665387-2026 - Wettbewerb
Polen – Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen – Dostawa aparatury badawczo - pomiarowej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa aparatury badawczo - pomiarowej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa aparatury badawczo - pomiarowej, w ilościach i asortymencie określonym w rozdz. 1 pkt. 2 SWZ oraz spełniających wymagania opisane w załącznikach nr 2A – 2I do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia i załączniku nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 2. Zakres zamówienia został podzielony na 9 zadań. 3. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia zawarto w załącznikach nr 2A - 2I do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. 4. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania opisane w załącznikach nr 2A - 2I do SWZ - opis przedmiotu zamówienia. 5. Warunki realizacji zamówienia określono w załączniku nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy (dalej PPU). 6. Wykonawca na dostarczony przedmiot zamówienia udzieli gwarancji na warunkach opisanych w §5 PPU stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 7. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy przed podpisaniem umowy. 8. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w niniejszym postępowaniu. Szczegółowe informacje dotyczące wadium zawarto w dokumentach zamówienia tj. rozdz. XI SWZ. 9. Zamawiający wymaga złożenia przez Wykonawcę przedmiotowych środków dowodowych. Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotowych środków dowodowych zawarto w dokumentach zamówienia tj. rozdz. IV SWZ.
Interne Kennung: 145/2026/D
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający wyznaczył termin składania ofert krótszy niż przewidziany w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Pilna potrzeba realizacji zakupu przedmiotowej aparatury badawczo-pomiarowej wynika z występujących potrzeb Sił Zbrojnych ujętych w Planie Modernizacji Technicznej, które winny być zabezpieczone i zaspokojone w bieżącym roku - pozyskanie sprzętu i wyposażenia laboratoryjnego w celu utrzymania akredytacji PN-EN ISO 17025 oraz zapewnienia ciągłości procesów badawczych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38540000 Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 - Przyrząd do badania odporności na ścieranie i pilling wyrobów włókienniczych zgodny z normą PN-EN ISO 12947-1:2021-04; PN-EN ISO 12945-2:2021-04 (na mokro)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. przyrządu do badania odporności na ścieranie i pilling wyrobów włókienniczych zgodny z normą PN-EN ISO 12947-1:2021-04; PN-EN ISO 12945-2:2021-04 (na mokro). 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2A do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 3. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania opisane w załącznikach nr 2A do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 4. Warunki realizacji zamówienia określono w załączniku nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 5. Zamawiający wymaga wniesienia przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w dokumentach zamówienia tj rozdz. IV SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 1 - Przyrząd do badania odporności na ścieranie i pilling wyrobów włókienniczych zgodny z normą PN-EN ISO 12947-1:2021-04; PN-EN ISO 12945-2:2021-04 (na mokro)
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 - Aparat do badań odporności wybarwień na światło z lampami ksenonowymi zgodny z normą PN-EN ISO 105-B04 i PN-EN ISO 105-B02
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. aparatu do badań odporności wybarwień na światło z lampami ksenonowymi zgodny z normą PN-EN ISO 105-B04 i PN-EN ISO 105-B02. 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2B do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 3. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania opisane w załącznikach nr 2B do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 4. Warunki realizacji zamówienia określono w załączniku nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 5. Zamawiający wymaga wniesienia przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w dokumentach zamówienia tj rozdz. IV SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 2 - Aparat do badań odporności wybarwień na światło z lampami ksenonowymi zgodny z normą PN-EN ISO 105-B04 i PN-EN ISO 105-B02
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 - Dygestorium laboratoryjne
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. dygestorium laboratoryjnego. 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2C do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 3. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania opisane w załącznikach nr 2C do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 4. Warunki realizacji zamówienia określono w załączniku nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 5. Zamawiający wymaga wniesienia przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w dokumentach zamówienia tj rozdz. IV SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 3 - Dygestorium laboratoryjne
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 - Urządzenie do badania odporności na przenikanie wody (metoda ciśnienia hydrostatycznego) - tekstylia PN-EN ISO 811:2018-07
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. urządzenia do badania odporności na przenikanie wody (metoda ciśnienia hydrostatycznego) - tekstylia PN-EN ISO 811:2018-07 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2D do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 3. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania opisane w załącznikach nr 2D do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 4. Warunki realizacji zamówienia określono w załączniku nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 5. Zamawiający wymaga wniesienia przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w dokumentach zamówienia tj rozdz. IV SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 4 - Urządzenie do badania odporności na przenikanie wody (metoda ciśnienia hydrostatycznego) - tekstylia PN-EN ISO 811:2018-07
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 - Przyrząd do badania przepuszczalności powietrza - tekstylia zgodnie z normą PN-EN ISO 9237:1998
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. przyrządu do badania przepuszczalności powietrza - tekstylia zgodnie z normą PN-EN ISO 9237:1998. 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2E do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 3. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania opisane w załącznikach nr 2E do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 4. Warunki realizacji zamówienia określono w załączniku nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 5. Zamawiający wymaga wniesienia przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w dokumentach zamówienia tj rozdz. IV SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 5 - Przyrząd do badania przepuszczalności powietrza - tekstylia zgodnie z normą PN-EN ISO 9237:1998
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 - Przyrząd do badania metodą Martindale’a odporności płaskich wyrobów włókienniczych na ścieranie i pilling wraz z akcesoriami, spełniający wymagania normy PN-EN ISO 12947-1:2000, PN-EN ISO 12945-2:2021 (na sucho)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. przyrządu do badania metodą Martindale’a odporności płaskich wyrobów włókienniczych na ścieranie i pilling wraz z akcesoriami, spełniający wymagania normy PN-EN ISO 12947-1:2000, PN-EN ISO 12945-2:2021 (na sucho). 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2F do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 3. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania opisane w załącznikach nr 2F do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 4. Warunki realizacji zamówienia określono w załączniku nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 5. Zamawiający wymaga wniesienia przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w dokumentach zamówienia tj rozdz. IV SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 6 - Przyrząd do badania metodą Martindale’a odporności płaskich wyrobów włókienniczych na ścieranie i pilling wraz z akcesoriami, spełniający wymagania normy PN-EN ISO 12947-1:2000, PN-EN ISO 12945-2:2021 (na sucho)
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7 - Mikroskop cyfrowy do badania struktury płaskich wyrobów włókienniczych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. mikroskopu cyfrowy do badania struktury płaskich wyrobów włókienniczych. 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2G do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 3. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania opisane w załącznikach nr 2G do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 4. Warunki realizacji zamówienia określono w załączniku nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 5. Zamawiający wymaga wniesienia przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w dokumentach zamówienia tj rozdz. IV SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 7 - Mikroskop cyfrowy do badania struktury płaskich wyrobów włókienniczych
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie nr 8 - Aparat do badań odporności obuwia na chodzenie zgodny z normą TM362
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. aparatu do badań odporności obuwia na chodzenie zgodny z normą TM362. 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2H do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 3. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania opisane w załącznikach nr 2H do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 4. Warunki realizacji zamówienia określono w załączniku nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 5. Zamawiający wymaga wniesienia przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w dokumentach zamówienia tj rozdz. IV SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 8 - Aparat do badań odporności obuwia na chodzenie zgodny z normą TM362
Los: LOT-0009
Titel: Zadanie nr 9 - Aparat do badań oceny efektywności termicznej i odprowadzania potu zgodny z normą TM 376; TM436
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. aparatu do badań oceny efektywności termicznej i odprowadzania potu zgodny z normą TM 376; TM436. 2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2I do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 3. Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania opisane w załącznikach nr 2I do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 4. Warunki realizacji zamówienia określono w załączniku nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 5. Zamawiający wymaga wniesienia przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w dokumentach zamówienia tj rozdz. IV SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 9 - Aparat do badań oceny efektywności termicznej i odprowadzania potu zgodny z normą TM 376; TM436