENOL 5%, ECHIV. BEPANTHEN)
Beschreibung: COMBINATII (PANTHENOL 5%, ECHIV. BEPANTHEN) unguent 29/87; 560/700
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: COMBINATII (TRIAMCINOLONUM + NEOMICINUM + NYSTATINUM)
Beschreibung: COMBINATII (TRIAMCINOLONUM + NEOMICINUM + NYSTATINUM) crema 100/300; 1920/2400
Interne Kennung: 39
Haupteinstufung (cpv): 33642200 Corticosteroide zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0040
Titel: COMBINATII (BACITRACINUM+NEOMYCINUM)
Beschreibung: COMBINATII (BACITRACINUM+NEOMYCINUM) unguent 63/189; 1200/1500
Interne Kennung: 40
Haupteinstufung (cpv): 33631000 Dermatika
Los: LOT-0041
Titel: COMBINATII VITAMINA B COMPLEX SIROP, DOAR CU AUTORIZATIE ANMDMR-NU SUPLIMENT ALIMENTAR
Beschreibung: COMBINATII VITAMINA B COMPLEX SIROP, DOAR CU AUTORIZATIE ANMDMR-NU SUPLIMENT ALIMENTAR sirop 33/99; 640/800
Interne Kennung: 41
Haupteinstufung (cpv): 33616000 Vitamine
Los: LOT-0042
Titel: Combinatii WELLBABY sau echivalent (Vitamina C 30 MG,Vitamina B3/niacina 6mg, Vitamina E 5mg,,Citrat de amoniu feric 4mg, sulfat de zinc 2,5mg, acid pantotenic/D-panthenol 2mg, Vitamina B2/ 0,8mg,Vitamina B1 0,5mg, Vitamina B6 0,5mg, sulfat de cupru heptahidrat 150mcg, Vitamina A palmitat 133mcg,
Beschreibung: "Combinatii WELLBABY sau echivalent (Vitamina C 30 MG,Vitamina B3/niacina 6mg, Vitamina E 5mg,,Citrat de amoniu feric 4mg, sulfat de zinc 2,5mg, acid pantotenic/D-panthenol 2mg, Vitamina B2/ 0,8mg,Vitamina B1 0,5mg, Vitamina B6 0,5mg, sulfat de cupru heptahidrat 150mcg, Vitamina A palmitat 133mcg, acid folic 80mcg,Vitamina D3/colecalciferol 10 mcg, Vitamina B12/ciancobalamina 1mcg,ulei de masline, sorbat de potasiu, zahar din trestie de zahar, hidroxid de sodiu, acid citric monohidrat, extract din malt de orz, apa purificata per 5ml sirop 83/249; 1600/2000"
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Combinatii(Picosulfat de sodiu 10mg ,Oxid de magneziu usor 3,5g ,Acid citric anhidru 12g)
Beschreibung: Combinatii(Picosulfat de sodiu 10mg ,Oxid de magneziu usor 3,5g ,Acid citric anhidru 12g) pulb. pt. sol. orala 25/75; 480/600
Interne Kennung: 43
Haupteinstufung (cpv): 33613000 Laxanzien
Los: LOT-0044
Titel: CYANOCOBALAMINUM
Beschreibung: CYANOCOBALAMINUM sol. Inj. 83/249; 1600/2000
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: DEXAMETHASONUM
Beschreibung: DEXAMETHASONUM cpr 292/876; 5600/7000
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: DIOSMECTITA
Beschreibung: DIOSMECTITA pulb. pt susp. orala 125/375; 2400/3000
Interne Kennung: 46
Haupteinstufung (cpv): 33612000 Mittel bei funktionellen gastrointestinalen Störungen
Los: LOT-0047
Titel: ENOXAPARINUM
Beschreibung: ENOXAPARINUM sol inj 125/375; 2400/3000
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: EPHEDRINI HYDROCHLORIDUM
Beschreibung: EPHEDRINI HYDROCHLORIDUM sol inj 4/12; 80/100
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: FLUTICASONUM PROPIONAT
Beschreibung: FLUTICASONUM PROPIONAT suspensie de inhalat prin nebulizator 1042/3126; 20000/25000
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: GADOBUTROLUM
Beschreibung: GADOBUTROLUM sol inj 42/126; 800/1000
Interne Kennung: 50
Haupteinstufung (cpv): 33696800 Röntgenkontrastmittel
Los: LOT-0051
Titel: GINKGO BILOBA
Beschreibung: GINKGO BILOBA picaturi orale, sol. 4/12; 80/100
Interne Kennung: 51
Haupteinstufung (cpv): 33661600 Psychoanaleptika
Los: LOT-0052
Titel: GLUCAGONUM
Beschreibung: GLUCAGONUM pulbere nazala unidoza 2/6; 32/40
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: GLUCOSUM 5%
Beschreibung: GLUCOSUM 5% sol perf 667/2001; 12800/16000
Interne Kennung: 53
Haupteinstufung (cpv): 33621400 Blutersatzmittel und Perfusionslösungen
Los: LOT-0054
Titel: HIDROLIZAT DE PROTEINA DIN CREIER DE PORCINA
Beschreibung: HIDROLIZAT DE PROTEINA DIN CREIER DE PORCINA sol.inj./conc. pt. sol. perf. 13/39; 240/300
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: HYDROCORTISONUM
Beschreibung: HYDROCORTISONUM sol. Inj. 2083/6249; 40000/50000
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: IBUPROFENUM
Beschreibung: IBUPROFENUM compr. film. 500/1500; 9600/12000
Interne Kennung: 56
Haupteinstufung (cpv): 33632100 Antiphlogistika und Antirheumatika
Los: LOT-0057
Titel: IMIPENEMUM + CILASTATATINUM
Beschreibung: IMIPENEMUM + CILASTATATINUM pulbere pt sol perf. 167/501; 3200/4000
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: IOHEXOLUM
Beschreibung: IOHEXOLUM sol. inj. 42/126; 800/1000
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: KANAMYCINUM
Beschreibung: KANAMYCINUM UNG. OFT. 13/39; 240/300
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: KETOROLACUM TROMETHAMIN
Beschreibung: KETOROLACUM TROMETHAMIN sol. Inj. 313/939; 6000/7500
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: LACTOBACILLUS REUTERI DSM 17938-PROTECTIS
Beschreibung: LACTOBACILLUS REUTERI DSM 17938-PROTECTIS picaturi 50/150; 960/1200
Interne Kennung: 61
Haupteinstufung (cpv): 33610000 Arzneimittel für Verdauungstrakt und Stoffwechsel
Los: LOT-0062
Titel: LACTULOSUM
Beschreibung: LACTULOSUM solutie orala 29/87; 560/700
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: LEVETIRACETAMUM
Beschreibung: LEVETIRACETAMUM cpr. film. 125/375; 2400/3000
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: LEVETIRACETAMUM.
Beschreibung: LEVETIRACETAMUM cpr. film. 25/75; 480/600
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: LEVOCARNITINUM
Beschreibung: LEVOCARNITINUM solutie orala 167/501; 3200/4000
Interne Kennung: 65
Haupteinstufung (cpv): 33622000 Arzneimittel für das kardiovaskuläre System
Los: LOT-0066
Titel: LEVOMEPROMAZINUM
Beschreibung: LEVOMEPROMAZINUM cpr 150/450; 2880/3600
Interne Kennung: 66
Haupteinstufung (cpv): 33661500 Psycholeptika
Los: LOT-0067
Titel: MACROGOLUM 10 G
Beschreibung: MACROGOLUM 10 G pulb.pt.sol.orala 63/189; 1200/1500
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: METHYLPREDNISOLONUM
Beschreibung: METHYLPREDNISOLONUM PULB. + FL SOLV. PT SOL INJ./ PERF. 42/126; 800/1000
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: METOCLOPRAMIDUM
Beschreibung: METOCLOPRAMIDUM sirop 5/15; 96/120
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: METOPROLOLUM
Beschreibung: METOPROLOLUM cpr. 125/375; 2400/3000
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: MORPHYNUM
Beschreibung: MORPHYNUM sol inj 33/99; 640/800
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: NATRII CHLORIDUM 5,85%
Beschreibung: NATRII CHLORIDUM 5,85% CONC. PT. SOL. PERF. 417/1251; 8000/10000
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: NATRII HYDROGENI CARBONAS
Beschreibung: NATRII HYDROGENI CARBONAS CONC. PT. SOL. PERF. 208/624; 4000/5000
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: OCTREOTIDUM
Beschreibung: OCTREOTIDUM sol inj/perf. 50/150; 960/1200
Interne Kennung: 74
Haupteinstufung (cpv): 33642100 Hypophysen- und Hypothalamushormone und Analoga
Los: LOT-0075
Titel: OCTREOTIDUM.
Beschreibung: OCTREOTIDUM pulb. si solv. pt. susp. inj. 1/3; 28/35
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: OXELADINUM
Beschreibung: OXELADINUM sirop 13/39; 240/300
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: PANCREATINUM( KREON 10000)
Beschreibung: PANCREATINUM( KREON 10000) caps gastrorez. 333/999; 6400/8000
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: PARACETAMOLUM
Beschreibung: PARACETAMOLUM cpr 500/1500; 9600/12000
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: PHENYTOINUM
Beschreibung: PHENYTOINUM sol. Inj. 21/63; 400/500
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: PIPERACILLINUM + TAZOBACTAMUM
Beschreibung: PIPERACILLINUM + TAZOBACTAMUM pulb.pt.sol.perf. 417/1251; 8000/10000
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: PYRIDOXINUM
Beschreibung: PYRIDOXINUM sol inj. 208/624; 4000/5000
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: RETINOLUM
Beschreibung: RETINOLUM picaturi orale, sol. 21/63; 400/500
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: RISPERIDONUM
Beschreibung: RISPERIDONUM cpr. film. 125/375; 2400/3000
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: RISPERIDONUM.
Beschreibung: RISPERIDONUM sol. orala 17/51; 320/400
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: RITUXIMAB.
Beschreibung: RITUXIMAB conc.pt.sol.perf. 4/12; 80/100
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: SALBUTAMOLUM
Beschreibung: SALBUTAMOLUM sol. de inhal. prin nebulizator 625/1875; 12000/15000
Interne Kennung: 86
Haupteinstufung (cpv): 33673000 Mittel bei obstruktiven Atemwegserkrankungen
Los: LOT-0087
Titel: SUXAMETHONII CHLORIDUM
Beschreibung: SUXAMETHONII CHLORIDUM sol inj 27/81; 520/650
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: TEICOPLANINUM
Beschreibung: TEICOPLANINUM PULB.+SOLV. PT. SOL. INJ./PERF. SAU SOL. ORALA 250/750; 4800/6000
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: TRIHEXYPHENIDYLUM
Beschreibung: TRIHEXYPHENIDYLUM compr. 146/438; 2800/3500
Interne Kennung: 89
Haupteinstufung (cpv): 33661400 Antiparkinsonmittel
Los: LOT-0090
Titel: VACC PNEUMOCOCIC POLIZAHARIDIC CONJ. 13- VALENT ADS.
Beschreibung: VACC PNEUMOCOCIC POLIZAHARIDIC CONJ. 13- VALENT ADS. susp. inj. in seringa preumpluta 1/3; 8/10
Interne Kennung: 90
Haupteinstufung (cpv): 33651600 Impfstoffe
Los: LOT-0091
Titel: VACC PNEUMOCOCIC POLIZAHARIDIC CONJ. 20-VALENT ADS
Beschreibung: VACC PNEUMOCOCIC POLIZAHARIDIC CONJ. 20-VALENT ADS susp. inj. in seringa preumpluta 1/3; 8/10
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: VANCOMYCINUM
Beschreibung: VANCOMYCINUM pulb.pt.sol.perf. 208/624; 4000/5000
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: MAGNESII SULFAS
Beschreibung: MAGNESII SULFAS sol inj./perf. 292/876; 5600/7000
Interne Kennung: 93
Haupteinstufung (cpv): 33622100 Herztherapiemittel
Los: LOT-0094
Titel: MESALAZINUM
Beschreibung: MESALAZINUM compr. gastrorez. 208/624; 4000/5000
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0095
Titel: OMEPRAZOLUM
Beschreibung: OMEPRAZOLUM conc. si solv. pt. sol. orala 58/174; 1120/1400
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: OMEPRAZOLUM.
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0097
Titel: TOPIRAMATUM
Beschreibung: TOPIRAMATUM cpr film. 125/375; 2400/3000
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0098
Titel: TOPIRAMATUM.
Beschreibung: TOPIRAMATUM cpr film. 167/501; 3200/4000
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0099
Titel: FLUCONAZOLUM
Beschreibung: FLUCONAZOLUM SOL. PERF. 83/249; 1600/2000
Interne Kennung: 99