2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 4 183 248,00 zł na pokrycie planowanego deficytu budżetowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego złotowego w wysokości 4 183 248,00 zł przeznaczonego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Wierzchosławice. 2. Uruchomienie kredytu nastąpi na podstawie prawidłowo wypełnionej dyspozycji Zamawiającego, która będzie złożona w banku przy podpisaniu umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo niewykorzystania kredytu w pełnej wysokości, o której mowa w ust. 1. Gwarantowana wysokość kredytu, która zostanie zaciągnięta przez Zamawiającego to kwota w wysokości minimum 2 000 000,00 zł. 3. Wykonawca stawia do dyspozycji Zamawiającego kredyt niezwłocznie po zawarciu umowy, jednak nie później niż do 27 grudnia 2023 r. 4. Uruchomienie kredytu nastąpi bez prowizji i opłat. 5. Okres kredytowania obejmuje termin od dnia uruchomienia kredytu do 31 grudnia 2033 r. 6. Spłata kredytu (kapitału) od 2024 roku. Spłata kapitału w 120 ratach miesięcznych w latach 2024-2033, w terminie do ostatniego dnia miesiąca. Rata kapitałowa, w okresie trwania umowy, będzie wynosiła 34 860,40 zł miesięcznie. 7. Za spłatę kredytu lub jego rat przyjmuje się dzień wpływu należności na rachunek kredytowy. Spłata rat następować będzie w ostatnim dniu roboczym miesiąca. 8. Oprocentowanie kredytu jest zmienne, ustalone w oparciu o stawkę WIBOR 1M. 9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: IRD.271.1.14.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego złotowego w wysokości 4 183 248,00 zł przeznaczonego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Wierzchosławice. 2. Uruchomienie kredytu nastąpi na podstawie prawidłowo wypełnionej dyspozycji Zamawiającego, która będzie złożona w banku przy podpisaniu umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo niewykorzystania kredytu w pełnej wysokości, o której mowa w ust. 1. Gwarantowana wysokość kredytu, która zostanie zaciągnięta przez Zamawiającego to kwota w wysokości minimum 2 000 000,00 zł. 3. Wykonawca stawia do dyspozycji Zamawiającego kredyt niezwłocznie po zawarciu umowy, jednak nie później niż do 27 grudnia 2023 r. 4. Uruchomienie kredytu nastąpi bez prowizji i opłat. 5. Okres kredytowania obejmuje termin od dnia uruchomienia kredytu do 31 grudnia 2033 r. 6. Spłata kredytu (kapitału) od 2024 roku. Spłata kapitału w 120 ratach miesięcznych w latach 2024-2033, w terminie do ostatniego dnia miesiąca. Rata kapitałowa, w okresie trwania umowy, będzie wynosiła 34 860,40 zł miesięcznie. 7. Za spłatę kredytu lub jego rat przyjmuje się dzień wpływu należności na rachunek kredytowy. Spłata rat następować będzie w ostatnim dniu roboczym miesiąca. 8. Oprocentowanie kredytu jest zmienne, ustalone w oparciu o stawkę WIBOR 1M. 9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ. Termin wykonania zamówienia: do 121 miesięcy, jednak nie wcześniej niż od chwili zawarcia umowy do ostatecznej spłaty kredytu przewidywanej na grudzień 2033 r. Udostępnienie Zamawiającemu kredytu: od dnia zawarcia umowy, jednak nie później niż do dnia 27.12.2023 r. Okres spłaty rat kapitałowych kredytu: styczeń 2024 r. – grudzień 2033 r.