665398-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reparatur und Wartung von Flüssigkeitspumpen – Servicii de reparatii capitale pentru 2 electropompe tip NMV 2000 RA - CR # 45365
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de reparatii capitale pentru 2 electropompe tip NMV 2000 RA - CR # 45365
Beschreibung: Serviciile ce fac obiectul prezentei achizitii constau in servicii de reparatii capitale pentru 2 electropompe tip NMV 2000 RA aferente Sistemului Apa Racire Condensatori U1 & U2 (BSI 71210) in cadrul unei perioade de 48 de luni (prestare efectiva). Solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire vor fi transmise de operatorii economici cu cel putin 16 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va răspunde doar la solicitarile de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limita stabilit. Raspunsul entitatii contractante la aceste solicitari va fi transmis in doua etape, astfel: cu 25 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor (pentru solicitarile primite cu 30 zile inainte de aceasta data) si in a 11-a zi de data limita de depunere a ofertelor, pentru restul solicitarilor de clarificari, in conformitate cu art. 173 din Legea nr. 99/2016 cu modificarile ulterioare ATENȚIE!!! ENTITATEA CONTRACTANTA VA RASPUNDE DOAR LA SOLICITARILE DE CLARIFICARI ADRESATE DE OPERATORII ECONOMICI PANA LA TERMENUL-LIMITA STABILIT (16 ZILE INAINTE DE DATA LIMITA DE DEPUNERE A OFERTELOR)
Interne Kennung: 10874881/2026/7532.001
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50511100 Reparatur und Wartung von Flüssigkeitspumpen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achizitia are ca obiect Servicii de reparatii capitale pentru 2 electropompe tip NMV 2000 RA aferente Sistemului Apa Racire Condensatori U1 & U2 (BSI 71210), constand in urmatoarele activitati principale: a) Servicii de demontare si montare electropompe; b) Reparatii capitale ale pompelor, inclusiv asigurarea pieselor de schimb ce pot fi inlocuite in cadrul acestor reparatii. Lista orientativa a principalelor piese de schimb este prezentata in Anexa 1.2 la Caietul de sarcini. c) Transport pompe de la CNE Cernavoda la Prestator si retur. Caracteristicile pompelor NMV 2000 RA sunt prezentate la cap. 6 din Caietul de sarcini al achizitiei. Serviciile de reparatie capitala aferenta celor 2 pompe tip NMV 2000 RA se vor desfasura pe parcursul unei perioade de 48 de luni. Termenul de reparatie pentru o pompa este de maxim 15 luni de la preluarea acesteia de la sediul CNE Cernavoda. Orice deficienta aparuta in perioada de garantie va fi remediate pe cheltuiala Prestatorului in termen de maxim 10 zile de la notificare. In functie de situatia din teren de la CNE Cernavoda de la momentul livrarii pompei reparate exista posibilitatea ca una dintre cele 2 pompe de devina „pompa de rezerva”. In acest caz nu se va mai realiza activitatea de montaj electropompa si PIF. Pompa de rezerva va ramane depozitata in incinta CNE Cernavoda. In cazul in care este necesar montajul pompei de rezerva acesta se va face de catre Prestator numai daca necesitatea apare in perioada de derulare a contractului. In termen de maxim 30 zile de la preluarea electropompei de la sediul CNE Cernavoda Prestatorul va elabora un raport „as-found”/de constatare tehnica detaliat cu toate deficientele constatate, costurile aferente reparatiei electropompei, potentialele cauze si recomandari pentru rezolvarea acestora. Se vor deconta doar acele piese de schimb care au fost identificate, in urma inspectiei echipamentului si care au fost efectiv utilizate, la preturile unitare din propunerea financiara depusa in cadrul procedurii de atribuire si mentionate in Contract. Decontarea pieselor de schimb optionale se va realiza la preturile unitare din propunerea financiara depusa in cadrul procedurii de atribuire si mentionate in Contract, in limita a 364.862 Euro fara TVA. Decontarea activitatii de inlocuire a acestor piese se regaseste in Anexa 1.1 – Activitati revizie capitala electropompa si nu sunt incluse in valoarea de 364.862 euro, fara TVA. Serviciile vor fi prestate în conformitate cu cerintele şi caracteristicile tehnice și de performanță solicitate în Caietul de sarcini CA# CR #45365 rev. 01 al achiziției.
Interne Kennung: 1