See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Keskeytysilmoitus hankinnan osa-alueesta 2: Lapin hyvinvointialue - Sote-alan henkilöstövuokraus 2021-2025 DPS - Erikoislääkäreitä Länsi-Pohjan keskussairaalaan ja Lapin keskussairaalaan
Beschreibung: Tarjouspyyntö perustui Hansel Oy:n perustamaan dynaamiseen hankintajärjestelmään ''Sote-alan henkilöstövuokraus 2021-2025 (DPS)''. Hankintayksikkö Lapin hyvinvointialue pyysi tarjouksia sosiaali- ja terveysalan erikoislääkäreiden henkilöstövuokrauksesta Länsi-Pohjan keskussairaalaan Kemiin ja Lapin keskussairaalaan Rovaniemelle tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Hankinnan kohteena olevien palveluiden vähimmäisvaatimukset kuvattiin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Hankinta koski sopimuskautta. Hankinta oli jaettu 26 osa-alueeseen. Hankinnan osa-aluejaon lähtökohtana oli tarvittavien erikoislääkäreiden erikoisalat ja sairaala, jonka palveluiden tuottamiseen vuokratyövoimaa hankitaan. Lisäksi osa-aluejakoa on tehty päivätyön ja päivystyksen erottelemiseksi sekä osittain päivystyksen ajankohtien ja yksittäisen kohdistetun etävastaanottopalvelutarpeen perusteilla. Hankinnan osa-alueet olivat 1. Gastroenterologia (Länsi-Pohjan keskussairaala) 2. Kardiologia (Länsi-Pohjan keskussairaala) (lopputulos ilmoitetaan tällä jälki-ilmoituksella) 3. Reumatologia (Länsi-Pohjan keskussairaala) 4. Endokrinologia (Länsi-Pohjan keskussairaala) 5. Hematologia (Länsi-Pohjan keskussairaala) 6. Sisätautien vapaamuotoinen päivystys arkipäivisin (Länsi-Pohjan keskussairaala) 7. Sisätautien vapaamuotoinen päivystys viikonloppuisin ja arkipyhinä (Länsi-Pohjan keskussairaala) 8. Ortopedia (Länsi-Pohjan keskussairaala) 9. Gastrokirurgia (Länsi-Pohjan keskussairaala) 10. Urologia (Länsi-Pohjan keskussairaala) 11. Verisuonikirurgia (Länsi-Pohjan keskussairaala) 12. Plastiikkakirurgia (Länsi-Pohjan keskussairaala) 13. Neurokirurgia (Länsi-Pohjan keskussairaala) 14. Pehmytkirurgian vapaamuotoinen päivystys (Länsi-Pohjan keskussairaala) 15. Ortopedian vapaamuotoinen päivystys (Länsi-Pohjan keskussairaala) 16. Anestesiologian ja tehohoidon päivätyö (Länsi-Pohjan keskussairaala) 17. Anestesiologian ja tehohoidon päivystys (Länsi-Pohjan keskussairaala) 18. Yleisradiologin päivätyö (Länsi-Pohjan keskussairaala) 19. Toimenpideradiologin päivätyö (Länsi-Pohjan keskussairaala) 20. Rintaradiologin päivätyö (Länsi-Pohjan keskussairaala) 21. Radiologian etävastaanottopalvelu (Länsi-Pohjan keskussairaala) 22. Radiologian vapaamuotoinen päivystys (Länsi-Pohjan keskussairaala) 23. AKU1-päivystysvuorot (Länsi-Pohjan keskussairaala) 24. Gastroenterologia (Lapin keskussairaala) 25. Kardiologia (Lapin keskussairaala) 26. Reumatologia (Lapin keskussairaala). Kunkin osa-alueen hankinnan kohteena oleva henkilöstövuokraus vaatimuksineen sekä sitoumukseton arvio ostettavan palvelun määrästä kuvattiin tarjouspyynnön liitteessä "Palvelukuvaus". Tarjouspyynnössä ilmoitettu hankinnan kaikkien osa-alueiden sitoumukseton ennakoitu kokonaisarvo sopimuskaudella oli arviolta yhteensä 6 100 000 euroa (ilman ALV). Tällä jälki-ilmoituksella ilmoitetaan yksinomaan hankinnan osa-alueen 2 lopputulos, joka on hankintamenettelyn keskeytys. Hankinnan osa-alueen toimeksiannon oli tarkoitus ajoittua 1.9.2026–30.9.2027. Edellä mainittu ajanjakso on kirjattu teknisistä syistä tämän ilmoituksen kohtaan "Hankintasopimuksen, puitejärjestelyn, dynaamisen hankintajärjestelmän tai kelpuuttamisjärjestelmän (arvioitu) kesto". Hankinnan muiden osa-alueiden lopputulokset on ilmoitettu aiemmalla jälki-ilmoituksella.
Interne Kennung: LAPHA:12629/02.08.0.1/2025
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85120000 Dienstleistungen von Arztpraxen und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79624000 Überlassung von Pflegepersonal, 79625000 Überlassung von medizinischem Personal, 85100000 Dienstleistungen des Gesundheitswesens, 85130000 Dienstleistungen von Zahnarztpraxen und zugehörige Dienstleistungen, 85141000 Dienstleistungen von medizinischem Personal, 85142000 Dienstleistungen von nichtärztlichem Personal, 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0000