665313-2026 - Wettbewerb
Polen – Abholung von Siedlungsabfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Michów w 2027r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Michów w 2027r.
Beschreibung: 1) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w całym okresie realizacji zamówienia odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Michów: a) odpadów zmieszanych, gromadzonych w pojemnikach, kod 20 03 01 b) odpadów z papieru, w tym z tektury, odpadów opakowaniowych z papieru i tektury, gromadzonych w workach LDPE koloru niebieskiego, oznaczonych napisem: PAPIER lub PAPIER – GMINA MICHÓW; kod 15 01 01, 20 01 01; c) odpadów ze szkła, w skład których wchodzą szkło bezbarwne i kolorowe, w tym odpady opakowaniowe ze szkła, gromadzone w workach LDPE koloru zielonego, oznaczone napisem: SZKŁO lub SZKŁO – GMINA MICHÓW; kod 15 01 07, 20 01 02 d) odpadów metali, w tym odpadów opakowaniowych z metali, odpadów z tworzyw sztucznych, w tym odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych oraz opakowań wielomateriałowych- gromadzonych w workach LDPE koloru żółtego, oznaczonych napisem: METALE I TWORZYWA SZTUCZNE lub METALE I TWORZYWA SZTUCZNE – GMINA MICHÓW; kody 20 01 39, 20 01 40, 15 01 02, 15 01 04, e) odpadów ulegających biodegradacji, w tym odpadów zielonych, stanowiących części roślin z pielęgnacji terenów zielonych (trawa, liście, drobne gałęzie) oraz bioodpadów z gospodarstw domowych (odpady spożywcze i kuchenne), gromadzonych w workach LDPE koloru brązowego, oznaczonych napisem: BIO lub BIO – GMINA MICHÓW; kod 20 01 08 f) popiołu paleniskowego, gromadzonego w workach LDPE koloru szarego, oznaczonych napisem: POPIÓŁ lub POPIÓŁ – GMINA MICHÓW; kod ex 20 01 99 g) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych świetlówek; kod 20 01 36 h) mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, które ze względu na swoje rozmiary i masę nie mogą być umieszczone w pojemnikach stosowanych na terenie nieruchomości; kod 20 03 07 i) tworzyw sztucznych (np. meble ogrodowe, wiadra, skrzynki, miski, doniczki z PP i PE); j) zużytych baterii i akumulatorów; kod 20 01 34 k) opon (bez felg) pochodzących z pojazdów; kod 16 01 03 l) odpadów poremontowych i rozbiórkowych (w tym papa, gont bitumiczny, ondulina i ceramika) oraz okna – wszystkie rodzaje – i gruz; kody 17 01 07, 17 01 01, 20 01 99 m) resztek przeterminowanych chemikaliów, obejmujących przepracowane oleje, rozpuszczalniki, farby wodne i olejne, środki ochrony roślin, w tym opakowania po tych środkach, opakowania po nawozach (w/w odpady powinny znajdować się w szczelnych i nie cieknących opakowaniach oraz powinny posiadać oryginalne etykiety umożliwiające ich identyfikację); n) odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwach domowych w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, o) inne drobne odpady niebezpieczne pochodzące z gospodarstw domowych, wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych m. in. przeterminowane leki, tonery, gaśnice- nie rzadziej niż raz w roku. p) odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych mieszczącego się przy ul. Zasadniej 105, 21-140 Michów. 2) Obowiązkiem Wykonawcy będzie odbieranie odpadów komunalnych od wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Michów oraz dostarczenie worków foliowych do gromadzenia odpadów zbieranych selektywnie, w tym popiołu. Usługa obejmuje zapewnienie przez Wykonawcę dojazdu do punktów trudnodostępnych poprzez zorganizowanie środków transportu, które umożliwiają odbiór odpadów z punktów adresowych o problematycznej lokalizacji Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych musi odbywać się w sposób umożliwiający: - Ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji. Wykonawca ma obowiązek zagospodarować odebrane odpady komunalne w sposób umożliwiający osiągnięcie określonych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024r., poz. 399 ze zm.) oraz aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do powyższej ustawy. - Osiągnięcia co najmniej 55% wagowo poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych. Odbieranie odpadów komunalnych obejmuje wszystkie miejscowości na terenie Gminy Michów oraz wszystkie nieruchomości zamieszkałe według wyszczególnienia sporządzonego przez zamawiającego. Właściciel nieruchomości wyposaża nieruchomość w pojemniki lub kontenery do gromadzenia zmieszanych odpadów komunalnych. W związku z realizacją zamówienia Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odpadami, zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Przed pierwszym odbiorem Wykonawca dostarczy właścicielom nieruchomości ulotkę (wydrukowaną i zaprojektowaną przez siebie po konsultacji z zamawiającym) na temat prowadzonej segregacji. Szacunkowa ilość odpadów (Mg): Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 510; Odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury - 14; Odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła - 70; Odpady z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe - 121; Odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów - 70; Popiół - 51; Odpady wielkogabarytowe - 90; Odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwach domowych (np. środki ochrony roślin, środki chemiczne , farby, lakiery itp.) - 71; Odpady budowlane i rozbiórkowe - 16; Zużyte opony samochodowe - 23; Inne kategorie ( np. odpady nieulegające biodegradacji, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, leki, odpadowa papa) - 15; Tekstylia i odzież - 15;
Interne Kennung: In.271.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001