665458-2026 - Ergebnis
Rumänien – Fleisch – Acord cadru privind achizitia de „Carne vită și porc- Lot 1, Carne de pui și pește- LOT 2 și Oua- Lot 3”pentru subunitatile D.G.A.S.P.C – Bacău
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru privind achizitia de „Carne vită și porc- Lot 1, Carne de pui și pește- LOT 2 și Oua- Lot 3”pentru subunitatile D.G.A.S.P.C – Bacău
Beschreibung: Incheierea unui acord-cadru de furnizare „Carne vită și porc- Lot 1, Carne de pui și pește- LOT 2 și Oua- Lot 3”pentru subunitatile D.G.A.S.P.C – Bacău, pentru asigurarea hranei beneficiarilor din cadrul subunităților D.G.A.S.P.C. Bacău. Valoarea estimata (fara TVA) a acordului cadru care se anticipează că va fi atribuit : lot 1 = 1.919.926.00 lei; lot 2 = 1.783.966,28 lei;lot 3=349.200.00 lei Cantitatile minime/ Cantitatile maxime ale acordului-cadru si ale celui mai mare contract subsecvent estimat a se incheia in cadrul derularii acordului se regăsesc menționate in anexele caietului de sarcini si in anexele propunerii de acord cadru. Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul sa suplimenteze cantitățile maxime ale acordului cadru, in limita a 20% (vezi clauza suplimentare cantități menționată in mod expres in propunerea de acord cadru), in conformitate cu prevederile art. 221 alin. 1 lit. a) din Legea nr. 98/2016. In perioada desfasurarii acordului-cadrul cantitatile pot fi modificate, in sensul cresterii sau diminuarii lor, fara modificarea prevederilor acordului-cadru si a pretului oferit de castigatorul procedurii de achizitie publica. Produsele se vor livra la sediul serviciilor sociale, in cantitatile, caracteristicile (specificatile tehnice) si in conditiile solicitate in Caietul de Sarcini. Durata acordului-cadru: 24 luni, cu incepere de la data atribuirii acordului-cadru. Frecventa de atribuire a contractelor subsecvente va fi: de 2 ori pe an, pentru perioadele ianuarie-aprilie si mai-decembrie. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 9 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 5-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Interne Kennung: 45597/09.04.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Conf. art. 74 alin. (3) din Legea nr. 98/2016. Situația de urgență este generată de imposibilitatea DGASPC Bacău de a asigura personalul necesar pentru prepararea hranei în cantina Spitalului Județean de Urgență Bacău conform Protocolului.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15110000 Fleisch
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 -Carne de vita si porc
Beschreibung: Acord-cadru furnizare „Carne vită și porc- Lot 1, Carne de pui și pește - LOT 2 și Oua- Lot 3” pentru subunitatile D.G.A.S.P.C – Bacău, in cantitatile precizate la punctul 3.4. din Caietul de sarcini, cu respectarea specificatiilor tehnice.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 - Carne de pui si peste
Beschreibung: Acord-cadru furnizare „ Carne vită și porc- Lot 1, Carne de pui și pește - LOT 2 și Oua- Lot 3” pentru subunitatile D.G.A.S.P.C – Bacău , in cantitatile precizate la punctul 3.4. din Caietul de sarcini, cu respectarea specificatiilor tehnice.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15112000 Geflügel, 15119600 Fischfleisch
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 Oua
Beschreibung: Acord- cadru de furnizare „ Carne vită și porc- Lot 1, Carne de pui și pește - LOT 2 și Oua- Lot 3” pentru subunitatile D.G.A.S.P.C – Bacău ,in cantitatile precizate la punctul 3.4. din Caietul de sarcini,cu respectarea specificatiilor tehnice.
Interne Kennung: 3