2. Verfahren
Verfahren
Titel: A Polgármesteri Hivatal takarítása
Beschreibung: Szolgáltatási szerződés Békéscsaba Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala épületei és hivatali helyiségei takarítási feladatainak biztosítására
Interne Kennung: EKR001608052026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Uniós nyílt eljárás
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Szolgáltatási szerződés Békéscsaba Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala 4 épületének (ebből 1 műemléki védettségű), összesen 8 389,76 m² alapterületű (földszint, I–III. emelet) épületei és hivatali helyiségei takarítási feladatainak ellátására. Feladatok: a) Irodák, teakonyhák Szemét összegyűjtése, elszállítása a kijelölt gyűjtőhelyre, szeméttárolók ürítése, tisztítása és zsákkal való ellátása; napi portalanítás; parketta és szőnyegpadló napi porszívózása, évente legalább egyszer vegyszeres tisztítása; kárpitozott székek heti porszívózása és évenkénti kárpittisztítása; ablakpárkányok, fűtőtestek napi tisztítása; ajtók heti lemosása; bútorok portalanítása, tisztítása, fényezése; üvegezett szekrényajtók tisztítása igény szerint; teakonyhákban tisztítószerek, vegyszerek, konyharuhák biztosítása, napi mosogatás, szellőztetés, nyílászárók ellenőrzött zárása; alkalmazkodás a helyi igényekhez. b) Előadótermek, tárgyalók, irattárak, ebédlő Szeméttárolók ürítése, tisztítása, zsákolása, szemét elszállítása; napi porszívózás; kárpitozott székek heti porszívózása; mosdók napi vegyszeres tisztítása; ablakpárkányok, fűtőtestek tisztítása; ajtók heti lemosása; a Városháza nagytermének kiemelt (szőnyeg, padozat, faburkolat, csillár) tisztántartása, akár napi több rendezvényhez igazodva; szellőztetés, nyílászárók zárásának ellenőrzése. c) WC-k, öltözők, fürdők Napi, illetve szükség szerint többszöri fertőtlenítő takarítás az ÁNTSZ előírásai szerint; szeméttárolók ürítése; mosdók, WC-k, piszoárok, szerelvények, csempék, tükrök tisztítása, fertőtlenítése, szagtalanítása; padozat vegyszeres felmosása; ablakpárkányok, fűtőtestek tisztítása; ajtók heti lemosása; toalett-kiegészítők folyamatos kihelyezése és pótlása (a toalettpapír, papírtörlő és folyékony szappan beszerzése a Megrendelő feladata); mosókonyhákban textil konyharuha és törölköző biztosítása, mosása, vasalása; takarítási nyilvántartó lap vezetése, a WC-k 2 óránkénti ellenőrzése és dokumentálása. d) Közlekedők, folyosók, aulák, lépcsőházak, bejáratok A Szent István tér 7. főépület utcafrontján az épület melletti 60 cm-es sáv heti legalább egy alkalommal történő takarítása; kültéri szeméttárolók és hamutartók ürítése; közterületi bútorok portalanítása; lépcsőházak, folyosók, korlátok, burkolatok, padozatok, belső és külső ablakpárkányok, fűtőtestek tisztítása; ajtók heti lemosása; előterek, lábtörlők, bejáratok és lépcsők folyamatos tisztántartása, csapadék esetén szükség szerint napi többszöri takarítása a balesetveszély megelőzésére; közös helyiségek szőnyegeinek napi porszívózása. Egyéb követelmények A takarításhoz szükséges valamennyi eszköz, gép és segédanyag biztosítása a Szolgáltató feladata és költsége. A tisztító szereket, a szappant, WC papírt, piperéket a Megrendelő biztosítja. A Megrendelő csak korlátozott tárolóhelyet, valamint részben öltözőt, fürdőt és étkezőt biztosít. A nagy felületek tisztításához gépi technológia alkalmazása indokolt. A szeméttárolók napi ürítése minden területen kötelező. Az észlelt műszaki hibákat a gondnoksági csoportvezető részére haladéktalanul jelezni kell. A rendezvények (pl. választások, közgyűlések, házasságkötések), szabadságolások vagy rendkívüli helyzetek (pl. hőségriadó) miatt változó takarítási igényekhez a Szolgáltatónak a Megrendelő legalább 24 órával korábbi értesítése alapján, külön díjazás nélkül alkalmazkodnia kell. Felújítás vagy átalakítás esetén a munkaterület soron kívüli takarítása kötelező. A riasztóval ellátott védett helyiségek takarítását kiemelt figyelemmel kell végezni. A Szolgáltató köteles 2 fő nappali ügyeletes takarítót biztosítani. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell az évi két nagytakarítás (tavaszi és őszi) költségét is. A Megrendelő a megadott mennyiségtől +10% mértékben eltérhet, amely külön díjazásra nem jogosítja a Szolgáltatót. A közbeszerzésekben alkalmazandó környezetvédelmi követelményekről szóló 235/2024. (VIII. 8.) Korm. rendelet 1. § (1) b) pontja és az 5. § (1) a) pontja szerinti előírásokat a műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001608052026/1